انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 10933
09:59

چرا انتخابات ۷ اسفند مهم است؟

نظارت بر قراردادها و نحوه حضور شرکت‌هايي که زماني در کنار دشمنان ايران بودند از وظايف مهم مجلس آينده خواهد بود، که اگر به درستي اجرايي نشود راه نفوذ بر بدنه اقتصادي کشور که اين روزها زمزه هايي از نفوذ اقتصادي هم به گوش مي رسد، توسط شرکت هاي اقتصادي عملياتي خواهد شد.

نماد مردم‌سالاري ديني در نظام اسلامي حضور مردم در انتخابات است و مشارکت در انتخابات، نشانگر مقبوليت نظام بين مردم است. از اهميت اصل انتخابات که بگذريم برخي انتخابات در هر نظام‌هاي سياسي مي‌تواند حساسيت خاصي داشته باشد و اين حساسيت را مي‌توان از شرايط حاکم بر اجتماع و جايگاه هر نظامي فهميد. نظام اسلامي هم در شرايط فعلي در يکي از حساس‌ترين زمان‌هاي خود به سر مي‌برد.

رکود اقتصادي و بيکاري بي‌سابقه و روي کار آمدن دولتي اصلاح‌طلب در پوشش اعتدال و احتمال تکرار تجربه تلخ مجلس ششم و... از جمله مسايلي است که حساسيت انتخابات مجلس دهم را دو چندان کرده است که در ذيل به بررسي آنها مي‌پردازيم.

 

اهميت ذاتي انتخابات و مجلس در نظام اسلامي

مجلس شوراي اسلامي در نظام اسلامي جايگاه ممتاز و خاصي دارد و به فرموده حضرت امام خميني(ره) در راس امور است. قانون اساسي هم اختيارات خاصي به مجلس داده است و همه قوانين کشور بايد از کانال مجلس عبور نمايد. مجلس هم نقش قانونگذاري دارد و هم نقش نظارت و مي‌تواند ابزارهاي مختلفي را براي به کارگيري ارکانهاي مختلف کشور در راستاي قوانين درخدمت بگيرد اين ها همه نشان از جايگاه خاص مجلس شوراي اسلامي در نظام اسلامي است.

انتخابات نيز نماد مردم سالاري ديني است و حضور پررنگ مردم در انتخابات نشان از مقبوليت نظام اسلامي در کشور است و به معناي واقعي کلمه مايوس کننده دشمنان است و اميدواري دوستان انقلاب را به دنبال دارد. مقام معظم رهبري در مورد مايوسي دشمنان با حضور مردم در انتخابات مي‌فرمايند: «عده‌اي کمين کرده‌اند که با حضور نيافتن مردم در انتخابات، با تحريم و يا سست کردن انتخابات، از نظام جمهوري اسلامي مچ‌گيري کنند، اما ملت در مقابل اين کمين کرده‌هاي ناب کار، کارآمدي خود را نشان داده و در اين انتخابات هم نشان خواهد داد.» (۳۰/۱۰/۹۴)

از اين رو حضور مردم پاسخ صندوق‌هاي راي فارغ از هر انتخابي براي نظام مهم است و لذا رهبري عزيز نيز بارها بر حضور حداکثري در انتخابات تاکيد دارند و در فرمايشات اخير خود نيز خواستار حضور ايرانياني پاي صندوق راي شدند که حتي با انقلاب و رهبري مشکل دارند. با اين وجود اصل انتخابات براي نظام مهم بوده و است.

 

روي کارآمدن دولتي اعتدال گرا با نيروهاي اصلاح طلب

انتقال قدرت در همه نظام‌ها صورت مي‌پذيرد و چرخش قدرت بين مردم با سلايق مختلف سياسي، داخل نظام حکومتي امري عادي است. گرايش‌هاي مختلف بين احزاب و گروه‌های داخل نظام اسلامي هر چند مي‌تواند به نفع نظام باشد، ولي حرکت‌هاي چند حزب با گرايش‌هايي ساختارشکنانه و سابقه نه چندان خوب در نظام و حضور پر رنگ عناصر اين احزاب در انتخابات اين دوره مجلس با روي کار آمدن دولتي اعتدال گرا، انتخابات مجلس دهم را حساس‌تر کرده است.

برخي افرادي که داخل همين نظام صاحب منصب شده و با همين نظام حيات سياسي شان شکل گرفته و در جهان شناخته شده‌اند متاسفانه طي سال‌هاي گذشته اقداماتي ساختار شکنانه انجام داده اند که مصداق بارزش مجلس ششم بود که مباحثي از قبيل خروج از حاکميت و تحصن در مجلس و نوشتن نامه جام زهر به رهبري و.... را در پرونده دارند. در ماجرای فتنه ۸۸ نیز شاهد مصدادیق ديگري از خروج برخي سياسيون عليه نظام بوديم. همين هايي که داخل نظام بزرگ شده بودند، عليه همين نظام و ملت دست به براندازي زدند و با دشمنان قسم خورده ملت هم پيمان شدند. حال برخي از همين افراد پس از سالها در پوشش دولت اعتدال در حال نفوذ به ارگانهاي نظام‌اند  و متاسفانه دولت اعتدال خود نيز در اين امر به دلايل مختلف سهل انگاري مي‌کند.

استفاده سياسيون و همفکران متحصنين مجلس ششم و فتنه گران سال ۸۸ از آراي دولت اعتدال براي راهيابي به مجلس، مساله‌اي است که در دستور کار احزاب قرار گرفته است و اين مساله در گفته‌ها و نوشته‌هاي ايشان مشهود است و اين امر نه توهم است و نه تهمت به حزب وگروهي خاص.

پاسخ اين سوال روشن کننده اين مطلب خواهد بود که چرا بيشتر فراريان به خارج از کشور و بيشتر مخالفان نظام و انقلاب از ميان اصلاح طلبان هستند؟ چرا وزير دولت اصلاحات در صدر مخالفان نظام و لندن نشين شده است؟ چرا روزنامه نگاران و برخي مسئولين دولت اصلاحات پاي ثابت برنامه هاي راديو و تلويزيون بيگانه گان عليه نظام اند؟ وقتي در دولت اعتدال مشاهده مي شود که همراهان و دوستان و هم حزبي هاي همين متحصنين و فتنه گران ۸۸ در مناصب مشغولند آيا عقل سليم حکم به حساس بودن انتخابات اين دوره مجلس نمي کند؟

 

نفوذ دشمن در پوشش رقابت سياسي

بيان شد که برخي از دوستان و هم حزبي هاي فراريان به خارج از کشور و مخالفان نظام و حاضرين در فتنه ۸۸ به مناصب دولتي وارد شده اند و رهبري عزيز بارها براي تنوير افکار عمومي و البته آگاهي نخبگان و خواص از کلمه نفوذ استفاده کرده‌اند و به صراحت مي‌توان گفت مراد از نفوذ دشمنان در داخل نظام نه اينکه عنصری آمریکایی در وزارت خارجه ايران مشغول به کار شود، بلکه نفوذ يعني ورود دوباره عناصر فعال در دولت اصلاحات  که عليه نظام و ملت اقداماتي انجام دادند و همچنين در فتنه ۸۸ دست به دامن دشمنان  نظام و ملت به دنبال براندازي نظام بودند به مناصب دولتي و قانونگذاري و اين يعني نفوذ دشمن.

 

معضلات اقتصادی کشور

شرايط حاکم بر انتخابات ۹۲ دولتي را بر سرکار آورد که مي‌توان گفت در برنامه‌ریزی برای اداره کشور با مشکلاتی مواجهه است و اين مساله در دو سال گذشته شده عيان گردیده است. اميد و دل بستن به بيگانگان نمي‌تواند تدبيري صحيح براي اداره کشوري باشد که ۳۷ سال است مردمش از انقلاب آموخته اند که بايد مقاومت کرد و روي پاي خود ايستاد. بيکاري بي‌سابقه و رکورد حاکم بر اقتصاد کشور، حساسيت مجلس دهم را دو چندان مي کند، زيرا مردم بايد افرادي را انتخاب نمايند که با وضع قوانين صحيح و نظارت بتواند باري از مشکلات مردم بردارد. حضور افراد متخصص و کارشناس در قوه قانونگذار مي تواند مثمرثمر باشد.

 

شرايط پسابرجام

مجلس دهم در شرايط حساس پسابرجام آغاز به کار خواهد کرد. سيل شرکتهاي اروپايي و آمريکايي براي حضور در بازار ۸۵ ميليوني ايران و مشارکت در سود کلان صادارت به کشورهاي جنگ زده منطقه طمع سودجويان جهاني را برانگيخته است.

اين مساله باعث مي‌شود تا مجلس آينده با ديدي باز حضور اين شرکت ها در ايران را رصد نمايد، زيرا همين شرکت‌ها در سخت‌ترين شرايط مردم ايران را تنها گذاشتند و براي ضربه زدن به نظام اسلامي و شکستن مقاومت مردم در تحريم ها با دشمنان ايران اسلامي مشارکت نمودند.

حال حضور دوباره ايشان در بازارهاي ايران بايد رصد شود، زيرا سرمايه‌دارن غربي به تفکرات ضد ديني خويش پايبند هستند حتي اگر به قيمت چشم پوشي از سود بيشتر باشد.

نظارت بر قراردادها و نحوه حضور شرکت‌هايي که زماني در کنار دشمنان ايران بودند از وظايف مهم مجلس آينده خواهد بود، که اگر به درستي اجرايي نشود راه نفوذ بر بدنه اقتصادي کشور که اين روزها زمزه هايي از نفوذ اقتصادي هم به گوش مي رسد، توسط شرکت هاي اقتصادي عملياتي خواهد شد.

با تمام اين مباحث مجلس دهم از حساسيت خاصي برخورد است که چشم دوست و دشمن به انتخاب يک يک ايراني‌ها دوخته شده است تا ببينند مردم ايران پس از ۳۷ سال انقلاب چه گروه و حزبي را روانه بهارستان خواهند کرد تا وضع کننده قوانين حساس در آستانه چهل سالگي انقلاب باشند.

منبع: سایت بصیرت

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها