انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11273
07:14
ارشاد استعدادی:

نقش مهم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در پیشگیری از اعتیاد

نماینده وزیر آموزش و پرورش در شورای مرکزی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه تحقق کامل سند بنیادین آموزش و پرورش در پیشگیری از اعتیاد در کشور بسیار می‌تواند موثر واقع شود، گفت: در صورتی که معلمان در موضوع مواد مخدر آگاهی داشته باشند، می‌توان آینده سازان این مرز و بوم را از اعتیاد و عوارض آن مصون کرد.

ارشاد استعدادی اظهار کرد: نقش آموزش و پرورش در تمام زمینه‌های فرهنگی بی بدیل است و در واقع فرزندان این مرز و بوم در مقطعی از زندگی به دست این نهاد سپرده شده و 12 سال مورد تعلیم و تربیت قرار می‌گیرند بنابراین مهارت اجتماعی، فرهنگی و فردی در این دوران می‌تواند به همه دانش آموزان ارائه شود بنابراین هر آنچه که برای مصون‌سازی آنها در مقابل آسیب‌های اجتماعی لازم است را می‌توان به آنها آموزش داد.

وی افزود: تحقق کامل سند بنیادین آموزش و پرورش در پیشگیری از اعتیاد در کشور بسیار می‌تواند موثر واقع شود و در واقع این سند تصویب شده و مورد تأئید مقام معظم رهبری است لذا آموزش و پرورش باید جهت انجام این سند از صفر تا صد آن برنامه‌های خود را عملیاتی سازد چراکه در این سند همه جوانب نقش آموزش و پرورش از جمله در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی پیش بینی شده است.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در شورای مرکزی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه کنونی را برطرف سازد، ادامه داد: معلمان الگوهای مناسبی برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه هستند و هنوز معلمان جزء امین‌ترین و با وثوق‌ترین افراد جامعه به شمار می‌روند لذا باید به نقش آنها توجه کرد و برنامه‌ریزیهای لازم را در این راستا به انجام رسانید.

مدیر عامل مؤسسه علمی و آموزشی آینده‌سازان تأکید کرد: اگر معلمان در موضوع مواد مخدر آگاهی داشته باشند می‌توان آینده‌سازان این مرز و بوم را از اعتیاد و عوارض آن مصون ساخت. همچنین بهترین نقش‌آفرینی معلم یا دانش آموز در جو آزاد و بی‌تکلف کلاس می‌تواند درباره دوست واقعی و دوست نمایان باشد. معلم می‌تواند با اجرای پراحساس و عمق نقش یک دوست‌نما که دوست خود را به حیله‌های مختلف به سوی اعتیاد می‌کشد، به درونی‌سازی نفرت از دوست‌نمایان و شناخت آن اقدام کند.

استعدادی اضافه کرد: همچنین خود دانش‌آموزان با ایفای نقش یک دوست خیر‌خواه و یک دوست‌نمای بدخواه و فریبنده، می‌توانند فعالانه به تربیت خود و دوستانشان کمک کنند.

وی خاطر نشان کرد: مصون سازی از اعتیاد یک اقدام فرهنگی می‌طلبد و پلیس و مبارزه با اعتیاد باید در آخرین حلقه مبارزه با مواد مخدر باشد ولی دستگاه‌های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش در این میان در حلقه‌های نخست پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، نماینده وزیر آموزش و پرورش در شورای مرکزی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان در پایان به رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر که توسط وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شده است، اشاره کرد و گفت: این رویکرد در صورت تحقق و اجرایی شدن کامل قطعا می‌تواند در پیشگیری و مبارزه با اعتیاد بسیار موثر واقع شود.

انتهای پیام/

ایسنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها