انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12780
08:10

اسنودن: ژاپن بهشت جاسوسی آمریکاست

ادوارد اسنودن ژاپن را بهشت عملیات گسترده سازمان‌های جاسوسی آمریکا خواند که به صورت دائمی مقام‌ها و مردم ژاپن را در کانون کسب اطلاعات قرار داده‌اند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که با اتهام افشاگری برنامه‌های جاسوسی واشنگتن در جهان مواجه است، در سخنرانی خود به صورت ویدئو کنفرانس در یک همایش اجتماعی در توکیو گفت: هر شهروند ژاپنی می‌تواند هدف بالقوه فعالیت‌های شنود و کسب اطلاعات سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا قرار گیرد.

اسنودن خاطرنشان کرد: آمریکا اطلاعات گسترده‌ای در مورد مردم ژاپن دارد و این اطلاعات را از طریق شنودها و جاسوسی‌های گسترده به صورت دائمی افزایش می‌دهد و تکمیل می‌کند. آبان ماه سال 92 بود که توکیو اعلام کرد، دولت ژاپن نیز در لیست جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا بوده است.

به گزارش ایسنا، بنا بر گزارش‌های روزنامه نیویورک تایمز و افشاگری‌های ادوارد اسنودن در آن زمان مشخص شد که ژاپن نیز در میان فهرستی از کشورهایی بوده که این آژانس از آن‌ها اطلاعات جمع‌آوری می‌کرده است. این آژانس به جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات اقتصادی، نظامی و سیاست خارجی ژاپن دست زده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها