انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12787
08:24

آیا سوالات امتحانات نهایی لو رفت؟

امتحانات خردادماه دانش آموزان به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و در همین رابطه موارد متعددی از جمله لو رفتن سوالات در برخی دروس مطرح شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از تسنیم، امتحانات خردادماه سال 95 دانش آموزان با حاشیه‌های متعددی روبرو بود که یکی از این موارد لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در دروسی مانند جغرافیا و آمادگی دفاعی است.

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص لو رفتن سوالات امتحانات نهایی درس آمادگی دفاعی به خبرنگار تسنیم، گفت: بنده لو رفتن سوالات را تأیید یا تکذیب نمی‌کنم و شورای عالی آموزش و پرورش نیز در رابطه با این موارد بحث نمی‌کند.

وی افزود: در خصوص امنیت امتحانات نهایی قوانین و مقررات زیادی وجود دارد و بنده نیز متأسفانه شنیده‌ام که سوالات امتحانانت نهایی لو رفته است اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد مربوط به خطای نیروی انسانی است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: این موضوع در دست بررسی است و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در حال بررسی و رسیدگی به ماجرا است.

در همین رابطه عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به تسنیم، گفت: طی 50 سال اخیر تاکنون سوالات امتحانات نهایی لو نرفته است و تمامی اخبار در این رابطه صحت ندارد.

وی افزود: لو رفتن سوالات امتحان درس آمادگی دفاعی مربوط به شهر تهران است و این درس جزو امتحانات نهایی نبوده بلکه امتحان آن داخلی است و اگر سوالات آن لو رفته باشد شهر تهران در این زمینه باید پاسخگو بوده و موضوع را بررسی کند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به خانواده‌ها هشدار داد که افراد و یا شبکه های مجازی که ادعای فروش سوالات امتحانات نهایی را می‌دهند کاملاً کلاهبردار بوده و این موضوع شیادی است، از آنها خواست که فریب این افراد را نخورند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها