انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11015
09:40

معلم شهید جمشید میرزایی

معلم شهید جمشید میرزایی

نام پدر:مرتضی

تاریخ ولادت:1342

محل ولادت: میانه

شهادت:22/01/1362

محل شهادت:  جنوب فکه

میزان تحصیلات: فوق دیپلم

سمت و محل خدمت: دبیر مدرسه شهید رجائی

وضعیت تاهل: مجرد

میزان حضور در جبهه: 3 ماه

مسئولیت در جبهه:رزمنده

نام عملیات و منطقه عملیاتی:والفجر1

زیارتگاه شهید:گلزار شهدای بهشت زهرا(س)- قطعه 27

 

شهید جمشید میرزایی در روز چهارم اردیبهشت 1342 در شهرستان میانه،روستای چتاب به دنیا آمد.پس از طی دوره تحصیلی ابتدایی با خانواده به تهران مهاجرت کردند.دوران راهنمایی تحصیلی را با نمرات عالی سپری کرد و در دبیرستان وارد فعالیتهای ضد شاهنشاهی شد.به مطالعه قرآن و کتب مذهبی خیلی علاقه داشت و پس از انقلاب در مسجد انجمن اسلامی تاسیس کرد.دوستانش هنوز صدای مناجات و دعای کمیل و گریه های نیمه شب او در مسجد و بسیج محل را به یاد دارند.در کنکور تربیت معلم شرکت کرد و در رشته حرفه و فن تحصیل نمود.او همچنین فوق دیپلم برق الکترونیک داشت و در مدرسه شهید رجایی تدریس را آغاز کرد.در تابستان 1361 از طریق جهاد سازندگی به منطقه جنگی اعزام شد همچنین در اسفند 61 پس از گرفتن امتحان ثلث دوم از شاگردانش عازم جبهه های نبرد با دشمن بعثی شد.در تاریخ 62 وقتی برای آغاز عملیات والفجر 1 آماده می شدند وصیت نامه اش را نوشت و فردای آن روز یعنی در 22/1/62 در اولین روز عملیات به شهادت رسید.

جسم پاکش قریب به 9 سال در فکه بوسه گاه آفتاب و باد و باران و خاک مقدسش شاهد نگاهش بود تا اینکه پیکر مطهر او در خرداد 1370 از دست دشمن آزاد و در مهر ماه همان سال در شب میلاد پیامبر اکرم(ص) در بهشت زهرای تهران آرام گرفت.

وصيت نامه شهید جمشيد ميرزائي

أشهد أن لا إله إلّا الله محمداً رسول الله علي ولي الله

الّذين آمنوا و هاجروا و جاهدوا في سبيل الله باموالهم و أنفسهم أعظم درجة عندالله و اولئك هم الفائزون

كساني كه ايمان آوردند و هجرت و جهاد كردند در راه خدا با مالهايشان و جانهايشان در نزد خدا از مقام عزيز و بزرگي برخوردار هستند و هم اينانند رستگاران دو عالم.

إن الله لا يغير ما بقوم حتي يغيروا ما بانفسهم.

براستي كه خداوند سرنوشت خود را تغيير نمي دهد مگر آنكه خود آنها سرنوشت خود را تغيير دهند.

لن تنالوا البر حتي تنفقوا مما تحبون.

هرگز به خير نمي رسيد مگر اينكه انفاق كنيد از آنچه كه دوست ميداريد.

بارخدايا تو شاهدي كه خود به تغيير سرنوشت خود برخاستيم و تو ما را ياري ميكني، و در اين راه رسيدن به خير، چه انفاق ها كه نكرديم، پدران و مادرانمان در راه تو از جگرگوشه هايشان مي گذرند و ما فرزندان آنها از تنها چيز با ارزش خود يعني جانمان مي گذريم. خدايا، تو از همه چيز بي نيازي و اين همه در برابر نعمت هاي بيكران تو بسيار ناچيز است ما فقط همين ها را داريم كه تقديم راه مقدست مي كنيم. خدايا، ما شكرگزار درگاهت هستيم كه ما را از فساد و تباهي نجات دادي و فرشته نجاتي را به سراغ ما فرستادي، خدايا، ما كه در درگاهت آبرويي نداريم، ولي تو را به آبروي چهارده معصوم اگر خطايي كرديم از خطاي ما بگذر و اين نعمت را بر ما نگه دار و ظهور امام زمان(عح) ما را هر چه زودتر بگردان. بار خدايا امت شهيد پرور و خانواده شهداي ما را صبر عطا فرما و در پناه خودت قرار بده، مجروحين و معلولين انقلاب را شفا عنايت فرما و لشكر اسلام را بر لشكر كفر پيروز بگردان

و اما وصيت من؛

در ابتدا از پدر و مادرم بخاطر زحمت هائي كه براي من كشيده اند تشكر مي كنم. البته من جز شرمندگي در پيش شما چيزي ندارم، اميدوارم خطاياي مرا ببخشيد تا با خاطري آسوده و رويي سفيد در مقابل خداوند حاضر شوم، مخصوصاً تو مادر مهربانم كه با وجود فرزندان زياد يك لحظه مرا فراموش نمي كردي و دست مهربانت هميشه در لحظات بيماري بر پيشاني ام بود. در اين دنيا كه جز پرخاش، كاري برايتان نكردم، اميدوارم در پيشگاه خداوند اگر آبرويي داشتم برايتان كاري بكنم(شفاعت) هرچند شما نيازي نداريد چون پاكيد.

پدر و مادرم ميدانيد كه من ميتوانستم خيلي كارها انجام بدهم نه تنها من، بلكه تمام شهدايي كه در جنگ تحميلي شهيد شدند. اصلاً هدف دشمن استعمارگر همين است كه استعدادها و امكانات ما را نابود كند تا در آينده خطري متوجه خودش نباشد، ولي ما چاره اي نداريم جز اينكه از اين حيله دشمن سربلند بيرون بياييم و كربلا و قدس را در نهايت از اشغال دشمن صهيونيست بيرون بياوريم و شما ناراحت نباشيد كه من را در اين راه داده ايد، بلكه خوشحال باشيد كه امانت الهي را سالم به مقصد رسانديد و در پيش خدا سربلنديد. مگر نه اين است كه ما همه بايد بميريم پس چه بهتر كه در جبهه دفاع از حق در مقابل باطل در ركاب امام زمان(عج) بجنگيم و شهيد شويم. سرور آزادگان امام حسين(ع) مي فرمايند كه مرگ با عزت بهتر از زندگي ننگين است

 

و اما خواهران و برادران عزيز كه شما را خيلي اذيت كرده ام؛

اميدوارم با قلب پاكي كه داريد مرا حلال كنيد و از عبادتهاي واجب خود يك لحظه غافل نباشيد و عملتان در جهت خدا باشد و پيام رسان خون شهدا به جامعه باشيد.

و اما برادرم مجتبي؛

همه زحماتم به گردن تو خواهد افتاد ميدانم خيلي دوست داشتي به جبهه بيائي ولي وضع خانوادگيمان اجازه نمي داد، به هر حال اين را ميدانم همانطوري كه به من قول دادي نخواهي گذاشت جاي من در خانه خالي بماند. اما بعد از خانواده، از بقيه اهل فاميل و دوستان و آشنايان و همه كسانيكه مرا مي شناسند مي خواهم بدي هائي كه من در قبال آنها كرده ام بخشيده و مرا حلال كنند و توصيه اي نيز به‌ آنها دارم اينكه، اگر چنانچه شك و ترديدي در مورد انقلاب دارند برطرف كنند، چرا كه اين انقلاب ادامه نهضت پيغمبر اكرم(ص) و قيام امام حسين(ع) مي باشد و اگر كسي بخواهد با اين انقلاب، آگاهانه يا ناآگاهانه مخالفت كند بداند كه با خدا جدال مي كند، به خود بيايند تا دنيا و آخرتشان تباه نشود، از برادران همكار در آموزش و پرورش نيز عاجزانه تقاضا مي كنم براي احياي فرهنگ اسلامي و رهايي از فرهنگ استعماري، لحظه اي صبر و پشتكار را از دست ندهند، چرا كه كار و مسئوليتشان بس عظيم و خطير است. و دشمنان منافق نيز در كمين هستند.

و بعد سخني دارم با برادران دانش آموزي كه من در خدمتشان بودم؛

آرزو داشتم تا به خدمتگزاري شما كه اميد انقلابيد مشغول باشم، ولي دشمنان خدا از اين آرزو مرا محروم كردند، هرچند كه در اين راه به معشوق اصلي خود رسيده ام. شما اي دوستان من، مي دانم كه خيلي بيدار و هوشيار هستيد، اين را نيز بدانيد كه انقلاب به شماها نياز دارد و بايد رشد خود را هرچه بيشتر بالا ببريد تا براي جامعه اسلامي مفيد باشيد. برادران كلاس سواد آموزي دلسرد نشوند و از نهضت تقاضا كنند تا آموزشيار ديگر برايشان تعيين كنند.

و اما برادران بسيجي كه بدون هيچ چشم داشتي شبانه روز در تلاشيد: مبادا لحظه اي يأس و نااميدي شما را در برگيرد چرا كه

در بيابان گر به شوق كعبه خواهي زد قدم سرزش ها گر كند خار مغيلان، غم مخور

براي خدا كار كنيد و اجرتان را از خدا بخواهيد.

والسّلام

چند تذكر دارم كه در صورت امكان عمل شود؛

1- مراسم مرا به سادگي برگزار كنيد، مخصوصاً برادران بسيج و خانواده كه از تشريفات راضي نيستم.

2- من خودم اين راه را انتخاب كردم، و همه مي دانند، و گريه و زاري براي شهيد در مقابل مردم و دشمنان اين را نشان ميدهد كه از دادن اين شهيد در راه خدا راضي نيستيد.

3- كمك به جبهه و انقلاب فراموش نشود.

در پايان از همه مخصوصاً خانواده حلاليت مي طلبم

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها