انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11926
12:44

دوازدهمین جشنواره علمی ،پژوهشی فرهنگیان برگزیده بسیجی

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در آستانه بزرگداشت مقام معلم و در سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و هفته بسیج فرهنگیان، دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان و تجلیل از برگزیدگان آثار علمی و سایت ندای قلم در روز یکشنه 12 اردیبهشت هفته آینده برگزار خواهد شد و مهم ترین مسائل روز کشور و آموزش و پرورش به عنوان محورهای جشنواره علمی_پژوهشی فرهنگیان بسیجی انتخاب شده است.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان دکتر شعبانعلی رمضانیان رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گفت: در آستانه بزرگداشت مقام معلم و در سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و هفته بسیج فرهنگیان، دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان و تجلیل از برگزیدگان آثار علمی و سایت ندای قلم در روز یکشنه 12 اردیبهشت هفته آینده برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان محورهای این جشنواره را ده محور اعلام کرد و آنها را تشریح کرد:  1- وظایف مسئولان، مردم و معلمان در ارتقاء شأن و منزلت معلم 2- چالش های اجرای سند تحول بنیادین 3- دانشگاه فرهنگیان از آرمان تا واقعیت 4- احساس مسئولیت معلمی در تعلیم و تربیت اسلامی5- جایگاه آموزش و پرورش و معلم در تقویت غیرت و عفت عمومی 6- اهداف و ابزار نظام سلطه در تفرقه افکنی و دو قطبی کردن جامعه7- فضای مجازی و نظام تعلیم و تربیت (فرصت ها و چالش ها) 8- آموزش و پرورش، معلم و مسائل اخلاقی جامعه 9- اهداف و ابعاد تحریف خط امام (ره) 10 - جایگاه آموزش و پرورش در پروژه نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن.

وی با اشاره به این که در دوازدهمین جشنواره علمی فرهنگیان بسیجی، 4391 مقاله به دبیرخانه استان ها رسیده، گفت: از این تعداد 462 مقاله آثار برتر استان ها به کشور راه یافته و مقالات پس از بررسی اولیه توسط مسئول کمیته علمی، 300 مقاله جهت داوری آماده شده است.

رمضانیان افزود: از نویسندگان مقالات برتر، در همایشی که در ۱۲ اردیبهشت در اردوگاه شهید باهنر، با حضور مسئولین کشوری و لشکری برگزار می شود، تجلیل به عمل خواهد آمد.

مهم ترین مسائل روز کشور و آموزش و پرورش به عنوان محورهای جشنواره علمی_پژوهشی فرهنگیان بسیجی انتخاب شده است

رمضانعلی شعبانیان مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور با تشریح برخی محورهای مهم دوازدهمین جشنواره علمی_پژوهشی فرهنگیان بسیجی گفت: ما در تعیین محورهای جشنواره، مهم ترین دغدغه های مطرح شده توسط رهبر انقلاب و مسائل روزِ آموزش و پروش را مد نظر قرار می دهیم و جلب مشارکت حداکثری جامعه فرهنگیان بسیجی با هدف تقویت روحیه پژوهشگری و ارتقای سطح دانش و تولید علم نیز یکی دیگر از اهداف ما از برگزاری این جشنواره محسوب می شود. 

دکتر شعبانعلی رمضانیان مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان در آستانه دوازدهمین جشنواره علمی_پژوهشی فرهنگیان بسیجی که همزمان با روز معلم در اردوگاه شهید باهنر برگزار می شود، در خصوص اهداف این جشنواره گفت: ما در تعیین محورهای جشنواره، مهم ترین دغدغه های مطرح شده توسط رهبر انقلاب و مسائل روزِ آموزش و پروش را مد نظر قرار می دهیم و جلب مشارکت حداکثری جامعه فرهنگیان بسیجی با هدف تقویت روحیه پژوهشگری و ارتقای سطح دانش و تولید علم نیز یکی دیگر از اهداف ما از برگزاری این جشنواره محسوب می شود.  وی در خصوص برخی محورهای انتخابی امسال جشنواره توضیح داد: نفوذ یکی از مسائل مهم کشور است ما باید روزنه‌های نفوذ را شناسایی کنیم و اهداف نفوذ و ابزار آن را رصد نماییم تا بتوانیم عملا راه نفوذ دشمن را سد کنیم.

رمضانیان ادامه داد: تلاش ما در جهت شناساندن اهداف و ابزار نفوذ و شناساندن نفوذی‌ها و شیوه‌های مراقبت در برابر نفوذ است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سند تحول بنیادین را ثمره تلاش نخبگان کشور در زمینه تعلیم و تربیت دانست و تصریح کرد: تحول، نیاز امروز آموزش و پرورش کشور است و سند تحول بنیادین نقشه راه این تحول است، بررسی موانع و چالش های اجرایی شدن سند تحول بنیادین نیز یکی از مهم ترین مباحث کلان حوزه آموزش و پرورش محسوب می شود.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری بر توجه و افزایش جایگاه و منزلت معلمان تاکید فراوانی دارند، افزود: باید راهکارهای افزایش منزلت اجتماعی معلمان بررسی و تحلیل شود و البته یکی از مهم ترین مسائل در این محور بحث معیشت معلمان است.

رمضانیان با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد جامعه فرهنگیان یعنی ۵۳۰ هزار نفر جذب تشکیلات بسیج هستند و پرونده تشکیلاتی دارند گفت: هر فردی که به نظام جمهوری اسلامی تعلق دارد بسیجی است و با این تعریف قاطبه فرهنگیان ما بسیجی هستند.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور در خصوص شعار سال انتخابی رهبر انقلاب با عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی باید اقدامات عملی انجام دهیم تا اقتصاد ما هم از پسِ نیازهای جامعه برآید و هم حرکت رو به رشد جامعه را پشتیبانی کند.

وی با بیان اینکه معلمان در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند، ادامه داد: معلمان می توانند با گفتمان سازی، فرهنگ سازی، مطالبه‌گری، مهارت افزایی و مهم تراز آن‌ها کمک به دستگاه تعلیم و تربیت در اصلاح فرهنگ مصرف و کاهش هزینه‌ها معلمان در تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل کنند و با توجه به اینکه جامعه هدف ما ۱۴ میلیون نفر به صورت مستقیم است اهمیت اقدام معلمان بیشتر مشخص می‌شود؛ معلمان فنی و حرفه‌ای نیز به طور ویژه برای مهارت افزایی در زمینه افزایش تولید داخلی موثر هستند.

رمضانیان وحدت را از مسائل مهم دیگر کشور ولازمه حرکت قطار انقلاب عنوان کرد و بیان داشت: فضای عمومی کشور باید به سوی وحدت برود، تنش‌ها و چالش‌ها بین افرادی که درون نظام تعریف می‌شوند باید کنار گذاشته شود چون ما در برهه حساسی هستیم که وحدت مهم‌ترین سلاح و کلید است؛ در کنار وحدت روحیه انقلابی نیز باید تقویت شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها