حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
اصل مذاکره با آمریکا حتی با کسی که آدم حسابی باشد غلط است و مذاکره با اینها که به هیچ چیز از جمله اخلاق و قانون و عرف بین‌المللی پایبند نیستند، مسخره است و مطلقاً معنا ندارد.
رهبر انقلاب:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: دلیل اینکه روی سند ۲۰۳۰ آن‌قدر کار می‌کنند، چون در این سند دستورات و توصیه‌ها این است که آموزش و پرورش، مناسبات فکری شاگردان را جوری تنظیم کند که اساس زندگی‌شان طبق تفکر غربی باشد.
در مراسم گرامیداشت مقام معلم و تجلیل از فرهنگیان جهادی، از خانواده اولین شهید فرهنگی مدافع حرم تجلیل شد.
1
2
3
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه تربیت و تعالی انسان به کار معلم و فعالیت آموزش و پرورش بستگی دارد، گفت: امروز رسالت آموزش و پرورش بیش از هر زمانی است و باید خلاء های موجود تربیتی خانواده ها را تامین و ترمیم کند .
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه اساس سند تحول بنیادین، تربیت انسان با تقوا است، گفت: اقدامات آموزش و پرورش استان در ترویج فرهنگ قرآن و نماز و برگزاری برنامه های قرآنی در مدارس قابل تقدیر است .
یادواره سرداران و 212 شهید فرهنگی استان همدان با عنوان همایش «معلم، شهدا و ولایتمداری» با حضور وزیر آموزش و پرورش در همدان برگزار شد.
در مراسم گرامیداشت مقام معلم و تجلیل از فرهنگیان جهادی، از خانواده اولین شهید فرهنگی مدافع حرم تجلیل شد.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گفت: در همایش ملی خیرین مدرسه‌ساز، ۲۱۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس در مناطق سیل‌زده تعهد شد که تاکنون بی‌سابقه بوده است.
ظهر دیروز 12 کامیون کالا و البسه مورد نیاز مردم سیل‌زده به عنوان هدیه دانش‌آموزان و فرهنگیان تهرانی، به استان خوزستان ارسال شد.
اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی مجازی مسئولیت و سازندگی اعلام شد.
سازمان بسیج فرهنگیان کشور بمناسبت يوم الله 22 بهمن بيانيه اي صادر نمود.
این برنامه به همت سازمان بسیج فرهنگیان در سه مرحله برگزار شد که در آن 120 نفر از موثرترین معلمان تراز انقلاب، به بازدید از توانمندیها و دستاورد های نیروی دریایی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی پرداختند.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور در یادواره شهدای نهضت سوادآموزی آذربایجان شرقی گفت :"عظمتی که این انقلاب داشته و تاثیراتی که این مهم بر سایر ملتها داشته شایان توجه است."
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: دلیل اینکه روی سند ۲۰۳۰ آن‌قدر کار می‌کنند، چون در این سند دستورات و توصیه‌ها این است که آموزش و پرورش، مناسبات فکری شاگردان را جوری تنظیم کند که اساس زندگی‌شان طبق تفکر غربی باشد.
در نامه وزیر آموزش و پرورش به رهبر معظم انقلاب آمده است: تأکید هوشمندانه حضرتعالی در صیانت از جایگاه و کیان آموزش و پرورش و منزلت معلمان عزیز، بار دیگر بارقه‌ای از امید در دل‌ها آفرید.
نگذارید از لحاظ تحصیلی عقب بمانند؛ هم تعمیر مدارس و ساخت مدارس -که ان‌شاء‌الله وعده‌اش هم داده شد و باید ان‌شاء‌الله در روال طبیعی خود با جدّیّت دنبال بشود و خیّرین مدرسه‌ساز که انصافاً یک جریان بسیار خوب و مفیدی در کشور هستند، اینها کمک کنند که این کار انجام بگیرد؛ مدارس زیادی ویران شده، ساختن اینها و مجدّداً آباد کردن اینها تلاش زیادی لازم دارد
گاهی اوقات فشارهای درسی، ضدّ نشاط است؛ در بعضی از مدارس، آن قدر روی این نوجوان و جوان فشار درسی می‌آورند که آدم میبیند این پژمرده شد، افسرده شد.
مرحوم حیدری معتقد بود که حتی باید کت خود را برای تربیت معلم بفروشیم
وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده سه نوبتی شده است و یک مرتبه در خرداد، یک مرتبه در تیر و نوبت سوم در شهریورماه امتحان می‌دهند و در هر نوبتی که نمرات قابل قبول کسب کنند، به عنوان قبولی خرداد ماه در نظر گرفته می‌شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی از معلمان مناطق مرزی حتی تا پنج ماه هم ممکن است خانه و خانواده خود را نبینند؛ چنین معلمانی باید مورد توجه همه دستگاه‌های مربوطه قرار بگیرند.
قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: ان‌شاءالله دانش‌آموزان و معلمان، 22 بهمن تماشایی مد نظر مقام معظم رهبری را با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن امسال به نمایش می‌گذارند.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: بعد از پیروزی انقلاب ۷۱۲ مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش‌‌آموزان کسب شد و بیش از ۶ هزار مدال‌آور داریم.
دستگاه تعلیم و تربیت طی 40 ساله گذشته، حضور 14 وزیر را در رأس این وزارتخانه تجربه کرده است؛ در طی این سال‌ها تلاش شد که تمام کودکان ایران اسلامی از نعمت سواد برخوردار شوند و کودکی نباشد که به هر دلیلی چون فقر یا معلولیت از تحصیل باز بماند.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

چند رسانه ای

استان ها