انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 1186
07:10
مدیرمسئول کیهان:

استکبارستیزی تنش‌آفرینی نیست /پاسداری از عزت، امنیت و منافع ملی است

امروز در عرصه سیاسی کشور شاهد جریانی هستیم که در مجلس ششم با تحصن و استعفاء اقدام به خروج از حاکمیت کرد، در فتنه 88 یک گام جلوتر گذاشت و با حمایت بیگانگان علیه حاکمیت خروج کرد و در انتخابات مجلس نهم، انتخابات را تحریم کرد و اکنون که همه آن ترفندها را بی‌نتیجه و نظام را باثبات‌تر از آن دیده است که با این توطئه‌ها آسیب ببیند، تابلوی حرکت از درون نظام را روی دست گرفته است. این جریان با آن سابقه سیاه و کارنامه تباه چگونه می‌تواند برای حضور در خانه ملت شایستگی داشته باشد؟!
نسخه مناسب چاپ

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان که یکشنبه شب در جشن دهه‌فجر و اجتماع اصولگرایان استان قم در مسجد چهارمردان شرکت کرده بود، استکبارستیزی را وجه تمایز اسلام ناب محمدی(ص) از اسلام آمریکایی دانست و گفت؛ ورود کسانی که استکبارستیز نیستند به مجلس شورای اسلامی مانند آن است که در جنگ، خاکریز‌های خط مقدم را به دوستان دشمن بسپاریم.

مدیرمسئول کیهان اظهار داشت؛ در عرصه سیاسی کشور شاهد جریانی هستیم که نه فقط اعتقادی به مقابله با استکبار ندارد، بلکه در مقاطع مختلف نشان داده است که با دشمنان بیرونی همراه و همدل است. این جریان در مجلس ششم با تحصن و استعفاء  و اعتصاب اقدام به خروج از حاکمیت کرد که طرفی نبست و تعدادی از مهره‌های اصلی آن به خارج از کشور گریخته و پناهنده شدند.

همین جریان در فتنه 88 یک گام به جلو برداشت و با حمایت آشکار بیگانگان علیه حاکمیت خروج کرد و حتی برای فشار به مردم و نظام از آمریکا خواستار تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران شد. این حرکت آنان هم با شکست روبرو شد و چند سال بعد در انتخابات مجلس نهم، انتخابات را تحریم کرد که با بی‌اعتنایی مردم روبرو شد.

شریعتمداری گفت؛ امروزه همین جریان که نظام را باثبات‌تر از آن دیده است که با این توطئه‌ها آسیب ببیند، تابلو حرکت از درون نظام را روی دست گرفته است.

مدیرمسئول کیهان سخنان خود را در 2 بخش، راهکارهایی که این جریان برای نفوذ در مجلس دنبال می‌کند و اهداف آن پس از حضور در خانه ملت، ادامه داد و گفت: جریان مورد اشاره علاوه بر برخورداری از رسانه‌های فراوان داخلی به دلیل بی‌اعتقادی به استکبارستیزی که ایده‌‌آل آمریکاست، از پشتیبانی و حمایت گسترده بیرونی برخوردار است و برای جلب آراء مردم، به جای آن که برای ملت توضیح بدهد تاکنون چه اقدام مثبتی برای آنان داشته است، دستاوردهای بادکنکی ارائه می‌دهد،  سراب را «آب» قلمداد می‌کند مانند آن که گشایش اقتصادی و رفاه را به مراحل بعد از کنار آمدن با آمریکا حواله می‌دهد، ناکارآمدی‌های ثبت شده در سوابق خود را با حاشیه‌سازی پنهان می‌کند و نهایتا آن خیانت‌ها را در حد و اندازه یک اشتباه معمولی تعریف می‌کند. از آنجا که می‌داند خط مبارک حضرت امام(ره) برای مردم مقدس و معیار و ملاک ارزیابی افراد و گروه‌هاست، اصول و مبانی خط امام را تحریف می‌کند مثلا برای توجیه بی‌اعتقادی خود به استکبارستیزی، ادعا می‌کند که حضرت امام(ره) هم معتقد به حذف شعار مرگ بر آمریکا بود!

مدیر مسئول کیهان در ادامه به چند ترفند دیگر جریان مزبور اشاره کرد و گفت؛ آنها به دروازه‌ها و دروازه‌بان‌هایی که مانع نفوذ دنباله‌های دشمن به کانون‌های سرنوشت‌ساز هستند حمله می‌کنند که حمله به رسالت و اصالت شورای نگهبان که دروازه‌بان است و حمله به نیروهای حزب‌الله و وفادار به نظام که روزهای حادثه در صحنه حضور دارند، از جمله آنهاست. مدیرمسئول کیهان در ادامه این سؤال را مطرح کرد و پرسید؛ اگر یک جریان سیاسی در یک قرارداد و توافق با دشمنان دستاوردهای فراوان و خیره‌کننده‌ای برای ملت به ارمغان آورده باشد، آیا هنگامی که پای فرستادن افراد به کانون‌های تصمیم‌ساز نظیر مجلس در میان است، تمایل مردم به انتخاب نامزدهای نزدیک به این جریان نیست؟ شریعتمداری بعد از طرح این سوال گفت؛ این روزها برخی از اهالی سیاست، با بهره‌گیری از همین روش، برجام را فتح‌الفتوح، بزرگترین دستاورد نه فقط در طول تاریخ انقلاب بلکه در تاریخ ایران قلمداد می‌کنند و حتی آن را معجزه قرن و قابل مقایسه با پیروزی انقلاب اسلامی می‌دانند!  و در پی این نتیجه‌گیری هستند که مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از همین فرمول پیروی کرده و نامزدهای مورد حمایت جریان مزبور را روانه مجلس کنند. مدیرمسئول کیهان ادامه داد؛ و اما، این همه در حالی است که برجام در مقابل هزینه‌های سنگینی که در پی داشته است، غیر از وعده‌های نسیه، دستاورد قابل توجهی نداشته و طرف مقابل، این وعده‌های نسیه را هم یکی پس از دیگری نقض می‌کند. بعد از آن همه پروپاگاندا درباره خرید هواپیما، شرکت ایرباس اعلام کرد بدون اجازه آمریکا حاضر به فروش هواپیما به ایران نیست، سوئیفت هنوز باز نشده است، آقای ظریف از آمریکا خواسته است مانع همکاری بانک‌های اروپایی با ایران نشود و حال آن که برقراری سوئیفت، فروش هواپیما و قطعات آن، لغو تحریم بانک‌ها بخشی از وعده‌های داده شده در برجام است که حالا معلوم می‌شود این وعده‌ها هم نسیه بوده است. شریعتمداری گفت؛ کاش دولت محترم به جای این همه تعریف و تمجید از برجام به طور مشخص و ملموس حداقل به یک یا دو نمونه از دستاوردهای آن اشاره می‌کرد و برای مردم توضیح می‌داد که در مقابل امتیازات نقد فراوانی که داده‌ایم غیر از وعده‌های نسیه و سرخرمن چه امتیازی به دست آورده‌ایم؟! تا نوبت به برجام 2 و 3 و بعدی برسد.

مدیر مسئول کیهان اظهار داشت؛ هزینه سنگین در مقابل دستاوردهای بزرگ قابل قبول است، مثل فتح خرمشهر که دستاوردی بزرگ در قبال هزینه‌ای است که پرداخت کرده‌ایم ولی از برجام تاکنون غیر از دستاوردهای بادکنکی و نسیه که شبیه شیرینی آدامس است، ندیده‌ایم.

مدیرمسئول کیهان در ادامه سخنان خود به عواقب حضور جریانات بی‌اعتقاد به استکبارستیزی در کانون‌های تصمیم‌ساز، نظیر مجلس پرداخت و گفت؛ نامزدهای این جریان اگر به خانه ملت راه یابند، به بهانه تنش‌زدایی، در مقابل باج‌خواهی آمریکا و متحدانش مقاومت نمی‌کنند و منافع ملی را بر باد می‌دهند که دیده‌ایم در این زمینه سابقه سیاهی نیز دارند. به بهانه جلب اعتماد حریف، ارزش‌های انقلابی که شاخصه اقتدار نظام است را یکی پس از دیگری کنار می‌گذارند جای اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم را تغییر می‌دهند و به جای سختی در برابر دشمن و محبت با مردم، در مقابل دشمن نرمش نشان می‌دهند و به خودی‌ها حمله می‌کنند، آمریکا را با همه پلشتی‌های آن بزک می‌کنند و ملت را با همه خوبی‌هایی که دارد، تحقیر می‌کنند.

مدیرمسئول کیهان گفت؛ آمریکایی‌ها به صراحت و بارها اعلام کرده‌اند که برای براندازی جمهوری اسلامی ایران یک طرح دو پله‌ای دارند. پله اول «تغییر رفتار» و پله دوم «تغییر ساختار»، این طرح حاوی نکته موذیانه‌ای بود که فقط رهبر معظم انقلاب با درایت مثال‌زدنی و همیشگی خود از آن پرده برداشت و فرمود «تغییر رفتار» همان «تغییر ساختار» است. چرا که اگر جمهوری اسلامی ایران از محتوا که همان رفتار و بینش و منش آن است خالی شود، ساختار آن نیز از بین رفته و فقط یک پوسته بی‌محتوا باقی مانده است مانند چند کشوری که پیشوند «جمهوری اسلامی» دارند ولی تنها چیزی که ندارند اسلامی بودن آنهاست.

شریعتمداری گفت؛ نامزدهای جریانی که استکبارستیز نیستند اگر به مراکز تصمیم‌ساز و سیاست‌پرداز نظام نظیر مجلس شورای اسلامی نفوذ کنند با توجه به شاخصه‌هایی که به آن اشاره شد، جمهوری اسلامی را از محتوا تهی می‌سازند و این، دقیقا همان نقطه ایده‌آل آمریکا یعنی براندازی نظام از طریق «تغییر رفتار» است.

مدیرمسئول کیهان در ادامه به شواهد و نمونه‌هایی از برخورد خصمانه سی‌و‌چند ساله آمریکا با ایران اشاره کرد و نتیجه گرفت که ایران ایده‌آل برای آمریکا، یک کشور ضعیف، ناامن، فقیر، عقب‌مانده و تحقیر شده است و پرسید؛ آیا آنچه گفته شد شعار است؟ یا واقعیت‌های غیرقابل تردید؟ و گفت، با این حساب؛ استکبارستیزی برخلاف آنچه دشمنان بیرونی و بعضی‌ها در داخل تبلیغ می‌کنند، تنش‌آفرینی نیست، بلکه پاسداری از استقلال، آزادگی، منافع ملی  و عزت ایران و ایرانیان است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها