انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13431
11:00
دبیر کل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف مطرح کرد:

رونمایی از آثار فاخر محصولات فرهنگی عفاف و حجاب و تقدیر از برترین‌های آن

دبیر کل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف گفت: از آثار فاخر محصولات فرهنگی عفاف و حجاب در دومین اجلاس سراسری «عین» به تاریخ 30 و 31 تیرماه در مشهد مقدس رونمایی و به صاحبان آن جوایزی اهداء می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

سال‌هاست دشمن در قالب تهاجم فرهنگی، عفاف و حجاب مردم کشورمان را هدف قرار داده است بنابراین برای مقابله با چنین معضلی نیاز به برنامه‌ریزی در حوزه حجاب و عفاف هستیم تا مقدار زیادی از آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن کاهش یابد، در این زمینه با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدمحسن دعائی، دبیر کل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف به گفت‌وگو نشستیم که آن را باهم می‌خوانیم.

ابتدا مجموعه فرهنگی عفاف و حجاب را معرفی بفرمایید؛

جبهه فرهنگی عفاف و حجاب یک مجموعه فرهنگی است که به دنبال رهنمود رهبر معظم انقلاب در 2/2/92 مبنی بر مقابله با جبهه سازی دشمن در داخل کشور تأسیس شد تا به یاری افراد و مؤسسات فعال در عرصه عفاف و حجاب بپردازد.

در حال حاضر این مجموعه متشکل از 262 موسسه است که از سال 92 تاکنون به عضویت رسمی جبهه فرهنگی عفاف و حجاب درآمدند، جبهه فرهنگی عفاف و حجاب دارای یک شورای مرکزی و راهبردی متشکل از علما و فضلای برجسته است که شناسایی مؤسسات و فعالان عرصه حجاب و عفاف را در دست اقدام داشته و دارد.

تا کنون در این مجموعه چه اقداماتی انجام شده است؟

ما در این مجموعه پروژه‌های متعددی را به اجرا گذاشتیم که یکی از آنها پروژه رصدنمای «عین» باهدف شناسایی تمام محصولات تولیدشده در عرصه عفاف و حجاب است، فعالیت‌های متعددی که در دستور کار پروژه رصد نمای «عین» قرار دارد که برگرفته از عفاف و عزت در محیط کار وزندگی برای داشتن خانواده‌هایی پایدار است.

این پروژه به‌منظور شناسایی علمی و تخصصی محصولات فرهنگی عفاف و حجاب در 13 سرفصل کلید خورد که بعد از دو سال کار عمیق مطالعاتی و سه دوره ارزیابی از بین 18 هزار اثر شناسایی‌شده تعدادی به عنوان بهترین‌ها انتخاب شدند، از این آثار فاخر در دومین اجلاس سراسری «عین» که به تاریخ 30 و 31 تیرماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود رونمایی و به صاحبان آن جوایزی اهداء می‌شود.

 دیگر فعالیت‌های مجموعه فرهنگی عفاف و حجاب چیست؟

از دیگر برنامه‌های جبهه فرهنگی عفاف و حجاب اقدام به تولید منشور جامعه عفاف و حجاب است که طی آن قرارداد همکاری با پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منعقد شده و جمعی از علما و فضلای برجسته این مراکز مشغول تحقیق و بررسی برای این منشور ارزشمند هستند.

از سایر پروژه‌های ما یک برنامه آموزشی به‌منظور تربیت 2 هزار نفر مبلغ مهارت‌محور برای ورود در عرصه‌های تبلیغی چهره به چهره، نشست‌های تخصصی و حضور در خوابگاه‌های دانشجویی به‌منظور تبلیغ روشمند آموزه‌های متعالی حجاب و عفاف است.

ما پروژه مدیریت کامل حجاب و عفاف را در دست اقدام داریم که پروژه کم‌نظیر در این زمینه است که چهارراه اطلاعاتی برای ضبط کردن بازار تولید به مصرف کالاهای عفیفانه نیز است.

همچنین 8 جلد کتاب به‌عنوان اسناد بالادستی موردنیاز فعالان عفاف و حجاب تولیدشده است که در همایش پیش رو رونمایی می‌شود.

آیا مجموعه فرهنگی عفاف و حجاب در فضای مجازی آدرس دارد؟

بله پورتال عفاف و حجاب با این آدرس http://hejabportal.com/ به‌عنوان چهارراهی ارتباطی در حال فعالیت است که همه می‌توانند با ارسال محصولات مرتبط با عفاف و حجاب به این پورتال فضای گسترده‌ای را برای فعالیت فراهم کنند.

اهداف شما از راه‌اندازی جبهه فرهنگی عفاف و حجاب چیست؟

جبهه فرهنگی عفاف و حجاب دارای یک اساس‌نامه مبسوط  است که در همین پرتال حجاب به آن اشاره ‌شده است اما به شکل اجمالی مهم‌ترین هدف ما از راه‌انداری جبهه فرهنگی عفاف و حجاب شناسایی، ساماندهی، توانمندسازی و جبهه سازی فعالیت‌های ملی عفاف و حجاب است.

چرا به مساله عفاف و حجاب پرداختید؟

عفت و حیا در فطرت انسان نهادینه‌شده است اما غفلت از آن سبب فاصله گرفتن و دوری جوانان ما از آن می‌شود.

با توجه به اینکه ما به عنوان مسلمان در نظام حکومت اسلامی مستقر هستیم، اسلام نیز الزامات فقهی و قانونی بسیار قاطع و شفاف نسبت به وظایف حاکمیت برای سوق دادن مردم به سمت‌وسوی عفت و حیا دارد، بنابراین ما در ابتدا با یادآوری محکمات فقهی و قانونی به تمام شبکه حاکمیت درصدد هستیم که دغدغه مدیران ارشد را نسبت به تجاوز و غارت حیا و عفت توسط دشمنان را افزایش دهیم.

با توجه به ادعای قانون‌گرایی حاکمیت ما درصدد تبین و توضیح ضرورت فعالیت‌های وسیع‌تر قوای سه‌گانه و نهادهای مسئول در این زمینه هستیم، همچنین آماده هر نوع همکاری با توده‌های مردمی، مؤسسات فرهنگی برای کمک به دولت، مجلس، قوه قضائیه هستیم.

آیا در سایر ادیان نیز به مساله عفاف و حجاب توجه شده است؟

تمام دین‌ها بارنگ حیا و عفت رنگ‌آمیزی شده است، پژوهش‌ها و تحقیقات فراوان نشان می‌دهد که در ادیان آسمانی و متون مقدس حجاب و عفاف به‌عنوان قانونی برای بشر قرارداد شده است اما امروز دست‌های پلید صهیونیست با سوق دادن مردم به‌سوی عفت‌زدایی تلاش دارد تا با به هم ریختن حریم زن و مرد بی‌بندوباری و هنجارشکنی را توسعه دهد.

مسوولان و مردم در حکومت اسلامی چه وظیفه‌ای در قبال عفاف و حجاب دارند؟

 رهبر معظم انقلاب راهبردهای جامع و شفافی را در مسائل فرهنگی همچون حجاب و عفاف ارائه کردند اینکه مسؤولان در سازه‌های حکومت اسلامی اعم از مجلس، دولت، قوه قضائیه، شورای عالی انقلاب فرهنگی به شکلی همگرایانه باهم فعالیت‌ نمی‌کنند سبب ضعف است.

 حجاب در جمهوری اسلامی یک قانون است بنابراین کسانی که ادعای قانون‌گرایی دارند، باید اجرایی کردن آن را به رسمیت بشناسند، در جامعه اسلامی این حق ماست که مطالبه فرهنگ عفاف و حجاب را از اصلی‌ترین مطالبات خود بدانیم، زیرا عفت و حجاب حق و تکلیف انسان بوده و ما نیز مطالبه فرهنگ‌سازی و آموزه‌های آن را بر خود واجب می‌دانیم.

نظام ما یک نظام اسلامی بوده و مشروعیت آن مبنی بر آموزه‌های دینی است و تکلیف دارد که فرهنگ عفاف و حجاب را نهادینه کند و همه آحاد مردم حق‌دارند از حاکمیت اسلامی خود این مهم را مطالبه کنند.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید؛

درخواست ایجاد کمپین‌های قدرتمند مردمی برای ایستادگی ملی در مقابل راهبرد پلید دشمنان وطن، انسان، اسلام، و انقلاب را داریم چراکه شبکه‌های اجتماعی دست‌ساخته صهیونیست، سکولاریسم و لیبرالیسم عفت‌زدایی و حیازدایی را در دستور کار خود قرار داده است تا فسق و فجور جنسی ترویج و توسعه یابد.

 درخواست می‌کنم که همه علاقه‌مندان به رشد و تعالی ارزش‌های انسانی، اخلاقی و اسلامی در جامعه ایران عزیز با عضویت در جبهه فرهنگی عفاف و حجاب زمینه استحکام ملی این جبهه را فراهم کرده و به‌صورت یک موج فراگیر ملی برای مقابله با توطئه‌های خطرناک دشمنان انسانیت و اسلامیت از یک‌سو و استحکام فرهنگ متعالی نظام خانواده و ارزش‌های اسلامی و انسانی از سوی دیگر به ما بپیوندند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها