انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12944
11:44

ضوابط دریافت شهریه در مدارس غیردولتی/خانواده ها پول را نقد به مدرسه ندهند

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: خانواده ها باید شهریه مدارس غیردولتی را به حساب مدرسه واریز کنند و از پرداخت هرگونه وجه به صورت دستی خودداری کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از میزان، مرضیه گرد در گفت وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری میزاندرخصوص ضوابط ثبت نام و دریافت شهریه در مدارس غیردولتی اظهار کرد: از زمان تأسیس مدارس غیردولتی تا دو سال گذشته افزایش شهریه های مدارس غیردولتی به صورت درصدی تأیید و اعلام می شد. 

وی افزود: از دو سال گذشته با اجرای الگوی تعیین شهریه براساس محاسبات هزینه تمام شده مدارس شهریه را تعیین می کنیم و این الگوبه صورت رسمی از امسال به اجرا درآمده است. 

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: شاخص های مختلفی برای تعیین شهریه مدارس در این الگو مشخص شده است و موسسان و مدیران مدارس غیردولتی باید براساس الگوی تعیین شهریه از سوی شورای موسسان شهر تهران نسبت به دریافت شهریه از خانواده ها اقدام کنند. 

گرد بیان کرد: دریافت هرگونه شهریه اضافی خارج از تأیید اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران غیرقانونی است. 

وی ادامه داد: متأسفانه در سال های گذشته مبالغی تحت عناوین مختلف فعالیت های فوق برنامه از خانواده ها اخذ می شد ولی امسال فعالیت های فوق برنامه و شهریه ثابت تحت عنوان شهریه مصوب به صورت کلی در سایت آموزش و پرورش شهر تهران اعلام شده است و دیگر مدارس حق دریافت هزینه اضافه از خانواده ها را ندارند. 

گرد بیان کرد: خانواده ها باید شهریه های مصوب شده را به حساب مدرسه واریز کنند و از پرداخت هرگونه وجه به صورت دستی خودداری کنند مدیران مدارس موظف هستند فرم قرارداد با اولیاء را در اختیار و معرض دید آنها قرار دهند و امسال دیگر هیچ قراردادی به صورت دستی میان دانش آموزان و مسئولان مدارس نخواهیم داشت. 

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: امسال برای تمام فعالیت های تابستانی مدارس فرمول مشخصی داریم و فعالیت های تابستانی آنها نیز باید مورد تأیید ادارات آموزش و پرورش قرار بگیرد البته این فعالیت ها اختیاری است. 

وی ادامه داد: در سال های گذشته شاهد بودیم که این فعالیت ها اجباری اعلام می شد ولی امسال این مسئله رفع شده است و این شهریه براساس الگوی تعیین شهریه مشخص خواهد شد. 

انتهای پیام/ 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها