یکشنبه, 12/18/1398 - 15:13 mazandaran-admincb

با همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش وپرورش مازندران صورت گرفت؛ راه اندازی سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران

با همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش و پرورش مازندران سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران راه اندازی شد.
با همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش وپرورش مازندران صورت گرفت؛ راه اندازی سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران

«علیرضا سعدی پور» با اعلام این خبر افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن دانش‌آموزان، برای آنکه دانش‌آموزان عزیز از درس و تحصیل عقب نمانند  با همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش وپرورش مازندران سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران راه اندازی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش تصریح کرد: تصمیم بر این شد که از فرصت فضای مجازی استفاده شود. از این رو سایتی طراحی شد که در این سایت محتواهای الکترونیکی در تمامی مقاطع بارگزاری شده و این محتواهای تولید شده توسط معلمان استان مازندران است.

وی با بیان اینکه تأکیدات وزیر محترم آموزش و پرورش نیز بر این موضوع است که از فضای مجازی به نحو شایسته‌ای در این شرایط بهره‌گیری شود، تصریح کرد: با توجه به قوانین موجود کشور در زمینه منع فعالیت در پیام‌رسان های خارجی، تصمیم گرفتیم سامانه‌ای در استان مازندران طراحی و راه‌اندازی کنیم تا محتواهای آموزشی در آن برای همگان قابل دسترس باشد.

این مسئول به شرایط دسترسی و امکانات موجود در این سامانه اشاره کرده و گفت: این سامانه قابلیت بارگذاری فایل‌های تصویری، صوتی، و مکتوب از تولید محتواهای آموزشی را داشته و دانش‌آموزان می‌توانند با ورود به این سامانه در تمامی مقاطع تحصیلی از دروس بارگذاری شده استفاده کنند.

سعدی پور با اشاره به فراخوان "آموزش در خانه" که توسط اداره‌کل آموزش و پرورش منتشر شد، خاطرنشان کرد: طی این فراخوان از تمامی معلمان درخواست شد محتواهای آموزشی تولید شده خود را برای ما ارسال دارند که تا این لحظه محتواهای بسیاری دریافت کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: محتواهای آموزشی در دو بخش ابتدایی و متوسطه با نظارت گروه‌های آموزشی بررسی شده و محتواهایی که توسط گروه‌های آموزشی تأیید شده باشد در این سامانه قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است راه دسترسی به این سامانه از طریق ورود به سامانه اداره کل آموزش و پرورش مازندران Mazand.medu.ir است که از طریق یکی از پیوندهای ستون سمت چپ سایت می توان به این سامانه تولید محتوای الکترونیکی دسترسی پیدا کرد.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)