انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11500
13:40
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش :

ساخت مدارس کوچک یا بزرگ، چالش پیش‌روی آموزش‌ و پرورش

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از بررسی زیرنظام فضا، تجهیزات و فن‌آوری به عنوان یکی از زیرنظام‌های ششگانه سند تحول بنیادین در جلسه اخیر این شورا خبر داد.

مهدی نوید ادهم ، اظهار داشت: نخستین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش در سال جدید با حضور وزیر و سایر اعضا تشکیل شد که در این جلسه تعدادی از اعضای شورا بر ضرورت فراهم ساختن زیرساخت‌های قانونی و حقوقی جهت ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت و ارائه خدمات بهتر به دانش‌آموزان تاکید کردند. 

وی افزود: در این جلسه بنده به عنوان دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، گزارشی‌ از عملکرد این شورا در سال 94 ارائه کردم و دستور کلی برنامه‌های سال 95 قرائت شد. 

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در این جلسه وزیر بخشی از دستاوردهای آموزش و پرورش در سال 94 را با وجود برخی کاستی‌ها و مشکلات به ویژه مسائل اقتصادی بازگو کرد که از جمله این موارد فراهم ساختن زیرساخت‌ها برای اجرای سند تحول بنیادین به عنوان برنامه اصلی آموزش و پرورش در سال 95 بود. 

نوید بیان کرد: پس از آن شورای عالی آموزش و پرورش وارد دستور کار اصلی خود در خصوص بررسی زیرنظام فضا، تجهیزات و فن‌آوری شد. براساس مفاد فصل هشتم سند تحول بنیادین، وزارت آموزش و پرورش باید برای 6 زیر نظام طراحی شده برنامه‌های لازم را تهیه و به تصویب برساند که این موضوع در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس بررسی زیرنظام فضا، تجهیزات و فن‌آوری در دستور کار قرار گرفت و در این جلسه گزارشی از فرایند تصویب زیر نظام‌ها و چارچوب‌های نظری و مفهومی آن و نیز کارکردهای زیرنظام‌ها ارائه شد از جمله به پژوهش‌های مختلفی که مبتنی بر آسیب‌شناسی فضا، تجهیزات و فن‌آوری در آموزش و پرورش متناسب با شرایط اقلیمی و اقتصادی کشور پرداخته، اشاره شد. 

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از مباحث مطرح در جلسه شورا بحث تدوین ابعاد و اندازه مدارس بود و این سؤال مطرح شد که آیا استراتژی وزارت آموزش و پرورش ساخت مدارس کوچک با تعداد دانش‌آموزان اندک است یا ساخت مدارس متوسط و بزرگ مد نظر است.

نوید افزود: بر اساس آمار موجود از تعداد 106 هزار مدرسه در کشور حدود 43 هزار مدرسه کمتر از 50 دانش‌آموز دارند و این سؤال مطرح است که آیا ساخت این مدارس و اداره آنها توجیه آموزشی، تربیتی و اقتصادی دارد؟ یا می‌توان به سمت مدارسی با تعداد دانش‌آموزان بیشتر گام برداشت. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: کلیات زیرنظام فضا و تجهیزات در جلسه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شد و اعضا نیز نظرات مختلف خود را ارائه کردند که تصویب این موضوع به جلسات آینده موکول شد.

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها