انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11439
12:08
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌ و پرورش:

ارتقای شغلی معلمان به رتبه‌های خبره و عالی متوقف نشده است

حسن حسینی، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌ و پرورش در پاسخ به این پرسش « چرا روند صدور احکام ارتقای شغلی معلمان (خبره و عالی) متوقف شده است؟» اظهار داشت: هیچ فردی از ارتقای شغلی محروم نمانده است. در طرح رتبه‌بندی که از ابتدای مهر سال 94 اجرا شد شاهد طبقه‌بندی فرهنگیان در رتبه‌های پایه حرفه‌ای، ارشد حرفه‌ای، خبره حرفه‌ای و عالی حرفه‌ای هستیم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از تسنیم، حسن حسینی در پاسخ به این پرسش « چرا روند صدور احکام ارتقای شغلی معلمان (خبره و عالی) متوقف شده است؟» اظهار داشت: هیچ فردی از ارتقای شغلی محروم نمانده است. در طرح رتبه‌بندی که از ابتدای مهر سال 94 اجرا شد شاهد طبقه‌بندی فرهنگیان در رتبه‌های پایه حرفه‌ای، ارشد حرفه‌ای، خبره حرفه‌ای و عالی حرفه‌ای هستیم.

وی افزود: مشمولان رتبه پایه حرفه‌ای از 15 درصد افزایش امتیاز حق شغل، ارشد حرفه‌ای 25 درصد، خبره حرفه‌ای 35 درصد و عالی حرفه‌ای 50 درصد افزایش امتیاز حق شغل بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: فردی که در رتبه پایه حرفه‌ای قرار دارد اگر بخواهد به رتبه ارشد حرفه‌ای و پس از آن خبره و عالی وارد شود باید بتواند شاخص‌های تعریف شده که شورای توسعه مدیریت تعیین کرده را کسب کند.

حسینی عنوان کرد:‌ نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان در آینده‌ای نزدیک تعریف خواهد شد و فرد باید بتواند امتیازهای لازم را کسب کند تا به رتبه‌های بالاتر یعنی خبره و عالی دست یابد و در این رابطه منتظر ابلاغ نظام سنجش صلاحیت‌ها هستیم.

وی گفت:‌ رتبه‌های ارشد، خبره و عالی در نظام رتبه‌بندی تعریف شده است و افرادی که بتوانند امتیازهای لازم را کسب کنند این حکم برایشان صادر می‌شود.

هم اکنون برخی از فرهنگیان اعلام می‌کنند، چند ماه است که بنا به بخشنامه‌های دولتی شرایط کسب طبقه بالاتر و افزایش حقوق را دارند ولی به دلیل تامین نشدن بودجه، این ارتقای قانونی به آنان داده نمی‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها