حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «دشمنان میخواهند یاد شهدا احیا نشود برای اینکه جاده شهادت کور بشود. تجربه کرده‌اند که وقتی نام شهدا با عظمت برده میشود، جوان امروز که نه دوره جنگ را دیده و نه دوره امام را وقتی میفهمد که یکجایی در آنطرف منطقه دارند با دشمنان میجنگند، پا میشود میرود حلب، بوکمال، زینبیه، بنا میکند جنگیدن و به شهادت هم میرسد.» ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
سخن‌نگاشت
این گام دوم، انقلاب را «به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ (ارواحنافداه) هست» نزدیک خواهد کرد.
اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی مجازی مسئولیت و سازندگی اعلام شد.
1
2
3
اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی مجازی مسئولیت و سازندگی اعلام شد.
سازمان بسیج فرهنگیان کشور بمناسبت يوم الله 22 بهمن بيانيه اي صادر نمود.
این برنامه به همت سازمان بسیج فرهنگیان در سه مرحله برگزار شد که در آن 120 نفر از موثرترین معلمان تراز انقلاب، به بازدید از توانمندیها و دستاورد های نیروی دریایی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی پرداختند.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور در یادواره شهدای نهضت سوادآموزی آذربایجان شرقی گفت :"عظمتی که این انقلاب داشته و تاثیراتی که این مهم بر سایر ملتها داشته شایان توجه است."
مسئولین و معلمان نخبه فرهنگی کشور با سردار زارع مسئول هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه دیدار کردند.
کسب 183 مدال طلا در دوره‌های گذشته المپیادهای جهانی از دستاوردهای وزارت آموزش‌ و پرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان است.
بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان کشوردر خصوص سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی
رئیس سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج در همه زمینه‌ها گفت: بسیج مانند یک اقیانوس است که نه تنها در مسائل فرهنگی و قرآنی بلکه در هر حوزه که انقلاب اسلامی نیاز دارد می‌تواند حل‌کننده مسائل و مشکلات باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه «همفکری و انتقال تجربیات با مدیران آموزش و پرورش استان گلستان» که صبح امروز در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد، گفت: این صله رحم‌های علمی و آموزشی، بهترین فرصت است تا موفقیت‌هایمان به اشتراک گذاشته شود و ارتقا پیدا کند و برگزاری چنین نشست‌هایی، فرصتی ایجاد می‌کند تا ما بتوانیم در آموزش و همچنین علم مدیریت آموزشی، یکدیگر را تکمیل کنیم.
دکتر مرادی گفت: هرچه فرهنگ بسیجی به جامعه دانش‌آموزی ما بیشتر منتقل شود قدرت و ظرفیت علم و فرهنگ در فضای دانش آموزی بارورتر خواهد شد و جامعه ما سرعت پیشرفتش بالاتر می‌رود.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی از معلمان مناطق مرزی حتی تا پنج ماه هم ممکن است خانه و خانواده خود را نبینند؛ چنین معلمانی باید مورد توجه همه دستگاه‌های مربوطه قرار بگیرند.
قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: ان‌شاءالله دانش‌آموزان و معلمان، 22 بهمن تماشایی مد نظر مقام معظم رهبری را با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن امسال به نمایش می‌گذارند.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: بعد از پیروزی انقلاب ۷۱۲ مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش‌‌آموزان کسب شد و بیش از ۶ هزار مدال‌آور داریم.
دستگاه تعلیم و تربیت طی 40 ساله گذشته، حضور 14 وزیر را در رأس این وزارتخانه تجربه کرده است؛ در طی این سال‌ها تلاش شد که تمام کودکان ایران اسلامی از نعمت سواد برخوردار شوند و کودکی نباشد که به هر دلیلی چون فقر یا معلولیت از تحصیل باز بماند.
مدیر امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش گفت: تقريباً 17 وزارتخانه و دستگاه بر اساس قانون شوراهای آموزش و پرورش تكاليفی بر عهده دارند اما همچنان بعد از گذشت بيش از 25 سال، برخی از مواد اجرايی اين قانون از سوی برخی از دستگاه‌ها بلاتكليف باقی مانده است.
وزیر آموزش‌وپرورش در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی بر ضرورت تغییر و منطبق کردن برنامه‌های درسی با نیازهای امروز جامعه تأکید کرد.
«میانگین حقوق ۲ میلیون تومان برای معلمان زیاد است باید در آن صرفه‌جویی کرد!» این جمله یک کاسبکار نیست؛ این جمله را معاون وزیر آموزش‌و‌پرورش در یک برنامه تلویزیونی عنوان کرده است؛ مدیری که قرار است برای دستگاهی برنامه‌ریزی کند که وظیفه تربیت شهروند در تراز جمهوری اسلامی را برعهده دارد. از زمانی که صرفه‌جویی در آموزش‌و‌پرورش به صورت علنی مطرح شد، افکار عمومی به این نتیجه رسیده‌اند مدیرانی که اداره آموزش‌و‌پرورش را با بنگاه‌داری اقتصادی و سیاسی اشتباه گرفته‌اند تا چه میزان صلاحیت دارند آینده آموزشی و تربیتی آینده‌سازان کشور را برعهده داشته باشند. از سوی دیگر برخی مدیران آموزش‌و‌پرورش در به کار بردن ادبیات دلال مآبانه در حوزه تعلیم و تربیت لااقل از اقشار مختلف مردم حیا نمی‌کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع مسئولین بسیج فرهنگیان ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور گفت:توجه به فرهنگ بسیجی در کشور بسیاری از مشکلات ما را حل خواهد کرد.
مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس رأی دیوان عدالت اداری، شرط معدل در پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان حذف شد.
رهبر انقلاب اسلامی در جریان دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت در ۲۴ تیرماه ۱۳۹۷، مسئولان کشور را به صحبت شفاف و صادقانه با مردم و حضور در جمع اقشار مختلف از جمله کارگران توصیه کردند.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

چند رسانه ای

استان ها