انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12794
08:41
در پی حضور جفری ساکس مشاور دبیر کل سازمان ملل

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر خطاب به هیئت امنای این دانشگاه: همکار جورج سوروس، در دانشگاه امیرکبیر چه می کند؟

در بخشی از این نامه آمده است: نکته ی اساسی که وجود دارد عملکرد ایشان در حوزه اقتصادی کشور های مختلف و ارتباط مستقیم ایشان با جورج سوروس-عامل اصلی انقلاب های رنگی در کشور ها و فردی که از هیچ تلاشی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی مضایقه نکرده است- می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از رجانیوز، بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در نامه‌ای با اشاره به خبر حضور «جفری دیوید ساکس»، مشاور عالی دبیر کل سازمان ملل در دانشگاه امیر کبیر خطاب به هیأت امنای این دانشگاه از جمله فرهادی، معتمدی، صدیقی، باقری و صادقی مقدم اعلام کرد: دیوید ساکس برای پاسخگویی نسبت به جنایات اقتصادی  که در کشورهای درحال توسعه مرتکب شده است در دانشگاه امیرکبیر حاضر می‌شود یا برای پیاده کردن نسخه‌های اقتصاد آزاد در ایران اسلامی در مقابل دیدگاه اقتصاد مقاومتی؟

 

در ابتدای این نامه آمده است: مطابق اطلاعیه صادره از سمت دانشگاه امیرکبیر، خبر حضور «جفری دیوید ساکس»، مشاور عالی دبیر کل سازمان ملل در دانشگاه امیرکبیر و سخنرانی در جمع دانشگاهیان در فضای خبری کشور بازتاب پیدا کرده است. نکته اساسی که وجود دارد عملکرد وی در حوزه اقتصادی کشور های مختلف و ارتباط مستقیم ساکس با جورج سوروس -عامل اصلی انقلاب های رنگی در کشورها و فردی که از هیچ تلاشی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی مضایقه نکرده- است.

 

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: پس از فروپاشی شوروی دیوید ساکس با سرمایه جورج سوروس، به کشورهای مختلف اروپای شرقی مسافرت کرده و اقتصادهای آنان را طراحی می‌کرد و با خریدهای بزرگ مجموعه‌های دولتی این کشورها سودهای سرشار می‌کرد.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر اضافه کرد: در مصاحبه انجام شده توسط آزادگان، مشاور ارشد دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از ساکس به عنوان یکی از مهم ترین اقتصاددانان دنیا یاد شده است. آنچه پوشیده نیست، رویکرد نئولیبرالی اقتصاد جهانی است که مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام خمینی(ره) جمهوی اسلامی را از هضم شدن در آن برحذر داشته و این چنین عنوان کردند که «اینکه یک کشوری اقتصادش را ادغام کند در اقتصاد جهانی، افتخار نیست؛ این خسارت است، این ضرر است، این شکست است».

 

در ادامه این بیانیه آمده است: حضور دیوید ساکس به عنوان نماد اقتصاد آزاد در تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حالی است که تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود، مسئله اقتصاد مقاومتی است که با اقدامات این چنینی در سطح کشور در حال ذبح شدن دربرابر اقتصاد های نئولیبرالی است.

 

این تشکل دانشجویی اضافه کرد: دیوید ساکس با پرچم مقابله با تورم، افتخار بیکاری 30 درصدی مردم بولیوی، ترک خدمات تأمین اجتماعی برای 61 درصد بولیویایی‌ها، رجوع میلیونی بیکاران بولیوی به کاشت و فراروی مادهٔ مخدر کوکائین را درنتیجهٔ طراحی‌های خود در دههٔ 80 به بار آورد. در بولیوی حالت فوق‌العاده اعلام شد.

 

«رفت‌وآمد در بولیوی احتیاج به کارت اجازه داشت، پلیس به همه نهادهای مدنی حمله کرد، راهپیمایی و گردهمایی سیاسی قدغن، گاز اشک‌آور و شلیک گلوله رایج شد. 1500 نفر از جمله وزرای سابق کار و سناتورها، دستگیر و به زندان‌هایی دورافتاده در جنگل آمازون منتقل شدند، کارگران معادن قلع به‌خاطر اعتراض اخراج شدند. قیمت مهم‌ترین صادرات بولیوی هم که قلع بود 55 درصد سقوط کرد. این ها صرفا بخشی از عواقب حضور دیوید ساکس در عرصه اقتصاد جهانی است».

 

بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد: حضور شخص وابسته به قدرت های جهانی که به گفته رهبری معظم انقلاب «جمعی صهیونیست و وابسته به صهیونیست هستند» در دانشگاه امیرکبیر چه جایگاهی دارد و به چه علت پس از سخنان صریح مقام معظم رهبری مبنی بر نادرست بودن هضم شدن در اقتصاد جهانی، وی در مادر دانشگاه های صنعتی کشور حضور پیدا می کند؟

 

در پایان این نامه آمده است: دیوید ساکس برای پاسخگویی نسبت به جنایات اقتصادی ای که در کشورهای درحال توسعه مرتکب شده است در یکی از بارزترین محیط های دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران –به عنوان حامی اصلی مستضعفان- حاضر می شود یا برای پیاده کردن نسخه های اقتصاد آزاد در ایران اسلامی در مقابل دیدگاه اقتصاد مقاومتی؟

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها