انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 12971
08:47

وصیت نامه دانشجو معلم شهید حسین بیگلری

شهید حسین بیگلری اهل آدربایجان غربی و دانشجوی دانشگاه تربیت معلم علامه طباطبایی بودکه در سال 1365 به شهادت رسید.
نسخه مناسب چاپ

با اقرار به وحدانیت خداوند متعال و تصدیق نبوت تمام انبیا الهی از حضرت آدم تا حضرت محمد مصطفی(ص) و این که حضرت امام علی (ع) امیر المومنین وصی حضرت رسول اکرم (ص) به فرمان خداوند تبارک وتعالی و یازده اولاد گرامیش از حضرت امام حسن مجتبی (ع) تا حضرت امام مهدی صاحب الزمان (عج) به ترتیب وصی به حق حضرت رسول اکرم (ص) بوده و امامان به حق مسلمین امت رسول اسلام (ص) هستند.

آری! چهارده  معصوم (ع) حجت الله هستند برخلق الله وتصدیق می کنم و یقین دارم که خداوند عادل است و حکیم.

روز قیامت و سوال در قبر توسط نکیر و منکر را تصدیق می کنم و از خداوند قادر می خواهم که این روسیاه را در پیشگاه چهارده معصوم(ع) و پیشگاه خودش خجل نفرماید. ای خدای من! ای که همه حیات و مماتم در دست توست و تو به هیچ چیزی شباهت نداری.

ای رب من وای ستارالعیوب! خدایا، گناهم زیاد است و تو گناهانم را پوشاندی و مردم خیال کردند که من مومن به تو ام. خدایا! مردم می گویند و فقط می گویند؛ ولی کسی نیست که در قبر مرا دستگیری کند و فقط تویی که مرا از عذاب جهنم نجات دهی. ای که رحمتت همه جا را فراگرفته؛ اگر مرا یاری و دستگیریم نکنی خسران دنیا و آخرت نصیب من خواهد شد.

ای مادر! ای که زحمت مرا بیشتر از همه متحمل شده ای، قلم و بیان قاصر است تا زحمات تو راتوصیف کند. مادرم! حقیرت حسین بیش تر در حق تو کوتاهی کرده و تسبت به حق تو بی تفاوت بوده است. مادرجان! وقتی که من شهید شدم، به جای گریه برای من، گریه کنید به مصیبت امام حسین(ع) و به مظلومیت حضرت فاطمه(ع) وحضرت علی(ع) و سایر امامان معصوم. گریه برای آن ها عبادت است؛ عبادتی بزرگ.

یاد آن ها یاد خداست. مادر عزیزم! شما باید افتخار کنید که فرزندی ناقابل  را در راه رضای خداوند متعال تقدیم نمودید. آری؛ مادرجان! آیا من هم لیاقت این را دارم که در راه خدا قدم بردارم ودر راه خدا قدم بردارم ودر راه رضای او رهبرعالیقدر را یاری کنم. مادر، دعا کن که خداوند مرا نیز در صف رزمندگان اسلام قرار دهد و اگر شهیدشدم مرا با اولیای خودش محضور فرماید. عزیزانم! شما باید از کوه هم محکمتر و استوارتر بایستید و اصلا ناراحت نشوید و با دلی پر از ایمان خدا را شکر کرده و حمد او را بجای آورید و دردل خودتان به ابی عبدالله بگویید.

مادرجان! مصیبت حضرت فاطمه(س) را به یاد آورید، عزیزترین عزیزانش را شهید کردند، ولی آن چه برای او مهم بوده و هست، عمل به رضای خداست. کسانی که نسبت به اسلام و قرآن بی تفاوتند اصلا انسان نیستند. پیام و سفارش و وصیت من به شما این است که همیشه و هر لحظه به یاد خدا باشید و نماز و روزه و امر به معروف و نهی از منکر و جهاد را از یادنبرید و به سوی خدابرگردیم و و توبه کنیم و از او بخواهیم که از گناهان ما درگذرد.

خواهرانم! شما باید همانند حضرت زینب(س) باشید و به گوش همه و از جمله به گوش فرزندانتان برسانید که برادرمان برای رضای خداوند متعال به جبهه رفته بود و چون رضای خداوند متعال رادر اطاعت از فرمان رهبر عالیقدر می دید فرمان ایشان را اطاعت کرد.

آری؛ ما به امر الهی عمل می کنیم وبرای رضای حضرت حق به جبهه رفته ایم. جبهه را پیشتیبانی کرده و فرمان رهبر عزیزمان را اطاعت کنید وبدانید که ایشان حق می گویند. ما فرمان و امر او را فرمان خدای متعال می دانیم و اطاعت از او را اطاعت از امام زمان می دانیم.

برادرانم! کارهایتان را به خوبی انجام دهید. هرکاری که برای رضای خدا در نظام جمهوری اسلامی انجام دهیم اجر دارد و خداوند متعال در روز قیامت به او ثواب می دهد. آری رضای او فوق رضاهاست.

ای اباعبدالله! ای که مصداق آیه شریفه " یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی والدخلی جنتی" هستی، آیا ما نیز لیاقت یاری دین خدا را داریم؟ آیا ما نیز به آن حد رسیده ایم که بگوییم خدایا رضای تو رضای ماست؟

برادران! خدای نکرده نماز را از یاد نبرید و خوابتان را تا آن جا که می توانید کم کنید و درس خوانده و در سنگر مدارس برای حفظ اسلام و علم یاد بگیرید و با هم با صمیمیت زندگی کنید. بیش تر مطالعه کنید. امروز کافران در علم پیشرفت کرده اند؛ در صورتی که علم در دست مسلمین بود.

عزیزانم! امروزبنده می روم و بهترین هدیه ام را به خداوند متعال می دهم. از شما میخواهم که خونسردی خودتان را حفظ کنید. من هیچ چیز ندارم که به خداوند متعال هدیه دهم. مگر من صاحب چیزی هستم؟ خدایا! بنده نیرویی ندارم؛ تو به ما نیرو می دهی.

عزیزانم! هدف بنده همان هدفی بود که امام حسین(ع) داشتندو امام حسین(ع) برای خداوندمتعال و برای این که امر به معروف ونهی از منکر کند وبرای برپایی نماز و نجات دادن مردم جاهل قیام کردند. اما از نائبان امام مهدی(عج) هستند.

عزیزانم! با سپاه همکاری کنید؛ امام یا یاری نموده همیشه او را دعا کنید و برای پیروزی اسلام و انقلاب اسلامی تلاش کنید؛ خداوند متعال حاضر و ناظر است از او در هر جایی حیا و شرم کنید.

خدایا! ما برای رضای تو در این راه قدم برمیداریم، قدم های ما را استوار و ما را از شر شیاطین حفظ فرما.

خداوندا ما را در هر لحظه به خودمان وامگذار

مقلب القلوب و الابصار                     یا محول الحول و الاحوال

یا مدبر الیلی و النهار                       حول حالنا الی احسن الحال

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته 17/11/1365

همه تان را به خدا می سپارم

برادرتان حسین بیگلری

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها