انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12870
07:41

دبیرکل خانه اقتصادی ایران: 150 هیئت خارجی به ایران آمد ولی یک قرارداد واقعی امضا نشد

دبیرکل خانه اقتصادی گفت: 150 هیئت خارجی به ایران آمدند ولی یک قرارداد واقعی هم امضا نشد.
نسخه مناسب چاپ

مسعود دانشمند در گفت‌وگو با «نسیم آنلاین» در خصوص تأثیرات برجام بر اقتصاد ایران طی 4 ماه گذشته اظهار کرد: بعد از برجام هیچ گشایشی در اقتصاد ایران اتفاق نیفتاده است. یک سری افراد خارجی به ایران آمدند و رفتند و فقط کشور ما را نگاه کردند. یک سری از خارجی‌های دیگر هم به ایران آمدند و فقط یک یادداشت تفاهم امضا کردند! بنابراین رفت و آمد بیش از 150 هیئت تجاری خارجی به کشور دستاورد خاصی نداشت.
وی افزود: در این سفرها یک قرارداد که به معنای واقعی کلمه «قرارداد» باشد و طرفین براساس آن متعهد به انجام کاری در زمان مشخص شده باشند، امضا نشد. اگر قراردادی منعقد می‌شد باید نظام بانکی ما به نظام بانکی جهانی متصل می‌شد، آیا این اتفاق افتاده است؟
دبیرکل خانه اقتصاد ایران گفت: تمام گفت‌وگوهای ما با آمریکایی‌ها در چند وقت اخیر این بود که شما جلوی فعالیت نظام بانکی ما را گرفته‌اید. وقتی نفت خود را می‌فروشیم، باید پول نفت را به نظام بانکی بیاوریم و به وسیله آن کالاهای مورد نیازمان را از هر کجای دنیا که مایل هستیم تهیه کنیم. در حال حاضر نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.
دانشمند با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید عنوان کرد: در زمینه اقتصاد، دولت آقای روحانی نمره خوبی را نمی‌گیرد. با توجه به وعده‌هایی که به مردم دادند و وضعیتی که الان وجود دارد، ایشان و تیم اقتصادی وی عملکرد خوبی در اقتصاد نداشتند. چه کسی تورم 10 یا 11 درصد کنونی را باور می‌کند؟ وقتی قیمت بنزین 25 درصد افزایش پیدا می‌کند چگونه باید تورم 10 یا 11 درصدی را باور کنیم؟
وی تصریح کرد: آیا قیمت بنزین با توجه به تأثیری که روی حمل و نقل دارد روی همه جوانب زندگی اثر نمی‌گذارد؟ وقتی قیمت آب و برق را بالا می برند چه انتظاری باید داشت. حتی افزایش قیمت خرمای ماه رمضان مردم هم ناشی از همین مسئله است.
دبیرکل خانه اقتصاد ایران خاطرنشان کرد: درحال حاضر یک هندوانه متوسط بین 12 تا 15 هزار تومان قیمت دارد. وقتی مردم این قیمت‌ها را می‌بینند، چطور باید تورم 10 یا 11 درصدی را باور کنند؟ رکود هم که سر جای خودش است. اگر رکود برطرف شده باشد، باید اثر آن را در اشتغال ببینیم. شما آیا درحال حاضر رونق بخش اشتغال را در اقتصاد کشور می‌بینید؟ نمره اقتصادی دولت در سه سال اخیر در حد 12 است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها