انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11884
08:22
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

نگران تحجر و کمرنگ شدن ارزش‌ها در مدارس هستیم

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: متاسفانه ارزش‌های اسلامی آنگونه که باید در مدارس مورد توجه قرار نمی‌گیرد و همچنین خطر تحجر که رهبر انقلاب درخصوص آن هشدار داده‌اند در مدارس کشور موجب نگرانی است.
نسخه مناسب چاپ

کیهان نوشت: محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش در همایش بزرگداشت مقام معلم و تقدیر از الگوهای برتر عرصه تعلیم و تربیت اسلامی که صبح دیروز در مدرسه اسلامی تزکیه تهران برگزار شد شهید مرتضی مطهری را الگوی همیشگی میلیون‌ها معلم در ایران و کشورهای مختلف برشمرد و اظهار داشت: این شهید والا مقام فراتر از دانشمند، خوش‌قلم و کلام ‌بودن دو خصوصیت ممتازی داشتند که باعث ماندگاری ایشان شده است.
وی افزود: اولین ویژگی ایشان عاشق اسلام ناب محمدی‌(ص) بود و وی با تمام جدیت و تمام از اسلام ناب دفاع می‌کرد.
وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه شهید مطهری از دفاع از اسلام ترسی نداشت، تصریح کرد: این شهید والامقام کتابی درخصوص حجاب نگارش کرد که با وجود انتقادات بسیار و تحت فشار قرار گرفتن، به خوبی از این موضوع دفاع کرد.
فرشیدی دغدغه هدایت و رستگاری مردم را ویژگی دوم شخصیتی شهید مطهری برشمرد و گفت: این شهید قلبش برای آشنا نمودن مردم با اسلام می‌تپید و آرام و قرار نداشت تا مردم را با اسلام ناب آشنا کند.
وی ادامه داد: شهید مطهری هیچگونه ترسی نداشت که با این شأن و جایگاه علمی برای کودکان کتاب بنویسد و کتاب داستان راستان را تألیف کرد همچنین با جدیت در دانشگاه‌های کشور حضور می‌یافت و از اسلام ناب محمدی دفاع می‌کرد.
وی با بیان اینکه نفوذ فرهنگی دشمن جدی است، اظهار داشت: سازمان‌های فرهنگی استکبار تلاش بسیاری برای شبیه‌خون به کشور دارند و هدف آنها تربیت نسل جدیدی از ایرانیان است که هیچگونه سنخیتی با انقلاب و اسلام نداشته باشند.
فرشیدی تحجر و نیز کاسته شدن از ارزش‌ها در مدارس را دو خطر جدی برای نظام تعلیم و تربیت دانست و افزود: متاسفانه ارزش‌های اسلامی آنگونه که باید در مدارس به آن توجه نمی‌شود و نیز خطر تحجر که رهبر انقلاب درخصوص آن هشدار دادند در مدارس کشور موجب نگرانی است.
وزیر اسبق آموزش و پرورش تشکیل مدارس اسلامی را الگوی موفقی برای نظام تعلیم و تربیت برشمرد و اظهار داشت: این مدارس از 70 سال پیش تشکیل شده و شهدای بزرگواری همچون باهنر و بهشتی در تشکیل آن نقش داشتند و اینگونه مدارس اسلامی ایرانی باید تکثیر و تجربیات آن در اختیار تمام مدارس کشور قرار گیرد.
به گزارش فارس، در این مراسم از برخی از الگوهای برتر عرصه تعلیم و تربیت اسلامی تجلیل به‌عمل آمد.
خانم بلوری کاشانی همسر شهید مصطفی احمدی روشن در عرصه فرهنگ ایثار و شهادت، خانم فریده خزعل بلبکی‌(حدادیان) در عرصه مدیریت، آقای سیدمحمد صالح هاشمی گلپایگانی در عرصه اندیشه تربیت اسلامی، آقای مهدی تجر در عرصه فرهنگ ایثار و شهادت، مرحوم آقای حاج امیر دادگسترنیا و غلامحسین حیدری در عرصه مدیریت مورد تقدیر واقع شدند.

 

انتهای یپام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها