انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 1185
22:30
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در حلقه صالحین بسیج فرهنگیان:

ماندگاری انقلاب هدف مهم امروز/ چگونه انقلاب را ماندگار کنیم!؟

عبد‌الله حاجی صادقی، با بیان اینکه مهمترین بحثی که ضرورت دارد به آن پرداخته شود ، راز ماندگاری انقلاب است؛ ضمن اشاره به حدیث :«البقاء علی العمل اشد من العمل» گفت: باقی ماندن و ادامه دادن عمل ( کاری) از انجام آن عمل دشوارتر است؛ ریزش و کنار گذاشتن صراط مستقیم از صدر اسلام تا کنون اتفاق افتاده است. در همان زمان کسانی بودند که آب وضوی پیامبر را جمع می کردند و بعد از رحلت ایشان به روی امام علی ع شمشیر کشیدند.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در نشست سرمربیان حلقه های صالحین که در مشهد مقدس و در دهه مبارک فجر برگزار شد، ضمن تبریک سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مسئله ی ماندگاری انقلاب را به عنوان یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: مسئله ماندگاری انقلاب اسلامی بحث مهمی است که بسیاری از مسائل دیگر با آن ارتباط پیدا می کند، انقلابی شدن بسیار مهم است اما مهم تر از آن انقلابی ماندن است .

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، با بیان اینکه مهمترین بحثی که ضرورت دارد به آن پرداخته شود ، راز ماندگاری انقلاب است؛ ضمن اشاره به حدیث :«البقاء علی العمل اشد من العمل» گفت: باقی ماندن و ادامه دادن عمل ( کاری) از انجام آن عمل دشوارتر است؛ ریزش و کنار گذاشتن صراط مستقیم از صدر اسلام تا کنون اتفاق افتاده است. در همان زمان کسانی بودند که آب وضوی پیامبر را جمع می کردند و بعد از رحلت ایشان به روی امام علی ع شمشیر کشیدند.

وی یکی از راهکارهای عاقبت بخیری و ماندن در صراط حق انقلابی گری را تضرع به درگاه خداوند دانست و افزود: اگر انسان از درون قوی باشد نفوذ ناپذیر می شود و لازمه آن ارتباط نزدیک با حق تعالی است.

حاجی صادقی ادامه داد: بعد دوم روایت، بعد اجتماعی و عمومی آن است، که حفظ انقلاب و حفظ هر نهضتی از ایجاد آن دشوارتر است. انقلاب های زیادی انجام شده اما باقی نمانده است که بزرگترین آن نهضت رسول اکرم (ص) بود که دچار انحراف شد،

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این که رهبر معظم انقلاب دشمنان را در جبهه ای عظیم و نامتجانس معرفی می کند، ادامه داد:  نامتجانس از این نظر است که ممکن است بعضی از دشمنان ما اهداف متفاوتی داشته باشند مثلا ترکیه و عربستان، اما در یک هدف مشترکند و آن نابودی انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر نقش منافقان داخلی بیان کرد: این جبهه خارجی برای نفوذ و ضربه احتیاج به همراه دارد که برخی منافقین داخلی این همکاری را با آنها می کنند. و همه همت آنها این است که ماندگاری انقلاب را از بین ببرند و همه همت ما هم باید این باشد که این ماندگاری باقی بماند. 

حاجی صادقی با اشاره هدف بودن ماندگاری انقلاب اظهار داشت: در خصوص ماندگاری انقلاب ها و انقلابی ماندن به طور کلی دو دیدگاه وجود دارد: یک دیدگاه که معتقد است ماندگاری انقلاب نظریه غلطی است. انقلاب دوران خاصی دارد و بعد از سپری شدن تاریخ انقضایش باید کنار گذاشته شود و انقلاب را در تغییر حکومت خلاصه می کنند و بعد از مدتی به تناسب حکومت ادبیات انقلابی و نهادها باید تغییر  کنند؛ مثلا دیگر نگوییم رهبر انقلاب و بگوییم رهبر جمهوری اسلامی ایران. یا سپاه پاسدارن جمهوری اسلامی ایران.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در نقد این نظر توضیح داد: این دیدگاه در صورتی که انقلابی ماهیتی مثل انقلاب ما از جنس انقلاب درونی و فرهنگی و دینی نداشته باشد قابل قبول است؛ اما انقلاب ما یک انقلاب با اهداف دینی بود و گستره اهداف دینی در مرزهای جغرافیایی نمی گنجد. انقلابی که هدفش نجات مظلومان جهان از یوق استکبار باشد آیا تاریخ مصرفی برای انقلابی گری وجود دارد!؟

وی ادامه داد: به تعبیر دیگر انقلاب زمانی تمام می شود که به تمام اهدافش برسد و انقلاب ما پس از سپردن پرچمش به دست حضرت ولی عصر(ع) به اهداف خود در خصوص نجات مظلومان جهان رسیده است.

حاجی صادقی با بیان این که نظریه ختم انقلاب سال هاست مطرح می شود و رهبر انقلاب درباره طرح آن حساس هستند، افزود: سال 78 یکی از تئوریسین های یک جریان خاص مطلبی در خصوص ختم انقلاب نوشته بود که مقام معظم رهبری چندی بعد از آن در سخنرانی خود در دانشگاه امام حسین ع به آن جواب دادند. امسال هم بعد از سخنان رئیس جمهور در همایش فرماندهان سپاه در خصوص حرکت در چارچوب انقلاب یا جمهوری اسلامی، رهبر انقلاب یک روز بعد این صحبت را مطرح کردند که جمهوری اسلامی کانون انقلاب است اما همه انقلاب نیست و سحنان رئیس جمهور را رد کردند .

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه نظر دوم درباره ماندگاری انقلاب را چنین عنوان کرد: نظر دوم این است که انقلاب یک حرکت مستمر و پایان ناپذیر است؛ چون آرمان هایش پایان ناپذیر است. انقلاب با ماهیت دینی توقف و و ایستایی ندارد و توقف انقلاب یعنی مرگ انقلاب و تا جبهه جنگ بین استکبار و حق وجود دارد انقلاب باقی است. خداوند جنگ بین دو جبهه حق و باطل را همیشگی می داند و ما که در کشور پرچم حق را برافراشته کرده ایم تا زمانی که دست از انقلاب و آرمان حق خواهی خود نکشیده ایم دشمنی ها علیه ما وجود دارد.

وی شاخص ابرقدرتی در جهان را سه فاکتور بیان کرد و ادامه داد: 1- توانایی خاتمه دادن به حوادث در جهان 2- مدیریت حوادث به نفع خود 3-  مهار رقیبان ومخالفان. این فاکتورها شاخص ابرقدرتی هستند که امریکا سال هاست آن را از دست داده ویکی از عوامل فاصله گرفتن خود از ابرقدرتی را انقلاب اسلامی ایران می داند. حاجی صادقی افزود: جبهه استکبار با نفوذ از طریق انحراف مسیر ، انقلاب ها را به ورطه نابودی می کشد. درباره ایران، آنها به این نتیجه رسیدند که با موشک نمی توانند ماندگاری انقلاب ایران را متوقف کنند و به سراغ موریانه رفتند و با پیش کشیدن مذاکره ابتدایی در زمینه هسته ای روح استکبارستیزی انقلاب را هدف گرفتند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه وظیفه مهم امروز انقلابیون را شناخت عوامل ماندگاری و ارکان انقلاب برشمرد و گفت: بعد از شناخت وظیفه داریم بر این ارکان ایستادگی داشته باشیم. ماندگاری انقلاب یک هدف مهم است و برای این هدف باید تمام تلاش را به کار گرفت.

وی عوامل بقای انقلاب را همان عوامل ایجادکننده آن دانست و توضیح داد: اولین رکن همان ماهیت دینی و اسلامی انقلاب است که دشمن از طریق ایجاد جو اسلام هراسی، تحریف اسلام، زیر سوال بردن ارزش ها، تحریف فرهنگ اهل بیت، دوگانگی بین قانون و اسلام و کمرنگ کردن الگوهای اسلامی با این رکن مقابله می کند.

حاجی صادقی با انتقاد از رویه برخی مدیران آموزش و پرورش اظهار داشت: در آموزش و پرورش هم جریانی به دنبال حداقلی کردن دین و خلاصه آن در ارتباط فردی انسان و خالق هستند و بهدلیل جایگاه خطیر آموزش و پرورش این مسئله نگران کننده است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه دومین رکن مهم انقلاب را ولایت نام برد و افزود: ولی فقیه جهت دهنده سرعت و قدرت انقلاب است و اجازه خروج انقلاب از مسیر اصلی را نمی دهد. ولایت نابود کننده امید جبهه باطل است. الْيَوْمَ يَئِسَ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن دِينِكُمْ.

حاجی صادقی در پایان با هدف تقویت حلقه های سرمربیان و برقراری ارتباط حداکثری و مستمر با سرمربیان، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین منتظری را به عنوان معین خویش معرفی نمودند.

وی رکن سوم را منبع اقتدار حکومت، یعنی حضور و حمایت مردم دانست و گفت: حضور مردم بر محور ولایت است که منبع اثر است و مردم باید در برابر دشمنی های دشمن آگاه و هوشیار باشند، قرآن هم آیاتی دارد که در آن اطیعوا یعنی دعوت به اطاعت از خدا دارد و هم لاتطیعوا ، که منع اطاعت از طاغوت است، قرآن هم از ایمان و هم از کفر و نفاق سخن می گوید و مردم همواره باید در کنار اطاعت از ولایت از دشمنی استکبار غفلت نورزند.

حاجی صادقی با انتقاد از درگیری درونی اعضای جبهه واحد ولایت تصریح کرد: درگیری در جبهه انقلاب بر سر مصداق است و ما بر سر مصداق نباید یکدیگر را تخریب کرده و در جبهه واحد باهم ضدیت داشته باشیم. تنها شخصیتی که به او مطلق نگاه می کنیم رهبر انقلاب است و نباید نسبت به هیچ شخص دیگری شخص زده باشیم.

 

اتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها