انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 1157
13:12

معلم شهید علی اصغررجبی

شهیدعلی اصغررجبی در سال  1334  درهمدان به دنیاآمد ، آن زمان پدرش دراتوبوسرانی شرکت واحد مشغول به کار بود .دست تقدیر چنین نوشت که سایه پدر درسن یازده سالگی از سر او وخانواده اش یرداشته شود .مادر شهید دراین زمینه میگوید : آن روزها زندگی سختی داشتیم وعلی اصغر باسن کمی که داشت ،مرد خانه شد . چون پسر بزرگ خانواده بود ، سرپرستی من وبرادر وخواهر کوچکترش را برعهده گرفت .غیرت ومردانگی اومثال زدنی بود .هم درس می خواند وهم کار می کرد ، تابستان ها ازصبح تاشب به کارهایی مثل روزنامه فروشی ، مکانیکی و.... می پرداخت وبا دستمزد کمی که می گرفت ، هزینه ی زندگی خانواده مان را تأمین می کرد .

حاجیه خانم ربابه حقیقت طلب ،مادربزرگوار شهید درتوصیف فرزند افتخار آفرینشان می گوید :

«پسرم بسیار با ایمان وعاشق اهل بیت علیهم السلام بود .روحی سرشاراز محبت وعشق واخلاص داشت به گونه ای که اطرافیان به خاطر اخلاق ورفتارش شیفته ی او می شدند .»

علی اصغر پس از پایان تحصیلات متوسطه ، به مدت یکسال دربانک مرکزی ویکسال هم در دانشسرا مشغول به کار شد .درهمین سالها بود که به شغل معلمی روی آورد وبرای تدریس به یکی از روستاهای همدان رفت . آخر هرهفته هم به ماسر می زد . پس از دوسال خدمت در روستا ، درکنکور سراسری شرکت کرد ودررشته حقوق سیاسی شبانه دانشگاه تهران قبول شد .ب رای ادامه  تحصیل مجبور به ترک زادگاهش گردید وهمزمان به تدریس در مدرسه راهنمایی شهید آیت اله مدنی تهران پرداخت . اوعلاقه زیادی به درس ومدرسه داشت وهمیشه دوست داشت بتواند دانش آموزان زیادی را تربیت کند .به دلیل رابطه ی صمیمی که با بچه ها داشت ، خیلی از آنها باوی درد دل می کردند وعلی اصغر سنگر صبور بچه ها بود .روزها تدریس می کرد وشب ها درس می خواند .هنوز یکماه از تدریس اودرمدرسه نگذشته بود که نامه ای از بسیج دریافت کرد تا درصورت تمایل به جبهه عازم شود .

شتابان عازم جبهه شد .اوهیچ علاقه ودلبستگی به دنیا نداشت .عاشق امام بود ودیگران را به پیوری از راه رهبر و.خط اوترغیب  می کرد ،علاقه زیادی به مطالعه  داشت .پای بند اقامه نماز جماعت بود .فرصتی برای ازدواج پیدا نکرد .مدام در خط مقدم بود، تا اینکه بالاخره درمنطقه عملیاتی سرپل ذهاب ،نزدیکی تنگه کرکوک، براثر اصابت ترکش دشمن ، به فیض شهادت نائل آمد .پییکر پاک فرزندم را پس از شهادت به زادگاهش بردیم ودرهمان جا به خاک سپردیم . از او وصیت نامه ای به دست ما نرسید . بعداٌ مطلع شدیم که وصیت نامه اش را کنار جورابش گذاشته بود  که با همان لباس وپوتین به خاک سپرده شده بود .

مادر شهید با افتخار می گوید :

شایسته ترین فرزندم را درراه خدا واسلام هدیه کردم .علی اصغر یار وغمخوار وراهنمای من بود .همیشه به فکر محرومان ونیازمندان بود . از دروغگویی وغیبت کردن تنفرداشت وهمواره می گفت : هرکس شهید می شود کار حسینی می کند وآنها که می مانند باید کار زینبی کنند .

علی اصغرآنقدر بامرام بود که حتی پس از شهادتش هم سایه او بر سرم است وخداراشکر که محتاج دیگران نیستم .

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها