انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 1105
08:10
وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اعلام کرد

رشد ۲۱.۶ درصدی بودجه آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بودجه این وزارتخانه در سال ۹۵، ۲۱.۶ درصد رشد داشته است، گفت: تا ۱۰ روز دیگر گزینش پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی این وزارتخانه به پایان می‌رسد و دوره آموزشی آنها در دو مرحله برگزار خواهد شد.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه برگزاری اولین جشنواره کشوری خیرین مدرسه‌ساز استان چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران در خصوص استاندارد شدن تمام مدارس کشور، گفت: در طول برنامه ششم توسعه با همکاری دولت، مجلس و مردم، مدارس کشور استاندارد می‌شود و امیدواریم در سال 1399 مدرسه‌ای غیرایمن در کشور نداشته باشیم.

وی درخصوص تحصیل دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی، اظهار داشت: بیش از 400 هزار دانش‌آموز دوره متوسطه اول و دوم در مدارس شبانه‌روزی مشغول به تحصیل هستند که برای موضوع اسکان و تغذیه آنها اعتباراتی توسط دولت پیش‌بینی شده است، اما کافی نیست.

فانی اضافه کرد: به همین دلیل ما بحث خیرین مدرسه‌یار یا خیرین کمک‌کننده به مدارس شبانه‌روزی‌ها را ذیل جامعه خیرین مدرسه‌ساز ساماندهی کرده‌ایم و امیدوار هستیم بتوانیم مردم نیک‌اندیش را برای اداره مدارس شبانه‌روزی تشویق کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان شبانه‌روزی ساکن روستاها هستند و در آن مناطق به‌علت تعداد کم دانش‌آموز قادر به تأمین مدرسه برای دوره‌های متوسطه نیستیم، گفت: برای این دانش‌آموزان مدارس روستای مرکزی و شبانه‌روزی را ساماندهی می‌کنیم و امیدواریم طرح خیرین کمک‌کننده به مدارس شبانه‌روزی در سال آینده به نتیجه خوبی برسد.

وی از طرح خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش برای ایجاد کمپین حمایت از دانش آموزان مدارس شبانه‌روزی حمایت کرد و افزود: آموزش و پرورش نیز آمادگی دارد تا با همکاری خبرنگاران این حوزه بتواند برای حل مشکل دانش‌آموزان شبانه‌روزی بکوشد.

رشد بودجه آموزش و پرورش

فانی درخصوص بودجه آموزش و پرورش در لایحه بودجه 95، بیان داشت:‌ بودجه آموزش و پرورش رشد 21.6 درصدی را دارد ولی کفایت نمی‌کند و امیدواریم با منابع درآمدی دیگری که توسط مجلس پیش‌بینی می‌شود بتوانیم وظایف‌مان را بهتر انجام دهیم.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص آخرین وضعیت پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش، گفت: تا 10 روز دیگر گزینش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی انجام می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه کلاس‌ها باید از اول مهر 95 آغاز شود در نظر گرفتیم تحصیل این پذیرفته‌شدگان را در دانشگاه فرهنگیان دو مرحله‌ای کنیم که یک مرحله تا قبل از مهر 95 انجام می‌شود و مرحله دوم نیز هنگام تدریس آنها در مدرسه به‌صورت دوره‌های ضمن خدمت انجام خواهد شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.