انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11739
15:31
در آستانه هفته معلم:

دومین مجمع سالانه بسیج فرهنگیان خوزستان برگزار شد

دومین مجمع سالانه بسیج فرهنگیان استان خوزستان با حضور اعضای این مجمع در اهواز برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی بسیج فرهنگیان، این مراسم با حضور سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان، محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان و جمع کثیری از برادران و خواهران بسیجی فرهنگی روز دوشنبه 30 فروردین ماه 95 در سالن امام سجاد معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد.

در این مراسم پس از سخنرانی رضا طریفی مسئول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان، مدیرکل آموزش و پرورش و فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان، دو تن از نمایندگان کارگروهای هشت گانه مجمع بسیج فرهنگیان به ارائه گزارش عملکرد کارگروه خود در یکسال گذشته پرداختند.

 

 

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان: دغدغه آینده نظام جمهوری اسلامی از اولویت های جامعه بسیجی باشد

سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان در دومین مجمع سالانه بسیج فرهنگیان استان خوزستان عنوان کرد: نخبگان سیاسی، فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی قطعاً نسبت به افراد دیگر جامعه دغدغه هایی دارند.

وی افزود: بخش قابل توجهی از مردم دغدغه زندگی شخصی را دارند اما عده ای هستند که علاوه بر اینکه دغدغه های شخصی دارند، به فکر کمک به دیگران هستند.

سردار شاهوارپور افزود: یکی از موضوعاتی که در جامعه بسیجی و حزب الهی باید اولویت باشد، دغدغه آینده نظام جمهوری اسلامی است که ما در آینده به کجا می رسیم.

وی خاطرنشان کرد: در عرصه ملی باید کلیت دغدغه هایمان با دغدغه های کسانی که می خواهند کشور را به اهداف آرمانی خود برسانند، یکی باشد، اهدافی که در سالیان گذشته برای آنها تلاش شده و به عنوان اهداف اصلی و مشترک تعیین شده است.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) عنوان کرد: امام خمینی (ره) در موضوع اهداف جامعه ما بسیار زیبا و کارشناسانه گذشته تاریخی کشور را در حوزه های مختلف بررسی کردند که گذشته ملت چه بوده و نیاز آنها برای رسیدن به اهدافشان چیست.

سردار شاهوارپور افزود: در تاریخ کشور می بینیم که علیرغم تمامی تلاش های صورت گرفته اما حرکت دچار انحراف و تذلذل جدی شده است که این از اشتباهات نخبگان تصمیم گیرنده در مقاطع مختلف از جمله ملی شدن صنعت نفت، مشروطیت مرتکب شده اند.

وی افزود: یکی از اهداف بسیار مهمی که امام خمینی (ره) به مردم یادآوری می کنند، حذف استبداد است، نه سازش با استبداد. شاید بسیاری نخبگان در آن دوره رسیدن به این اهداف را دست نیافتنی می دانستند اما امام تاکید می کردند که ارتباط با اسرائیل و آمریکا باید قطع شود.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) گفت: این اهداف آرمانی باید امروزه پیگیری شوند تا به آنها برسیم زیرا هدف فقط این نبود که نظام طاغوت سقوط کند اما در مسیر حرکت ندانیم که به کجا می رویم، به مسیری برویم که دشمن با چهره ای دیگر وارد شود و مسیر حرکت انقلاب ما را تغییر دهد.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی باید ظرفیت هایی این آرمان ها و اهداف را دنبال می کرد. یکی از این ظرفیت ها رهبری انقلاب است که مقام معظم رهبری پس از حضرت امام به زیبایی اهداف را ترسیم می کنند.

شاهوارپور با بیان اینکه ظرفیت دیگری که باید  اهداف انقلاب را پیگری نمایند، نخبگان جامعه هستند افزود: نخبگانی باید این اهداف را دنبال کنند که مسیر انقلاب اسلامی را به خوبی درک می کنند که این اصول چگونه باید اهداف خود را پیگیری کنند. نخبگان باید در مسیری که همراه رهبری است بشینند و این اهداف را دنبال کنند.

وی افزود: ظرفیت دیگر بسیج است. بسیج نهادی است که همراه با پیروزی انقلاب اسلامی به وجود آمد برای اینکه اهداف نظام اسلامی را به خوبی به سمت جلو حرکت دهد و در دسترس مردم قرار دهد.

سردار شاهوارپور گفت: ظرفیت دیگر خود مردم هستند. مردم برای اینکه درک کنند که نظام اسلامی به اهداف خود برسد، این اصول به خوبی دنبال و پشتیبانی شود.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) عنوان کرد: یکی از اصول مهم مشارکت مردم در انتخابات است، مردم اگر در انتخابات مشارکت نداشته باشند، قطعاً آن فضای اصلی حضور مردم در صحنه های کلان کشور که از اهداف انقلاب است، کمرنگ می شود و زمینه برای تشکیل یک دیکتاتوری ایجاد می شود.

وی  افزود: اگر حضور مردم در حوزه مشارکت سیاسی کمرنگ شود، قطعاً فضا برای انحراف و نهایتاً تغییر ایجاد می شود و دشمن نیز از این فرصت استفاده خواهد کرد.

سردار شاهوارپور در ادامه با اشاره به موانع ایجاد شده خاطرنشان کرد: بخشی از موانع به عهده خودمان است که باید گره این موانع به دست نخبگان بررسی شود.

شاهوارپور افزود: یکی دیگر از موانع اقدامات دشمن است که در راس توطئه چینی و اقدامات ساختار شکنانه توسط استکبار جهانی یعنی آمریکا انجام می شود، فرهنگ کشورما هیچ تطابقی با فرهنگی حاکم در غرب ندارد، نمی توانیم اینها را اهم تطبیق دهیم، اگر داشت در زمان رضاخان و محمدرضا شاه این اتفاق می افتاد اما مردم حاضر بودند گرسنه بمانند اما زیربار فرهنگ غربی نروند.

وی افزود: یکی از اقدامتی که باید امروز دقت کنیم، اقداماتی است که دشمن بیرون از مرزها در و در حوزه های مختلف اعم از فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در حال انجام است. حوزه اقتصادی که مقام معظم رهبری در سومین سال نیز بر اقتصاد مقاومتی و نه اقتصاد ریاضتی در مقابل رویکرد دشمن ابلاغ می کنند که باید نخبگان جامعه در این بخش کار کنند تا بتوانیم با اقدام و عمل جهشی انجام دهیم.

شاهوارپور خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که می توان برای تحقق منویات رهبری در جهت رسیدن به اهداف جامعه اسلامی در آموزش و پرورش انجام شود، موضوع مصرف گرایی است. وضعیت مصرف گرایی در جامعه ما واقعاً مصیبت وار است و باتوجه به اینکه شما فرهنگیان با  بیش از دو سوم جامعه ارتباط دارید باید در یان زمینه اقدام نمایید.

وی عنوان کرد: در حوزه مصرف تلاش کنیم تا مردم ما به سمت خرید تولیدات داخلی سوق داده شوند و به گونه مصرف بشود که به توصیه های دین ما اسراف نشود.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان: حرکت به سمت جامعه اسلامی، رشد و شتاب بیشتری گرفته است

با گذشت بیش از سه دهه از عمر افتخار آمیز انقلاب اسلامی و در دهه چهارم که به فرموده مقام معظم رهبری دهه عدالت و توسعه نام گرفته است، حرکت به سمت جامعه اسلامی، رشد و شتاب بیشتری گرفته است.

رضا طریفی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان خوزستان در این مراسم ضمن خیرمقدم و تبریک ولادت های ماه رجب به حضار عنوان کرد: با گذشت بیش از سه دهه از عمر افتخار آمیز انقلاب اسلامی و در دهه چهارم که به فرموده مقام معظم رهبری دهه عدالت و توسعه نام گرفته است، حرکت به سمت جامعه اسلامی، رشد و شتاب بیشتری گرفته است.

وی افزود: قطعاً در این دوران حساس رشد کمی و کیفی و تحقق بسیج دهها میلیونی که در واقع یکی از تشکل های امت حزب الله است، از ضروریات محسوب می شود.

طریفی خاطرنشان کرد: برای دستیابی به این ضرورت مهم قطعاً حضور سازمان یافته نخبگان، اندیشمندان، صاحب نظران و فرهیختگان زمینه مشارکت برای تحقق جامعه اسلامی را فراهم می کند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان عنوان کرد: سازمان بسیج فرهنگیان استان خوزستان هم در این راستا سعی کرده است که با تشکیل مجمع سالانه بسیج و حضور برجسته ترین افراد اندیشه ورز حزب الهی آموزش و پرورش و همچنین با ساماندهی کارگروه های موضوعی و شوراهای عالی در کانون بسیج فرهنگیان از نواحی تابعه سپاه حضرت ولی عصر (عج) در واقع زمینه ای فراهم کند برای استفاده لازم از همه ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگیان استان در جهت تحقق اهداف زیر است:

وی افزود: مهمترین هدف و شاخص ما در مجمع بسیج فرهنگیان به دنبال آن هستیم، اجرای تدابیر مقام معظم رهبری در جهت سرعت بخشیدن به روند اسلامی شدن مجموعه آموزش و پرورش و پیش برد اهداف و ماموریت های بسیج فرهنگیان با همفکری نظام مند صاحب نظران بسیجی آموزش و پرورش است.

طریفی عنوان کرد: به منظور رسیدن به این هدف، موارد ذیل در مجموعه بسیج فرهنگیان دنبال می شود:

مشارکت حداکثری صاحب نظران و اندیشمندان آموزش و پرورش استان در پیشبرد همه جانبه تشکل بسیج فرهنگیان در استان پایش محیطی شرایط آموزش و پرورش استان با تحلیل تهدیدات ، فرصت ها، نقاط ضغف و قوت و ارائه راهکارهای پیشبرد به سوی هدف با حداکثر ظرفیت ها

- عبور از موانع و مشکلات ایجاد وحدت و هم افزایی فکری در جهت تحلیل شرایط و اوضاع انقلاب اسلامی در بسیج فرهنگیان و آموزش و پرورش استان

- هماهنگی اقدامات حزب الله از طریق شناسایی قابلیت های بسیج فرهنگیان با به هم پیوستن تلاش و جهاد بسیجیان فرهنگی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش استان

- پرورش کادر طراز انقلاب اسلامی و ارتقای کیفی آنها در مجموعه آموزش و پرورش استان ظرفیت سازی در جهت جذب حداکثری

- سازمان دهی و هماهنگ سازی همه وفاداران انقلاب اسلامی در مجموعه آموزش و پرورش استان برای حضور در صحنه های مورد نیاز انقلاب

- ارتقاء فرهنگ کار تشکیلاتی بسیج فرهنگیان کمک به کارآمد سازی نظام آموزش و پرورش از طریق حمایت از اقدامات سازنده و ارزش مدار مسئولین اجرایی آموزش و پرورش استان.

رضا طریفی خاطرنشان کرد: این موارد ذکر شده اهداف سازمان بسیج فرهنگیان در قالب شوراهای راهبردی کانون های بسیج فرهنگیان که متشکل از همکاران فرهیخته واندیشه ورز شما است که دنبال می شود.

وی در همین خصوص گفت: نخستین مجمع سالانه بسیج فرهنگیان در شهریورماه 93 تشکیل شد که درآن انتخاباتی برگزار و در آن  هیات رئیسه مجمع شامل محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان به عنوان رئیس شورا، دبیر و نایب رئیس شورا، مسئول سازمان بسیج فرهنگیان،  نایب رئیس دوم شورا برادر رضوی، بازرس اول بادر بال افکن، بازرس دوم خانم کاوه هستند.

طریفی خاطرنشان کرد: پس از تعیین هیات رئیسه، بلافاصله مسئولین هشت کارگروه ها را مشخص کردیم و احکام مسئولیتی آنان از سوی معاونت بازرسی سپاه استان صادر شد. تقریباً ماهیانه یک جلسه را در این خصوص برگزار کردیم که تاکنون به 18 جلسه مستمر رسیده است که در این جلسات نزدیک به 36 موضوع از جمله موضوعات بومی مطرح شده است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان عنوان کرد: در کارگروه های مجمع از جمله بخش اقتصادی و اجتماعی فعالیت هایی صورت گرفته است.

وی افزود: آنچه که مهم است این است که حرکتی در اقشار مختلف بسیج صورت گرفته و حرکت میمون و مبارکی است.

طریفی خاطرنشان کرد: این ترکیباتی که مطرح شد در کانون های نواحی مختلف استان نیز وجود دارند که فعالیت های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان: دانش آموز امروز ما باید اندیشه امام را که ریشه در اسلام، قرآن و ائمه معصوم دارد درک کند

تقی زاده خاطرنشان کرد: امروزه ما وظیفه زنده نگه داشتن نام و یاد امام را داریم و دانش آموز امروز ما باید اندیشه امام را که ریشه در اسلام، قرآن و ائمه معصوم دارد درک کند.

محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در کجمع سالانه بسیج فرهنگیان خوزستان ضمن تبریک ولادت های پیش رو در ماه رجب به خصوص ولادت امام علی (ع) عنوان کرد: امام خمینی (ره) پایه گذار انقلاب بزرگی بودند که ریشه در مکتب مولا علی (ع) داردو ان را شروع، ادامه و به پیروزی رساند.

وی افزود: موفقیت انقلاب اسلامی در ایران به دلیل ریشه دار بودن در مکتب امام علی (ع) و قرآن بوده است و گرنه مکاتب و مذاهب پوشالی زیادی به وجود آمده است اما چون به سرچشمه الهی وصل نبودند، دوام نیاوردند.

تقی زاده خاطرنشان کرد: امروزه ما وظیفه زنده نگه داشتن نام و یاد امام را داریم و دانش آموز امروز ما باید اندیشه امام را که ریشه در اسلام، قرآن و ائمه معصوم دارد درک کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان عنوان کرد: زندگی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ما دو بخش دارد که بخش نخست آن داشتن شناخت، درک و فهم است.

وی خاطرنشان کرد: ساده ترین واژه های بخش نخست، صداقت، شجاعت، اقدام و عمل است. فرزندان ما اگر این موضوع را درک کنند، افرادی فعال و پیگیر خواهند بود، پس تمام تلاش خود را برای جا افتادن این بخش، باید انجام دهیم زیرا مسیر و شاهراه ما این خواهد بود.

محمد تقی زاده افزود: گفته می شود که در کشور ما با کمبود منابع مالی و انسانی مواجه هستیم،  اما به اعتقاد من ما هیچ گونه کمبودی نداریم زیرا در فصل اولی بهترین منابع ملی، فرهنگی و دینی را داریم و در فصل دوم منابع مالی وجود دارد.

تقی زاده ادامه داد: ابتدا باید هدف مشخص شود و براساس آن برنامه ریزی شود تا با بکارگیری واژه گان ساده ای چون صداقت، شجاعت، اقدام و عمل شعار رهبری را محقق کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به دو شاخص کنکور و امتحانات پایان سال اظهار کرد: این دو شاخص ملی هستند اما می بینیم که استان ما در بخش کنکور با وجود اینکه منابع انسانی و مالی همان هستند بلکه کمتر اما رتبه ما رشد داشته و به رتبه 21 کشور رسیده ایم.

وی افزود: اگر اهداف و برنامه ریزی ها مشخص باشد ما هیچ گونه مشکلی نخواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها