دوشنبه, 05/20/1399 - 11:36

حسن حبیبی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه توانمندسازی اعضای تیم مدارس، طرح اعتلای بسیج فرهنگیان با عنوان شبکه معلم آینده ساز در مصلی رشت افزود : ارتقاء معرفت و بصیرت دینی و انقلابی معلمان، کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس از جمله اعتیاد، طلاق و غیره، تقویت بنیه علمی آموزشی دانش آموزان و پیوند بین مدرسه، خانواده و مسجد از اهداف اجرای این طرح است.

وی اظهار داشت: واحدهای آموزشی حاشیه شهر یا محلات پرخطر ملاک انتخاب مدارس برای تحت پوشش قرار گرفتن در طرح اعتلای بسیج فرهنگیان و شبکه معلم آینده ساز است که در گام اول ۱۰ درصد از مدارس استان گیلان بدین منظور انتخاب و طرح در آنها اجرا شد.

مسئول سازمان بسیح فرهنگیان سپاه قدس استان گیلان گفت : اعضای تیم مدارس در طرح اعتلای بسیج فرهنگیان، شبکه معلم آینده ساز شامل  مدیر مدرسه ،معلم پرورشی ،معلم منتخب مدرسه ،نماینده اولیاء مربیان و فرمانده واحد دانش آموزی است.

وی با اشاره به نقش مهم دستگاه آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش زیربنای آینده و یکی از گسترده ترین نهادها در کشور است و به نوعی زیرساخت این سرزمین محسوب می شودکه نیازمند کمک همه بخش ها، دستگاه های فرهنگی به ویژه خانواده ها است.

آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان از سخنرانان این مراسم بود.