انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 1124
08:52
قرائتی در اجلاس سراسری نماز:

بسیاری از مدارس امام جماعت ندارند!

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با مهم دانستن آشنایی نسل جوان با نماز، گفت: برخی مدارس با وجود این که دارای صدها دانش آموز هستند از امام جماعت بی بهره اند و ضروری است روحانیون در مدارس حضور جدی تری داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان از قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، دیروز در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز که در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، ضمن قدردانی از مسئولان استان در برگزاری این اجلاس، اظهار کرد: باید به نماز به اندازه ای که در قرآن به آن پرداخته شده است، بپردازیم.

وی، به میزان تأثیرگذاری نماز در جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: متأسفانه شهرهای ما بدون در نظر گرفتن احداث مسجد، توسعه پیدا می کنند و باید به این نکته توجه داشت که مسجد در توسعه نماز بسیار اهمیت دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: متأسفانه بخش مهمی از آسیب های اجتماعی به این خاطر است که نسل جوان را با نماز آشنا نکرده ایم و این امر موجب دور ماندن این نسل از نماز و مبانی اخلاقی و ارزشی اسلامی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی بیان کرد: در بخش نماز جماعت بسیاری از ادارات ما صاحب امام جماعت هستند و نماز جماعت را برپا می کنند، اما مدارس با وجود این که دارای صدها دانش آموز هستند از امام جماعت بی بهره اند و ضروری است روحانیون در مدارس حضور جدی تری داشته باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر این که باید دستگاه ها در راستای تقویت و ترویج نماز تلاش جدی تری داشته باشند، اضافه کرد: در این حوزه با آن چیزی که خداوند در قرآن از ما خواسته است، فاصله بسیار زیادی داریم و برای تحقق آن نیازمند عزم ملی هستیم.

وی، انجام تحقیق و پژوهش با محوریت نماز را لازمه توسعه فرهنگ نماز دانست و خاطرنشان کرد: اگر زمینه های علمی احکام نماز و سایر حوزه ها برای جوانان بیشتر معرفی شوند، ترویج نماز کار آسان تری خواهد بود، اما در حال حاضر احکام بسیاری هستند که علل علمی ضروری بودن اجرای آن ها مشخص نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تأکید کرد: فساد اخلاقی و اجتماعی فعلی در جامعه به خاطر شهوت و غفلت است و اگر شرایط ازدواج جوانان فراهم گردد، بسیاری از مشکلات جامعه و انحرافات اخلاقی برطرف می شود.

لازم به ذکر است ایشان در مراسم رونمایی از تمبر یادبود بیست‌ و چهارمین اجلاس سراسری نماز شرکت نکرد و درباره علت رونمایی نکردن از تمبر یادبود بیست‌ و چهارمین اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: بیش از 200 میلیون ریال برای طراحی و ساخت تمبر بیست‌ و چهارمین اجلاس سراسری نماز هزینه شده است در حالی که این تمبر هیچ تاثیری در ترویج فرهنگ نماز و نماز‌خوانی ندارد.

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: شما بگویید ساخت و رونمایی از این تمبر چه تاثیری در ترویج فرهنگ نمازخوانی در جامعه خواهد داشت تا من از این تمبر رونمایی کنم.

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها