انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 6774
02:43

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان لرستان: سیزده آبان تجلي روز دانش آموزان

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان لرستان: سیزده آبان تجلي روز دانش آموزان

 محمد کریم سپوند ،مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان لرستان در گفتگو با خبرگزاری سازمان بسیج فرهنگیان گفت: 13آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین و مقطعی حساس و مناسبتی پرخاطرهاست.14 سال بعد از تبعید حضرت امام (ره) در روز 13 آبان 1357 فرزندان امامو صدها دانش آموز و دانشجو در مقابل دانشگاه  تهران  پایه‌های حکومت ظلم  رابه لرزه در آوردند وبا گلوله های مأموران تعداد زیادی به  خون غلتیدند    .

 

سپهوند  افزود: دانش آموزان همچون سایر گروه‌های ملت در اطاعت از فرمان حضرت امام (ره) که همه را دعوت به مبارزه بی‌امان با رژیم امریکایی شاه می‌کرد، سر از پانمی‌شناختند و نجات اسلام را در پیروی کامل از امام (ره) سازش ناپذیرمی‌دانستند. این طبقه جوان و فعال جامعه به‌حق یکی از ارکان و پایه‌های مهم انقلاب پیروزمند اسلامی بودند.درحقیقت سیزده آبان تجلی روز دانش آموز است

 

وی درادامه سخنان گفت:سیزدهآبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز دانش آموز ثبت شده است. این مناسبت یادآور حادثه ای است که در 13 آبان سال 57 اتفاق افتاده است. با شروع سال تحصیلی در مهر 57 ، دانشگاه تهران به تدریج تبدیل به مهم ترینمرکز تجمع مخالفان رژیم شاه شد.

 

سپهوند خاطرنشان کرد:دانش آموزان با الگو پذیری از شهید فهمیده  و هزاران شهید دانش آموز ،که  راه و رسم این شهید ان  را ادامه خواهند داد زیرا دشمن هنوز دست از حیله ها خود علیه انقلاب بر نداشته و  دانش آموزان با آگاهی و بصیرت  آنان را مایوس خواهد کرد.

 

وی در ادامه خطاب به دانش آموزان بسیجی گفت : هر آنچه كه امروزه در كشورشاهد آن هستیم حاصل فداکاری ها ، رشادت ها و از جان گذشتگی های سرداران شهید و یادگاران هشت سالدفاع مقدس است.

 

سرهنگ سپهوند مسئول سازمان بسیج فرهنگیان درپایان سخنان خود افزود :بسیج یعنی همدلی و هم سویی و هم فکری و با هم بودن در کنار هم بودن، و بنا به پیشنهاد فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل(ع)  مسئولیت بسیج فرهنگیان استان که به بنده واگذار شده است انشاء الله بتوانیم با دفاع از فرهنگ ایثار و شهادت و ارزشهای دینی و اعتقادی و آرمانهای انقلاب اسلامی ایران در برابر تهاجمات چند محوری امپریالیسم جهانی و هم پیمانانش و خدمتی آمیخته از تعهد و تخصص برنامه های بسیج فرهنگیان را گسترش دهیم

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها