انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 111
17:45
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد

نیاز آموزش و پرورش به افزایش 2 برابری کادر آموزشی

نسخه مناسب چاپ

به گزارش سایت سازمان بسیج فرهنگیان ؛ حمیدرضا مشهدی‌عباسی صبح امروز در مراسمی که در مجتمع فرهنگی آموزشی فیروزه در شهرستان فیروزکوه برگزار شد، بیان کرد: با توجه به اینکه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هستم، در مورد بعضی از مسائل آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس به گفت‌وگو می‌پردازیم و آخرین نطق دو دقیقه‌ای بنده در مجلس، پیرامون جذب 130 نفر از دانشکده تربیت معلم بود.

وی تصریح کرد: در این نطق، به اینکه چه کسی برای نخستین بار تناسب‌های غلط را بدون در نظر گرفتن ریزه‌کاری‌های آموزش و پرورش بیان کرده و هم‌اکنون این خطاها پتکی بر سر آموزش و پرورش بوده و سبب لطمه زدن به آن و ملکه ذهن بسیاری از مدیران شده است، پرداخته شد.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند در مجلس با اشاره به اینکه مسائل و مشکلات آموزش و پرورش باید در شبکه‌های اجتماعی تجزیه و تحلیل شود، ادامه داد: در حدود 20 سال گذشته، مدارسی با سه نوبت کار آموزشی فعالیت می‌کردند و اکنون این مدارس به یک نوبت رسیده‌اند و مدارس دیگری در کنار آن‌ها بنا شده است.

مشهدی‌عباسی اضافه کرد: بنابراین با توجه به افزایش تعداد مدارس، شمار معلمان هم باید افزایش داشته باشد و با این تفسیر نیروهای آموزشی باید به دو برابر برسد.

وی با اشاره به افزایش هنرستان‌ها و رشته‌های آن در سراسر کشور اظهار کرد: تعداد نیروهای مازاد در کل کشور و نیروهای حق‌التدریسی نیز باید مدنظر قرار گیرد؛ تناسب تعداد دانش‌آموزان، مدارس و معلمان باید به صورتی باشد که لطمه‌ای وارد نشود.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند در مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تعداد اردوگاه‌های فرهنگی، خانه معلمان و مراکز درمانی و اینکه 300 پژوهش‌سرا در کشور وجود دارد و 200 اداره آموزش و پرورش در کشور اضافه شده است، 24 اداره کل به 33 اداره کل افزایش پیدا کرده است، نیروهای انسانی هم به یقین نیاز به افزایش دارد.

مشهدی‌عباسی گفت: درست است که معلمان با عشق و علاقه کار تعلیم و تربیت را انجام می‌دهند؛ ولی نباید چوب غلط بر سر معلمان و آموزش و پرورش زده شود و مسائل و مشکلات آنها باید بررسی شود و مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: اولویت در پرداخت و بعد انجام رتبه‌بندی، رعایت بحث مقایسه و بسته شدن صحیح تناسبات از جمله مسائل و پیگیری‌هایی است که در مجلس شورای اسلامی در حال انجام هستم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها