انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 1096
07:58

اختلاف‌نظر مجلس و شورای نگهبان برای جذب معلم حق‌التدریس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ استفساریه مجلس درخصوص جذب نیروهای حق‌التدریس که از سوی شورای نگهبان رد شد برای اعمال نظر نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌شود.

عطاالله سلطانی صبور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص رد استفساریه مجلس برای جذب نیروی حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش از سوی شورای نگهبان اظهار داشت:‌ در این رابطه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جلسه‌ای را با اعضای شورای نگهبان برای بررسی ایرادات مطرح شده از سوی آنها برگزار کردند.

وی افزود:‌ این جلسه منجر به نتیجه خاصی نشد. اعضای شورای نگهبان معتقدند، استفساریه مجلس در این رابطه،‌ تفسیر نیست بلکه قانونگذاری جدید است از سوی دیگر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر نظر قبلی خود تاکید دارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ سرانجام مقرر شد تا مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه نظر خود را اعمال کند.

به گزارش تسنیم،‌ مربیان پیش دبستانی با رشته‌های غیرمرتبط و نیروهای حق‌التدریس از جمله معترضان به قانونی بودند که براساس آن نیروهای پیش دبستانی با رشته‌های تحصیلی مرتبط و متناسب با نیاز آموزش‌وپرورش به عنوان حق‌التدریس جذب شدند. مجلس برای اصلاح این موضوع استفساریه‌ای را تهیه کرد که براساس آن جذب نیروی حق‌التدریس در آموزش وپرورش آزاد شد اما شورای نگهبان این استفساریه را نپذیرفت.

معترضان که عمدتاً در رشته‌های بهداشت، مشاوره و پرورشی هستند در این رابطه می‌گویند:‌ چرا کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس استفساریه را اصلاح نکرد و با شورای نگهبان به توافق نرسیدند؟ بالطبع مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز این موضوع را رد می‌کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.