انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 133
14:13
خط امام (ره)

زمان شناسی امام راحل و رهبری انقلاب اسلامی

رهبری بزرگ ترین انقلاب قرن، شناختی دقیق و جامع از تمدن کنونی و قدرتهای در صحنه نیازمند است.
نسخه مناسب چاپ

نویسنده: رسول گلی زاده
رهبری بزرگ ترین انقلاب قرن، شناختی دقیق و جامع از تمدن کنونی و قدرتهای در صحنه نیازمند است. امام خمینی رحمه الله از جوانی حوادث جهانی را پیگیری و تحلیل می نمود، ماهیت و ذات جهان غرب را شناخته بود و به تبیین این ماهیت می پرداختند. ایشان غرب را درنده خو می دانستند و همواره هشدار می داد هرگز نباید از حقیقت و پشت پرده های زشت و وحشتناک این تمدن که ظاهری زیبا و فریبنده دارد، غافل شد. ایشان از جلوداران شناساندن تمدن غرب به ملت ایران بود و موشکافانه و دلسوزانه می کوشید مردم را به ماهیت پلید جهان غرب آگاه سازد. ایشان غرب را قربانگاه انسانیت می دانست و می فرمود: «تربیت غرب، انسان را از انسانیت خودش خلع کرده، به جای او یک حیوان آدم کش گذاشته است. الآن شما در هر جای دنیا که ملاحظه می کنید، الآن هم که یک آرامشی فرض کنید در دنیا هست و جنگ های عمومی نیست، در هر مملکتی که می بینید، با دخالت همین امریکا و با دخالت همین شوروی، آدم کشی هست. افغانستان الآن آدم کشی است به دخالت شوروی، در بسیاری از جاها، [در] لبنان هم آدم کشی است به دخالت امریکا. غرب حیوان بار می آورد؛ آن هم نه حیوان آرام، یک حیوان وحشی، آدمکش، آدمخوار. پیشرفت، پیشرفت انسانی نیست؛ پیشرفت حیوانی است؛ تربیت انسانی نیست؛ در غرب تربیت حیوانی است. حکومت ها را می گویم، ملت ها را نمی گویم. حکومت ها و پرورش هایی که در حکومت ها هست، حکومت های انسانی نیست. غرب پیشرفت کرده، پیشرفت کرده در اینکه حیوان تربیت کرده، آلات قتاله درست کرده... .
حیوان درنده دارند درست می کنند. آلاتی هم که درست می کنند، همان چنگ و دندان حیوان درنده است، منتها به صدها هزار مرتبه بالاتر».
بنیان گذار انقلاب اسلامی، بارها شعارهای پرطمطراق غربی را نفی کرد و دموکراسی غربی، حقوق بشر و آزادی ادعایی آنها را به چالش کشید. ایشان در این باره می فرماید: «ملاحظه کنید چیزهایی که در غرب است؛ چیزهای خوبی که در غرب است! ملاحظه کنید جمعیت حقوق بشر که در غرب است! ببینید چه اشخاصی هستند و چه مقاصدی دارند. اینها حقوق بشر را می خواهند ملاحظه کنند یا حقوق ابرقدرت ها را؟ اینها دنبال ابرقدرت ها هستند و حقوق ابر قدرت ها را می خواهند تأمین کنند. شما ای حقوقدان های ما! ای جمعیت حقوق بشر! دنباله این حقوقدان ها نروید».
1. صحیفه امام، ج 8، ص 96.
2. همان، ص 56

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها