انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12659
11:15

اعتراف نیوزویک؛ پیروزی اعتدال‌گرایان در انتخابات ایران توهم بود

عضو شورای روابط خارجی آمریکا تاکید کرد: توافق هسته‌ای به هیچ وجه نتوانست نزدیکان رئیس‌جمهور ایران را در بدنه سیاسی داخلی و خارجی ایران جا بیاندازد و عبارت اینکه اعتدال‌گرایان در انتخابات ماه فوریه پیروز شده‌اند تنها یک تخیل و وهم است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از فارس، مجله آمریکایی نیوزویک در گزارشی به قلم «الیوت آبرامز» با عنوان «دیگر مزخرفی در مورد پیروزی اعتدالگرایان در ایران نشنویم» به شکست حزب اعتدال در انتخابات پرداخت و نوشت: در حالی که توافق هسته‌ای ایران با غرب در سال گذشته امضا شده است، یکی از دلایل امضای آن این بود که این توافق می‌تواند به اعتدالگرایان در ایران کمک بزرگی انجام دهد و زمانی هم که انتخابات مجلس و انتخابات مهم خبرگان رهبر ایران انجام شد بسیاری از تحلیلگران اعلام کردند که اعتدالگرایان پیروز انتخابات ایران شده‌اند.
عضو شورای روابط خارجی آمریکا و نویسنده این مقاله در مجله نیوزویک  ابراز داشت: «بعد از انتخابات ایران، روزنامه وال استریت ژورنال با تیتر «اعتدالگرایان انتخابات کلیدی ایران را پیروز شدند» و یا ان‌پی‌آر با تیتر «اعتدالگرایان اکثریت کرسی‌های مجلس خبرگان را از آن خود کردند و حزب اعتدال ایران مشت محکمی را به تندرو‌ها زده است» و وب سایت شبکه فاکس‌نیوز با تیتر «اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان ایران که حامی توافق هسته‌ای بوده‌اند انتخابات مهم ایران را از آن خود کرده‌اند» به انتخابات ایران پرداختند.
 مقاله‌نویس نیوزویک در ادامه افزود: برخی از تحلیل‌گران و من در همان زمان نیز تحلیل متفاوتی داشتیم و در همان زمان نیز پیروزی اعتدالگرایان را تخیلی بیش ندانستیم. اکنون نیز با پیروزی احمد جنتی برای ریاست انتخابات مهم خبرگان رهبری، تحلیل بسیاری از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های غرب چیز دیگری را نشان می‌دهد و همه  از پیروزی اصولگرایان در انتخابات ایران حرف می‌زنند.
الیوت آبرامز در ادامه نوشت: به عبارت دیگر باید گفت اکنون ثابت شده است که پیروزی اعتدالگرایان در انتخابات فوریه، قطعا رد شده است. اکنون مجلس خبرگان رهبری که گفته می‌شد در آن تندروهای ایران شکسته خورده‌اند، احمد جنتی را به عنوان رئیس مجلس خود انتخاب کرده است.
به گزارش فارس عضو شورای روابط خارجی آمریکا در پایان تاکید کرد: «در نهایت چیزی که می‌توان گفت این است که توافق هسته‌ای به هیچ وجه نتوانست نزدیکان رئیس‌جمهور ایران را در بدنه سیاسی داخلی و خارجی ایران جا بیاندازد و عبارت اینکه اعتدالگرایان در انتخابات ماه فوریه پیروز شده‌اند تنها یک تخیل و وهم است. اکنون مجلس خبرگان رهبری ایران فردی را به عنوان رئیس خود انتخاب کرده است که او تندرو‌ترین روحانی ایران است و مجلس خبرگان ایران است که رهبر عالی آینده ایران را انتخاب خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها