انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 11939
19:30
وحید اشتری

جستجوی گوگل و ماجرای دو شهید دهه هفتادی مدافع حرم

سیدمصطفی موسوی (مرد ایرانی) 21آبان سه روز بعد از تولدش و ورود به سن بیست سالگی وقتی در ورودی شهر استراتژیک العیس در ریف جنوبی حلب شهید شد مصطفی موسوی دیگر (مرد افغانستانی) که شهادتش دوماه دیگر است داشت درحلب میجنگید و عکس رزمنده افغانستانی درسایتها بعنوان شهید ایرانی سیدمصطفی موسوی باعنوان محل شهادت درحلب منتشرمی شود.
نسخه مناسب چاپ

در گوگل که اسم شهید سید مصطفی موسوی ازشهدای مدافع حرم را سرچ کنید برخلاف سایر شهدا عکس دونفر آدم با دوتاتیپ و قیافه متفاوت می آید. جالب است بدانید که اشتباهی رخ نداده و هردوتای اینها سید مصطفی موسوی هستند. 
 
هردو عکس از شهدای مدافع حرم هستند.شباهت جالب تر اینکه باید اضافه کرد هر دوتا از جوانترین شهدای مدافع حرم هستند. اتفاقا هردوتا متولد سال74هستند. هردوتا در شهر حلب شهید شده اند. فقط یکی ایرانی است و یکی افغانستانی است.
 
حالا نکته جالب تر اینکه این دو شهید نزدیک دو ماه تاریخ شهادت شان باهم فرق دارد ولی خبرشهادت اولی که فردای همانروز منتشر شد و درسایتها هست خیلی ازسایتها باعکس های دومی کار کرده اند. تصورکنید دو تامرد دهه هفتادی یک ایرانی و یک افغانستانی دارند درحلب بی خبر از هم می جنگند. 
 
سیدمصطفی موسوی (مرد ایرانی) 21آبان سه روز بعد از تولدش و ورود به سن بیست سالگی وقتی در ورودی شهر استراتژیک العیس در ریف جنوبی حلب شهید شد  مصطفی موسوی دیگر (مرد افغانستانی) که شهادتش دوماه دیگر است داشت درحلب میجنگید و عکس رزمنده افغانستانی درسایتها بعنوان شهید ایرانی سیدمصطفی موسوی باعنوان محل شهادت درحلب منتشرمی شود.
 
قبلا مصادیق خون شریکی ما باهم یک چنین چیزهایی بود که سرور رجایی در برنامه خندوانه گفت
 
"چه کسی خبر دارد که در دوران جهادی اسلامی مردم ما در برابر روس‌ها چند شهید ایرانی داریم؟ آیا کسی می‌داند در زندان پلچرخی شهیدان ایرانی هم اعدام شدند؟ آیا کسی شهید احمدرضا سعیدی را می‌شناسد که در ١١/مهر/۵٩ در افغانستان شهید شده و امروز مزارش ملجأ و مأمنی است برای مردم؟ و چه کسی می‌داند شهید اقبال حیدری که افغانستانی است در منطقه ناوچه‌ پیما در داخل خاک عراق شهید می‌شود و قبرش در قطعه ۵٣ بهشت زهراست؟ همین چند روز پیش خبری خواندم که نهادی قرار است از شهیدان نوجوان ایران تجلیل کند، آیا کسی از شهید نوجوان ١٣ساله افغانی خبر دارد؟ او شهیدی است که در قم دفن است و توسلی نام دارد."
 
این روزها خون شریکی ما به جایی رسیده و شباهت ها آنقدر زیاد شده که حتی سرچ گوگل هم دیگرنمیتواند ماها را ازهم تفکیک کند.
بی بی سی فحش نیست. بی بی سی صرفا اسم یک رسانه اختلاف افکن که اشتراکات ما را نادیده میگیرد نیست. 
 
 اینهمه دستگاه عریض و طویل فرهنگی و کانال و شبکه و سایت و خبرگزاری که بابودجه بیت المال اداره می شوند و به سادگی از کنار چنین اتفاقاتی می گذرند و بی توجه به اشتراکات قومی و زبانی و فرهنگی ما به کارشان مشغولند هرکدام یک بی بی سی بالقوه درنادیده انگاشتن دوملت هستند.
 

انتهای پیام/

رجانیوز

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها