انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12157
07:55
ماهنامه ویژه ارتش آمریکا نوشت:

افزایش قابلیت‌های ناوگان پهپادی ایران به دست متخصصان سپاه پاسداران

ماهنامه تخصصی ارتش آمریکا نوشت: در سال‌های اخیر هیچ بخشی از زرادخانه ایران به سرعت ناوگان پهپادی رشد نکرده و اینک نیروهای ایران در حال به‌کارگیری این تجهیزات هستند و حتی پهپادهای ایران در سوریه مشاهده می‌شوند.
نسخه مناسب چاپ

«ماهنامه تخصصی ارتش آمریکا» در جدیدترین شماره‌ خود با «تمرکز بر صنایع پهپادی ایران» نوشت: در سال‌های اخیر هیچ بخشی از زرادخانه ایران به سرعت ناوگان پهپادی رشد نکرده و اینک نیروهای مسلح ایران در حال به‌کارگیری از این تجهیزات هستند و حتی پهپادهای ایران در جنوب حلب سوریه مشاهده می‌شوند.
این ماهنامه تخصصی در ادامه با معرفی پهپاد تجسسی «شاهد-129» و  اشاره به گزارش برخی رسانه‌های ایرانی در این زمینه نوشت: ایران از پهپاد شاهد-129برای نظارت در مرزهای جنوب شرقی با افغانستان و پاکستان نیز استفاده می‌نماید. این پرنده بدون سرنشین دوام پروازی 24 ساعته و سقف پروازش 25 هزار پا قادر است بمب‌های هوشمند و موشک حمل نماید. پهپاد شاهد-129 دارای حسگرهای متفاوتی است و در عملیات هوابرد نیز می‌توان از آن استفاده کرد. پهپادهای شاهد 129 اینک در دست متخصصان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هستند تا قابلیت‌های امنیتی و توانمندی نیروهای زمینی ایران با کمک آن‌ها علیه تهدیدهای این کشور افزایش داده شوند.
به گزارش فارس، به نوشته این نشریه ‌آمریکایی، رسانه‌های داخلی ایران نیز اخیرا به استقرار پهپادهای ایران در حلب، بزرگترین شهر سوریه اشاره نموده‌اند. گزارش‌هایی که بدین مفهوم است پهپاد تجسسی شاهد-129 برد عملیاتی نیروهای زمینی ایران را در سوریه افزایش داده است. اینک نیروهای داعش و جبهه النصره، از شاخه‌های القاعده  در سوریه حاضرند.
ماهنامه ارتش آمریکا پیشتر نیز در گزارشی با چنین مضمونی  نوشته بود: تلویزیون و رسانه‌های ایران تصاویر پهپادهای مختلفی را به نمایش می‌گذارند. ایران در سال 2010 پهپاد برد بلند «کرار» را رونمایی کرد و 2 سال بعد پهپاد «شاهد» 129 با قابلیت پروازهای طولانی و ماندگاری در آسمان و در سال 2013 نیز پهپاد «فطروس» با قابلیت شلیک موشک‌های هوا به سطح و پرواز 25000 پایی و بردی برابر با 1300 مایل را به نمایش گذاشت.
ماهنامه مذکور نوشت: سخنان سردار سرتیپ «حسین سلامی» جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره توسعه موشکی ایران و پهپادهای پیشرفته بسیار نگران‌کننده است. اعلام مداوم هر چند ماه برنامه‌های پهپادی ایران مبین این نکته است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر توسعه این تجهیزات تاکید داشته و خواهان برابری با قدرت‌های دیگر در این مقوله است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها