انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13229
12:28

اطلاعات سوادآموزی افراد در اختیار مرکز آمار قرار گرفت/ نیاز به تهیه «شناسنامه تحصیلی» از ابتدایی تا دانشگاه

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: در آینده نیاز به «شناسنامه تحصیلی» در مرکز آمار وجود دارد. به این معنا که هر سال سوابق تحصیلی افراد از ابتدایی تا پایان دانشگاه در آنجا نگهداری شود.

علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، در پاسخ به این پرسش که «با توجه به آغاز سرشماری سال 95 از مهر امسال، آیا پیشنهاداتی به مرکز آمار برای موثق شدن آمار بیسوادان ارائه شده است؟»، اظهار داشت: بله، تمام اطلاعات ثبتی به همراه کد ملی در اختیار مرکز آمار ایران قرار گرفته است.

وی افزود: دو شهرستان اجرای آزمایشی سرشماری را شروع کرده‌اند و اطلاعات مربوط به بیسوادان راستی آزمایی می‌شود، اما نتایج آن هنوز در اختیارمان قرار نگرفته است که چند درصد افراد با وجود مدرک تحصیلی سطح سواد خود را اشتباه اعلام کرده‌اند و در حال بررسی است.

باقرزاده با بیان اینکه دو شهرستانی که به صورت آزمایشی سرشماری در آنجا انجام می‌شود، آبیک قزوین و دهلران در ایلام است، خاطرنشان کرد: از امسال آمار گیران دیگر کاغذ هم ندارند و به وسیله تبلت کار انجام می‌شود، اما پشت همان تبلت دیتاهای مورد نیاز قرار گرفته است و به محض اینکه کد ملی فردی وارد شود، اطلاعات دیگر آنها روی صفحه قابل مشاهده خواهد بود؛ اگر سطح سواد فردی مغایر باشد آنجا اصلاح می‌شود.

وی گفت: اکنون در حال بررسی این روش‌ها هستند که آیا این روش پاسخگو است و یا اینکه اینترنت جوابگو خواهد بود و اینکه آیا سرورها به صورت هم‌زمان قابلیت دریافت و پردازش اطلاعات از نقاط مختلف شهر را دارد؟

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا بتوانیم اطلاعات دقیق‌تری در خصوص افراد بیسواد در کشور داشته باشیم، خاطرنشان کرد: دیتاهای مورد نیاز مربوط به سوادآموزی را در اختیار مرکز آمار قرار داده‌ایم و هر روز هم این اطلاعات را به‌روز می‌کنیم تا در نهایت اطلاعات دقیق‌تر شوند.

وی افزود: مرکز آمار کاملاً در جریان پایگاه اطلاعاتی سازمان سوادآموزی است و تأکید آنها هم این است که اطلاعات دقیق از جامعه هدف دریافت و به همین منظور خیلی کمک شد تا اطلاعات ثبتی سوادآموزی تکمیل شود.

باقرزاده با اشاره به اینکه در آینده نیاز به «شناسنامه تحصیلی» در مرکز آمار وجود دارد، تصریح کرد: مرکز آمار هم به این جمع بندی رسیده‌ که در آینده به یک شناسنامه تحصیلی برای هر فرد نیاز خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در داده‌های مرکز آمار، شناسنامه تحصیلی نیست به این معنا که سال به سال سوابق تحصیلی افراد از ابتدایی تا پایان دانشگاه در آنجا نگهداری شود اما به جمع بندی رسیده‌اند که این داده برای آنها لازم است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها