انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11610
08:27

۳۸۶ هزار دانش آموز اتباع خارجی در ایران تحصیل می کنند

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: ۳۸۶ هزار دانش آموز اتباع خارجی در ایران تحصیل می کنند که ۳۶۰ هزار نفر آنها افغانی هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از مهر؛ شاهین نوش آبادی اظهاركرد: رعایت حال اتباع خارجی در مدارس ایرانی می شود و حتی در آیین نامه آموزشی به ۷ گروه از دانش آموزان اتباع خارجی بیش از ۸۰ درصد تخفیف داده شده است و هر گروهی از این اقشار آسیب پذیر اتباع خارجی که نتوانند شهریه را پرداخت کنند تقسیط و تخفیف شامل حالشان می شود.

وی افزود: خوشبختانه در کشوری زندگی می کنیم که مقام معظم رهبری فرمودند حتی دانش آموزانی که به صورت غیر مجاز وارد خاک ایران شده اند و هویت مشخصی ندارند در مدارس ایرانی درس بخوانند و رعایت حال آنها می شود.

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد : ما اکنون حدود ۳۸۶ هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس دولتی ایران تحصیل می کنند که ۳۶۰هزار نفر آن دانش آموزان افغانی هستند.

وی ادامه داد: موسسان ایرانی وجود دارند که با نظام آموزشی کشور هایی مانند هند، پاکستان، عراق، کویت و ... درخواست تاسیس مدرسه در کشورمان را داده اند و اگر استانداردهای لازم را به لحاظ فضا ، نیروی انسانی و منابع آموزشی داشته باشند مجوز لازم را دریافت می کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها