انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12701
07:41
معاون وزیر صنعت و معدن:

60 درصد صنایع در حال تعطیل شدن است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: 92 درصد واحدهای صنعتی موجود در کشور واحدهای کوچک و متوسط هستند.

علی یزدانی در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان در محل استانداری خوزستان بیان کرد: در کل کشور 78 هزار و 917 واحد صنعتی با پروانه بهره‌برداری وجود دارد که از این تعداد 34 هزار واحد کوچک و بقیه واحدهای صنعتی متوسط هستند.
وی گفت: از مجموع صنایع کوچکی که در کشور وجود دارد 60 درصد آنان به دلایل گوناگون در حال تعطیل شدن هستند. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در کارگروه ملی صنایع مصوب شده است که به واحدهای صنعتی تسهیلات پرداخت شود که در سال جاری قادر به خروج از رکود باشند و فعالیت خود را ساماندهی کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اضافه کرد: بانک‌ها نیز موظف هستند تا با ضمانت‌هایی که از سوی متقاضیان راه‌اندازی واحدهای صنعتی ارائه می‌شود موافقت کنند، این کار برای تسهیل در روند ایجاد واحد صنعتی انجام می‌شود.
یزدانی افزود: در استان خوزستان دو هزار و 219 واحد صنعتی وجود دارد که از این تعداد دو هزار و 97 واحد از دسته واحدهای صنعتی کوچک هستند و باقی واحدهای صنعتی راکد هستند.
وی بیان کرد: در استان 526 واحد صنعتی وجود دارد که میزان تولید آنان بین 50 تا 70 درصد است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: هشت طرح صنعتی در خوزستان که در حال ساخت و ساز بودند توسط بانک تملک شدند و در حال حاضر این طرح‌ها غیر فعال هستند.
این گزارش حاکی است: واحد تولید قطعات صنعتی در شهرک صنعتی شماره 3 اهواز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بهره‌برداری از این طرح گفت: 36 طرح بزرگ صنعتی با اشتغال‌زایی مناسب در کشور در حال راه‌اندازی است که این کارخانه یکی از این طرح‌های مهم است.
علی یزدانی درباره‌راه‌اندازی واحدهای کوچک صنعتی در کشور افزود: 185 هزار واحد صنعتی در راستای اقتصاد مقاومتی در کشور در حال ساخت و راه‌اندازی است.
مدیرعامل شرکت‌های شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: واحد تولیدی قطعات صنعتی پیمان پرس در زمینی به مساحت 11 هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر 60 هزار میلیون ریال و ظرفیت اسمی دو هزار تن، بیش از 130 فرصت شغلی ایجاد می‌کند.
اخلاق محمدیان افزود: میزان سرمایه‌گذاری در این شرکت شش میلیارد ریال است و مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی دریافت کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها