انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11813
08:20
برای مقابله با کمبود سرباز در ارتش آمریکا؛

حضور در جنگ «شرط دریافت تابعیت» است!

«اگر بتوانید ۳ سال در جنگ های آمریکا حضور داشته و جان خود را از دست ندهید؛ می توانید تابعیت دریافت کنید.» این راه حلی است که ارتش آمریکا برای جوانان آسیایی و آفریقایی درنظر گرفته است.

مجله مهر: جوانان آمریکایی علاقه چندانی برای حضور در ارتش ندارند و از زمان جنگ های جهانی و به ویژه جنگ ویتنام، همیشه چالش سربازی و حضور در جنگ برای آمریکایی ها یک کابوس بوده است. در سالهای گذشته نیز آثار سینمایی زیادی با همین موضوع روانه بازار شد. از طرفی جوانان چینی، آفریقایی و حتی اردو زبانان زیادی حاضر هستند برای گرفتن تابعیت آمریکا هرشرطی را قبول کنند و مدتهاست که دولت آمریکا با شرط دریافت تابعیت، توانسته مشکل کمبود سرباز در ارتش را حل کند.

ارتش آمریکا طرحی را توسعه داده است که مهاجران خارجی را تشویق می کند به  ارتش آمریکا بپیوندند و راه خود برای گرفتن شهروندی آمریکا هموار کنند. این طرح سالهاست که در ارتش اجرایی می شود و بر اساس آن پنتاگون سالانه ۵۰۰۰ نیزو استخدام می کند که مطابق با این قانون می تواند ۱۵۰۰ نفر را از میان مهاجران بدون تابعیت جذب کند.

ارتش آمریکا حتی مجبور شده مقررات خود را به گونه‌ای تغییر دهد که افراد بیمار یا سوء پیشینه دار را استخدام و وارد عملیات نظامی کند. البته افرادی که تحت این برنامه به استخدام ارتش در خواهند آمد دست کم باید سه سال در ارتش خدمت کنند و اگر سه سال را تکمیل نکنند یا عملکرد مطلوبی نداشته باشند، ممکن است شهروندی خود را از دست بدهند.

 

 

یکی از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا در این باره می گوید: توسعه این طرح می تواند قابلیت های ارتش آمریکا را در جهات مختلفی بالا ببرد. با اجرای این طرح می توان افرادی با مهارت های زبان خارجی و پزشکی را استخدام کرد و سطح ارتش در موقعیت های ویژه را افزایش داد.

پس از این که افراد دوره مقدماتی آموزشی خود را بگذرانند بدون آن که نیاز به گرین کارت داشته باشند و یا اقامت دائم بگیرند به شهروند آمریکا تبدیل می شوند، قابلیتی که طرح مذکور را به سریع ترین راه اخذ شهروندی آمریکا تبدیل کرده است. این طرح از سال ۲۰۰۹ اجرا شده است و در اقدامی سوال برانگیز که جنجال هایی را برانگیخت، از مهاجران غیرقانونی نیز دعوت به همکاری کرد.

بسیاری از سربازانی که در این طرح شرکت کردند زبان هایی مانند عربی و اردو داشتند و میانگین سنی شان ۲۶ سال بود. یکی از نکات قابل توجه این سربازان این است که اغلب آن ها امتیازات بهتری را در دوره های آموزشی کسب کرده اند.

پیش از ۱۱ سپتامبر تنها افرادی می توانستند به ارتش آمریکا بپیوندند که اقامت قانونی و یا گرین کارت داشتند اما پس از این حادثه با قانون تصویب شده، دیگر مهاجران نیز می توانند به سرباز ارتش امریکا تبدیل شوند. 

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.