انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12791
08:34

حاشیه های امتحانات نهایی درخرداد 95؛ از دشواری تا لو رفتن سوالات/ آموزش و پرورش صرفا تکذیب می کند

امتحانات نهایی دانش آموزان در خرداد 95 با اعتراضات و حاشیه های متعددی همراه بود. از دشواری و مفهومی بودن تا لو رفتن سوالات امتحانات در برخی دروس که باعث واکنش آموزش و پرورش و تکذیب این موضوعات شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، امتحانات نهایی دانش آموزان درخرداد ماه سال 95 در شرایطی به روزهای پایانی خود می رسد که با حاشیه ها و اعتراضات زیادی همراه بود.

نخستین حاشیه امتحانات نهایی امسال،‌ اعتراضات سراسری دانش آموزان کشور به دشواری سوالات طراحی شده بود‌، در شرایطی که دانش آموزان معتقد بودند سوالات در دروس مختلف از جمله شیمی،‌ریاضی،‌دینی و فارسی بسیار دشوار و حتی خارج از کتابهای درسی طراحی شده است مسئولان آموزش وپرورش این اعتراضات را نپذیرفته و توپ را به زمین دانش‌آموزان حواله کرده و گفتند آنها کتابهای درسی را به خوبی مطالعه نمی کنند.

دربسیاری از مدارس کشور تحت تاثیر جو کنکور جزوات کمک آموزشی متعددی به دانش‌اموزان ارائه می شود و معلمان عمده وقت خود را در کلاس درس صرف آموزش این جزوات و تست زنی می کنند. درچنین شرایطی دانش آموز هنگام امتحانات نهایی به دلیل آنکه کتاب درسی را مبنای کار معلم نبوده با سوالات مفهومی مواجه می شود که از پاسخ گویی به آن ناتوان است.

مسئوولیت چنین موضوعی بر عهده چه کسی است؟ آموزش و پرورش یا دانش آموز؟ آیا نباید نظارتی بر روند تدریس معلمان در کلاس درس صورت بگیرد؟

دومین حاشیه امتحانات نهایی خرداد 95 مربوط به لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در برخی از دروس بود به عنوان مثال در شبکه های اجتماعی در فضای مجازی موج گسترده ای ایجاد شده بود که از انتشار سوالات امتحانات نهایی در دروس جغرافی و آمادگی دفاعی خبر می داد، اما باز هم این موضوع از سوی مسئولان آموزش و پرورش رد شد. در شرایطی که مهدی نوید ادهمی دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفتگو با میزان احتمال لو رفتن سوالات امتحانان نهایی در درس آمادگی دفاعی را قابل قبول می داند و بر این نکته تاکید دارد که لو رفتن سوالات امتحانات نهایی به دلیل خطا در عملکرد نیروی انسانی اتفاق می افتد و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ماموریت یافته تا بحث لو رفتن سوالات امتحانات نهایی را به طور ویژه بررسی کند.

در سوی دیگر ماجرا اما آموزش و پرورش شهر تهران صریحا اعلام می کند که به هیچ عنوان امکان لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در درس آمادگی دفاعی وجود ندارد.

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در این رابطه به میزان گفت: تحت هیچ شرایطی امکان ندارد که سوالات امتحانات نهایی در درس آمادگی دفاعی لو رفته باشد.

وی افزود: تلاشی برای انتشار سوالات امتحانی صورت گرفت، اما موفقیت آمیز نبود.

ثقفی ادامه داد: افشای سوالات امتحانات نهایی بدین معنا است که قبل از برگزاری آزمون سوالات در اختیار دواطلبان قرار گرفته باشد که چنین اتفاقی رخ نداده است.

به گزارش میزان امتحانات نهایی درخرداد 95 با اعتراضات و حاشیه های فراوانی همراه بود که این اعتراضات می تواند زنگ خطری درخصوص کیفیت آموزش در مدارس کشور باشد.

انتهای پیام/

میزان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها