انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 10977
11:28
به منظور ایجاد ارتباط بین دانشگاه فرهنگیان و مدارس؛

40 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در مدارس حضور دارند

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: در سال تحصیلی جاری نیز 40 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در مدارس حضور دارند و ارتباط بین دانشگاه و مدرسه کاملاً برقرار است البته در برخی استان‌ها که تراکم دانشجویی زیاد است با محدودیت‌هایی مواجه هستیم.

تسنیم: نعمت‌الله موسی‌پور در خصوص دوره‌های آموزشی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش اظهار داشت:‌ تصمیم بر این بود تا پذیرفته شدگان ابتدا دوره آموزش نظری را طی و یک سال در مدرسه فعالیت کنند و پس از آن برای دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی در آزمون جامع شرکت کنند.

وی افزود: به دلیل فشرده بودن دوره آموزشی برنامه به این صورت طراحی شد که پذیرفته‌شدگان،‌ هشت هفته نخست دوره آموزش را به مدارس بروند و هشت هفته دوم به آموزش‌ در موقعیت‌های غیرواقعی اختصاص دارد یعنی افراد در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان آموزش می‌بینند.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت:‌ در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان،‌ شرایط را به گونه‌ای فراهم کرده‌ایم تا افراد اقدام به تدریس کرده و مورد نقد و بررسی سایر همکاران خود قرار بگیرند.

موسی پور بیان کرد: در سال تحصیلی جاری نیز 40 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در مدارس حضور دارند و ارتباط بین دانشگاه و مدرسه کاملاً برقرار است البته در برخی استان‌ها که تراکم دانشجویی زیاد است با محدودیت‌هایی مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی در طی ایام آموزش یک روز هفته در مدرسه خواهند بود، گفت:‌ در پایان دوره آموزش، ارزشیابی پایانی خواهیم داشت. داوطلبان علاوه بر کسب نمره 12 در دروس و معدل 14 باید در ارزشیابی پایان نیز نشان دهند که توانایی لازم برای ورود به شغل معلمی را کسب کرده‌اند و براساس ارزشیابی پایانی به افراد گواهینامه صلاحیت معلمی ارائه خواهد شد. 

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان بیان کرد:‌ در ارزشیابی پایانی، داوطلبان در موقعیت‌های واقعی تدریس خواهند کرد و عملکرد آنها توسط معلمان کارشناس ارزیابی می‌شود.

موسی پور در پایان خاطرنشان کرد: تدابیری اتخاذ شده است تا داوطلبان در تابستان با برخی مدارس که کلاس جبرانی دارند، همکاری داشته و در موقعیت‌های واقعی، معلمی را تجربه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها