انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11337
09:39

معلم شهید مصطفى عسكرى

وبلاگ معلم تحول آفرین نوشت

وصیتنامه حقیر مصطفى عسكرى فرزندمحمدحسین كه درتاریخ جمعه 16/11/64در جبهه مرقوم گردید.

بعداز شهادت به یگانگى خداوند متعال ونبوت نبى خاتم‏صلى الله علیه وآله و حقانیت قرآن كریم ودوازده امام‏علیهم السلام و جانشینان برحق رسول‏خداصلى الله علیه وآله و پس از درود به رهبر كبیر و قائدعظیم الشان امام خمینى، مكنونات قلبى‏خود را معروض مى‏دارم. خداوند عمر و عزت‏رهبرمان و شما امت قهرمان و شهید پرور رابركت دهد كه در طول تاریخ، رهبرى این‏چنین بعد از پیامبران و ائمه و امتى وفادارتراز شما كمتر یافت‏شده. اسلام بر ما منت داردو ما همه مدیون اسلام و مدیون رهبرمان امام‏خمینى هستیم كه در تاریكى‏هاى جهل وگمراهى به لطف خدا و با نور او به هدایت ماشتافت. من روزى را كه از این جهان فانى‏رخت‏بربندم، شرمنده امامم و شما امت‏فداكار هستم. شما امتى كه در راه دینتان وآرمان مسلمین از بذل جان و مال و فرزند وهمسر و پدر و مادر دریغ نكردید و متاسفم ازاین كه نتوانستم دینى كه خمینى بزرگ و شماامت نجیب بر من داشته‏اید، ادا كنم. من‏افتخار مى‏كنم كه به دست رهبرم كه از سلاله‏پاك رسول و ائمه هدى‏علیهم السلام مى‏باشد، از بندجهالت و ضلالت رستم و این دینى است كه اوبرگردن همه ما دارد و نورى است كه خداوندمتعال براى هدایت ما و احیاء اسلام مسخ‏شده فرستاد. پس اى برادران و خواهرانم! قدراین نعمت و نعمت‏هاى بزرگ دیگر را بدانید وهمچنان در یارى كردن دینتان و توحید كلمه‏و كلمه توحید ثابت قدم باشید و اماممان‏خمینى را گوش به فرمان باشید تا منجى‏جهان و عدالت گستر گیتى، مهدى موعود(عج)ظهور كند و دنیا را از وجود ظالمان وكافران ومشركان و منافقین پاك سازد. من در حالى شما راترك مى‏كنم كه قلبم مالامال از اندوه و غم‏مستضعفان جهان است. چشمم نگران حال آن‏هاست كه به این انقلاب و شما امت مسلمان چشم‏دوخته‏اند. شما وارث خون هزاران و میلیون‏هاشهیدى هستید كه به دست طاغوتیان زمان‏و در طول تاریخ بر زمین ریخته; جدال حق‏وباطل در همه اعصار بوده و هست و این پندپیر و مرشدمان را آویزه گوش كنید كه فرمود:«تا ظلم هست، مبارزه هست و تا مبارزه‏هست، ما هستیم.» زندگى فانى ارزش ذلت‏وخوارى كشیدن را ندارد و بدانید كه حجت‏برهمه ما تمام است و اگر غفلت ورزیم و اسیرهوس‏هاى مادى و شیطانى شویم، در دنیاروسیاه خواهیم بود. چنگ بزنید به ریسمان‏خدا، یكدل و یك زبان باشید و از نفاق دورى‏كنید كه «یدالله مع الجماعه‏» و خدا را یارى‏كنید كه «ان تنصرالله ینصركم و یثبت‏اقدامكم‏»; حوادث تاریخ را به یاد آورید.اشتباهات گذشتگان را تكرار نكنید و ازسرنوشت آنان عبرت بگیرید. در قرآن كریم‏تعمق و تدبر كنید. و به سیره پیامبراكرم‏صلى الله علیه وآله‏و ائمه طاهرین‏علیهم السلام رفتار كنید. از فسادبپرهیزید كه رضایت‏شیطان در آن است. و هیچ‏قومى به هلاكت نیفتادند مگر این كه به فسادكشیده شدند و سنت‏خداى متعال را زیر پا نهادند.با هواى نفس مبارزه كنید كه جهاداكبر است. ازخود بگذرید تا به خدا برسید و هیچگاه از یاد خداغافل نشوید. پدر و مادرم! مرا حلال كنید ازرنج‏هایى كه به شما دادم ونتوانستم جبران كنم.خداوند به شما اجر بدهد. بعد از من، همسرم رامانند دختر خود بدانید و از یارى ومساعدت او دریغ‏نكنید كه دختر رسول خداست. براى من از خداوندمتعال طلب مغفرت كنید و صدقه بدهید.

در پایان، سخنى چند با همسرم دارم.همسرم! راه عفت و پاكدامنى وتقوى را پیشه‏كن و در بند دنیا مباش. به فكر آخرت باش. مراحلال كن. من از تو راضى بودم، خدا هم از توراضى باشد. من راه حسین‏علیه السلام را رفتم. توهم‏چون زینب و مادرت زهراعلیها السلام باش. اگرخواستید برمن گریه كنید، بر مصیبت‏حسین‏و اصحابش و شهداى تاریخ گریه كنید. من‏ذكر مصیبت و روضه حسین و مادرش زهرا وائمه‏علیهم السلام را خیلى دوست دارم. همه جا ازمصیبت اهل‏بیت‏بگو و مجالس روضه خوانى‏برپا كن. از شیطان بپرهیز و از یاد خدا غافل مشو.قرآن را با تفكر و تامل بخوان و به آن عمل كن. درنمازهایت، حضور قلب داشته باش و ذكر خدا رابسیار بگو. خداوند همه شما را مؤید و منصور بداردو توفیق عبادت خالص به همه ما عطا كند.

آنان كه ره عشق گزیدند همه در كوى محبت آرمیدند همه برتن كفنى ز اطلس خون كردند در سنگر سرخ آرمیدند همه در معركه دو كون، فتح از عشق است زیرا كه سپاه او شهیدند همه

و السلام على عبادالله الصالحین

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها