انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11677
09:44
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش:

طرح‌های «المپیاد درون مدرسه‌ای» و «حیاط پویا» در مدارس متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح‌های «المپیاد درون مدرسه‌ای» و «حیاط پویا» در مدارس متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت ولی در مدارس ابتدایی مورد توجه واقع شد.
نسخه مناسب چاپ

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح المپیاد درون مدرسه‌ای، اظهار داشت: تحلیل المپیاد درون مدرسه‌ای در تمام مقاطع انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تحلیل‌ها نشان از رضایت‌بخش بودن المپیاد درون مدرسه‌ای است، خاطرنشان کرد: این طرح در دوره ابتدایی بیشتر مورد استقبال قرار گرفت و اثربخشی آن مورد ارزیابی قرار گرفت.

حمیدی به طرح دیگری در مدارس به نام «حیاط پویا» که دانش‌آموزان روی علامت‌های تعیین شده در حیاط مدرسه ورزش می‌کنند، اشاره کرد و گفت: بخشنامه طرح حیاط پویا را به مدارس متوسطه دخترانه و پسرانه ارسال کردیم که در متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت ولی در ابتدایی مورد توجه واقع شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: امیدوارم طرح حیاط پویا به شهرداری‌ها، شهر و خانه‌‌سازی‌ها تسری یابد؛ چه اشکالی دارد موزاییک‌هایی در پارکینگ، یا پیاده‌راه‌ها و یا پارک‌ها تعبیه شود که کودکان و نوجوانان بتوانند روی علامت‌ها و علائم به ورزش بپردازند.

وی تصریح کرد: طرح حیاط پویا را باید به زندگی بیرون مدرسه هم تسری دهیم تا بچه‌ها بتوانند حداقل از طریق نقوشی که روی زمین ایجاد می‌شود به ورزش و جنب و جوش بپردازند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها