انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12613
11:46
رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش:

تحصیل ۱۹۵ هزار دانش‌آموز از طریق خرید خدمات آموزشی/ پرداخت معوقات مدارس غیردولتی تا پایان سال تحصیلی

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی در خصوص تعداد، نرخ و هزینه‌های مربوط به طرح خرید خدمات آموزشی در مدارس غیردولتی ارائه کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از فارس، مرضیه گُرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این پرسش که «ارزش خدماتی که از بخش خصوصی در مدارس غیردولتی خریداری شده چقدر است؟»، اظهار داشت: برای حدود 195 هزار دانش‌آموز از طریق خرید خدمات آموزشی با بخش موسسان مدارس غیردولتی وارد قرارداد و تفاهم شدیم.

وی افزود: عمده این خدمات در مناطق دور افتاده و محروم مانند سیستان و بلوچستان و شهرستان‌های تهران به دلیل جمعیت زیاد و پراکندگی دانش‌آموز انجام شد.

گُرد به دیگر استانهایی که طرح خرید خدمات آموزشی در آنها اجرا شد اشاره و خاطرنشان کرد: در استان گلستان با مشکلات بسیاری مواجه بودیم زیرا هنوز فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان وارد مدارس نشده بودند و آمار دانش‌آموزی در حوزه ابتدایی بسیار بالا بود و در استان خراسان رضوی نیز به دلیل مهاجر پذیر بودن و ورود افراد مختلف مشکلات عدیده‌ای داشتند که این خدمات انجام شد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش افزود: در برخی استانها نیز از این طرح استفاده نشد، زیرا نیروی کافی وجود داشت و تعداد دانش‌آموزان و نیروها متناظر با آنچه که باید وجود داشت، طراحی شده بود.

وی در پاسخ به این پرسش که «به طور دقیق ارزش این خدمات چه میزان بود؟»، تصریح کرد: ارزش معنوی این کار بسیار بالا بود اما به ازای هر دانش‌آموز 750 هزار تومان نرخ تعیین شده بود، که البته فقط در حد 2 ماه از این کار پرداخت شد و مابقی نیز به موسسان پرداخت می‌شود.

گُرد در خصوص پرداخت معوقات حق التدریس مدارس غیردولتی گفت: با توجه به اینکه وزارت آموزش و پرورش این بخش را از حوزه غیردولتی خریداری کرده است، معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش قول‌هایی داده‌اند و امیدواریم تا پایان سال تحصیلی این امر محقق شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: قطع و یقین آموزش و پرورش این هزینه را پرداخت خواهد کرد و از تمام موسسان که مشارکت داشتند و حتی از هزینه‌های شخصی بحث بیمه را انجام دادند و بخشی از مطالبات معلمان را پرداخت کردند، تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها