انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11391
09:26

اجرای سند تحول بنیادین محور اصلی آموزش و پرورش در سال 95

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در کل کشور با تجهیز بیش از 11 هزار مدرسه در قالب 105 هزار کلاس درس در اختیار داشتن قریب به 200 خانه معلم و مرکز رفاهی 50 خوابگاه پردیس دانشگاه فرهنگیان و 300 اردوگاه خدماتی به میهمانان نوروزی با اولویت فرهنگیان ارائه می‌دهد.
نسخه مناسب چاپ

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه بازدید از ستاد اسکان نوروزی و مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان منطقه 5 تهران در جمع خبرنگاران در خصوص اسکان‌های نوروزی آموزش و پرورش ضمن تبریک سال نو اظهار داشت: آموزش و پرورش در کل کشور با تجهیز بیش از 11 هزار مدرسه در قالب بیش از 105 هزار کلاس و در اختیار داشتن قریب به 200خانه معلم و مرکز رفاهی، خوابگاه‌های 50 پردیس دانشگاه فرهنگیان و نیز 300 اردوگاه خدماتی به میهمانان نوروزی با اولویت فرهنگیان ارائه می‌دهد.

فانی افزود: امروز در یکی از مراکز خدماتی و رفاهی فرهنگیان در شهر تهران هستیم و همکاران بنده گزارش دادند امسال نسبت به سال گذشته 60 درصد درخواست اسکان در آموزش و پرورش افزایش داشته است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: آمار نشان می‌دهد تا آخر 7 فروردین قریب به 9 میلیون و 900 هزار نفر روز در مجموعه مراکز آموزش و پرورش اسکان داشته‌ایم.

وی یادآور شد: این باعث خوشحالی است علی‌رغم اینکه این مسئولین بر عهده آموزش و پرورش نیست و تکلیفی نداریم اما برای اینکه میهمانان نوروزی بتوانند با کمترین هزینه از امکانات نسبی برخوردار شوند و به خصوص همکاران فرهنگی خوشحال هستیم خدماتی ارائه می‌شود.

فانی تاکید کرد: امسال 7 میلیارد تومان به این مراکز کمک کرده‌ایم تا بتوانند تجهیزات نسبتاً مورد نیاز خود را فراهم کنند تا میهمانان در رفاه نسبی باشند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، در خصوص مهمترین اولویت کاری آموزش و پرورش در سال جدید افزود: اجرای سند تحول که در سال 91 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و در سال 93 نقشه راه آن را آماده کرده‌ایم، برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در سال 95 بر اساس این نقشه راه است و برنامه‌ریزی زیادی را در آخر سال 94 انجام داده و برنامه‌ها و اولویت‌ها را مشخص کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال 95 و در سال‌های برنامه ششم توسعه یعنی از سال 95 تا 99 محور اصلی کار اجرای سند تحول بنیادین است خاطر نشان کرد:در برنامه ششم توسعه که مصوب هیات وزیران است راهبرد اصلی وزارت آموزش و پرورش اجرای سند تحول است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها