آنها طلبکارانه جلو می‌آیند که «عجب! چرا شما تعهّدتان را کاهش میدهید؟»؛ خب پُرروها! شما یازده تعهّد داشتید، هیچ عمل نکردید؛ چرا از ما میخواهید که ما به تعهّداتمان پابند باشیم؛ حالا ما تازه شروع کرده‌ایم به کم‌ کردن تعهّدات و این فرآیند قطعاً ادامه خواهد یافت.
چون این حقایق اسلامی بر ضدّ منش ظالمانه‌ی آنها است.
بنا بر درخواست فرهنگیان سراسر کشور مبنی برایجاد فرصت بیشتر برای تحقیق و پژوهش، مهلت ارسال مقالات و شرکت در پانزدهمین جشنواره علمی پژوهشی فرهنگیان تا ۳۰ تیر ماه سال جاری تمدید گردید.سایت جشنواره: http://sci-cbo.ir
1
2
3
نماینده استانداری مازندران در کارگاه آموزشی عفاف و حجاب که در نمازخانه اداره کل برگزار شد، گفت: عفاف یک فرهنگ و یک موضوع کاملا شخصی است، قبل از این که اجتماعی باشد و ریشه در باورها ، عقاید و اصول دارد.
جلسه هیئت اندیشه ورز استان مازندران روز سه شنبه مورخ ۲۵ تیرماه ساعت 9 صبح الی 11 با موضوع تشریح و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با سخنرانی استاد حسینعلی رمضانی (عضو شبکه پژوهشگران و نخبگان علوم انسانی اسلامی کشور)در سازمان بسیج فرهنگیان سپاه کربلا مازندران برگزار شد.
نشست شورای هیئت اندیشه ورز اداره کل با حضور اعضای شورا روز یکشنبه مورخ 23/4/98 ساعت11 در اتاق بسیج فرهنگیان با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.
با بدرقه رییس آموزش و پرورش چهاردانگه؛17 دانش آموز دختر عازم اردوی فرهنگی تربیتی بنیاد علوی کشور شدند
مینایی پور در نشست تخصصی با محوریت طرح ملی حامی که در تنکابن برگزارشد با اشاره به نقش مهم و محوری زنان در جامعه و خانواده گفت: ما در هر جایی که باشیم و در هر حوزه ای که فعالیت کنیم، حضور مهم و موثر زنان را حس می کنیم.
در راستای توسعه همکاری آموزش و پرورش و صدا و سیمای استان مازندران دیدار قائم مقام صدا و سیمای با مدیر کل آموزش و پرورش برگزار شد
روز یکشنبه 26/3/98 با حضور مدیران کانون بسیج استان مازندران در ساختمان گروه های آموزشی شهرستان آمل برگزار گردید.در این گرد همایی دکتر نوری مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان ضمن بیان اهمیت جایگاه فرهنگیان در تعلیم و تربیت و نقش بسیج در این موضوع در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و غالب سند تحول و ابلاغ برنامه های بسیج فرهنگیان در سال تحصیلی 98-99 سخنانی را ایراد نمودند در این جلسه ریاست محترم اداره آموزش و پرورش آمل جناب آقای دکتر مرزبند ضمن عرض خیر مقدم به مدیران کانون با بیان جایگاه علم و فرهنگ در تربیت انسان و نقش تزکیه نفس و تربیت دینی در امر تعلیم و تربیت نکاتی را بیان فرمودند.
عسکری نیکزاد در این نشست با اشاره به جایگاه تربیت در دستگاه آموزش و پرورش، به تشریح رسالت های کلی معلمان و مربیان پرداخت و گفت: با استفاده از علوم انسانی می توان جامعه را با توجه به نقشه راه مطمئن و خوب به سمت توسعه و پیشرفت هدایت کرد. همانطور که می دانیم، در کشورهای پیشرفته یک نویسنده از یک ثروتمند، ارزش و منزلت بیشتری دارد، چون اهداف جامعه را این قشر آدمها تعیین می کنند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش را عامل شتاب گرفتن سرعت توسعه کشور برشمرد و حمایت همه‌جانبه از سیاست‌ها و اقدامات مالی و اداری و فرهنگی آموزش و پرورش را از مهمترین مطالبات این مجموعه از حاکمان کشور اعلام کرد.
تفاهم‌نامه همکاری بین «وزارت آموزش و پرورش» و «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» امضا شد.
یک کارشناس مدیریت آموزشی گفت: آمار سال‌های 96 و 97 نشان می‌دهد که از 26 هزار صندلی در هنرستان‌های غیردولتی، 13 هزار و 662 صندلی خالی مانده است یعنی حدود 51 درصد ظرفیت هنرستان‌های غیردولتی خالی است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای اجرای کامل طرح هدایت تحصیلی نیاز به فرهنگ‌سازی داریم، گفت: معمولا بیشترین درخواست‌ها در هدایت تحصیلی برای رشته علوم تجربی است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: تا مهر امسال تعداد دانشجومعلمان از مرز ۱۰۰ هزار دانشجو می گذرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش می‌کنیم آزمون استخدامی آموزش و پرورش اواسط مرداد یا اول شهریور امسال برگزار شود.
سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور گفت: درخواست داریم که اساسنامه مدارس عشایری اجرا شود که می‌گوید ردیف اعتباری خاص با عنوان «توسعه آموزش و پرورش عشایری» در لوایح بودجه سالانه گنجانده شود.
معلم پرتلاش سیستان و بلوچستانی برای درآوردن خرج مدرسه و كمك به دانش‌آموزان نیازمند، دست به كار تولید برق زده است، اگر این همت مضاعف نیست پس چیست؟
رئیس سازمان مدارس استثنایی کشور با اشاره به اینکه مشکل شدید کمبود نیروی انسانی متخصص در مدارس استثنایی داریم، گفت: با یک سیل بازنشستگی عظیم روبه‌رو هستیم و نیاز به جذب نیروی انسانی متناسب وجود دارد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه انتصابات در این وزارتخانه سیاسی نیست گفت: آخرت خود را به خاطر دنیای دیگران نمی‌فروشم و به خاطر به دست آوردن دل فلان جناح سیاسی انتصابی انجام نداده‌ام.
آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مکاتبات لازم برای افزایش حقوق دانشجومعلمان با سازمان اداری و استخدامی کشور انجام شده است و وزیر آموزش و پرورش در حال پیگیری است.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

چند رسانه ای

استان ها