انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13445
12:29

تجاری کردن حیاط مدارس تخلف است/ ادغام وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به کلیات برنامه های کمیسیون متبوع خود گفت: یکی از طرح های مهم در مجلس قبل، طرح ادغام وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم بود که در این مجلس نیز دنبال خواهد شد.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به کلیات برنامه های کمیسیون متبوع خود گفت: یکی از طرح های مهم در مجلس قبل، طرح ادغام وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم بود، این دو وزارتخانه هر دو از یک جنس هستند و که ما در مجلس جدید به دنبال آن هستیم تا آن را به تصویب برسانیم، در صورت تصویب ادغام این دو وزارتخانه، وزارتخانه ای تحت عنوان "وزارت آموزش، تربیت و تحقیقات" -که ممکن است ویرایش شود- تشکیل خواهد شد. این طرح فواید بسیاری دارد که یکی از آن ها رفع تبعیض در وزارت آموزش و پرورش و تشکیل یک وزارتخانه با اقتدار است.

وی تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را از دیگر برنامه های این کمیسیون اعلام کرد و گفت: به منظور حفظ حقوق فرهنگیان به دنبال این هستیم تا این تفحص صورت گیرد تا ابعاد تخلفات احتمالی زودتر مشخص شود.

کوچکی نژاد، توجه به آموزش های فنی و حرفه ای را از دیگر برنامه های این کمیسیون اعلام کرد و در ادامه بیان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای باید سامان یابد و دیگر برنامه ما توجه به دانشگاه فرهنگیان و حوزه مسائل پرورشی است. توسعه فیزیکی دانشگاه فرهنگیان و توسعه امکانات آن به منظور رفاه حال فرهنگیان از دیگر برنامه های این کمیسیون در دوره جدید مجلس شورای اسلامی است.

عضو کمیسیون تعلیم و تربیت افزود: در نظر داریم در کنار همکاری با دولت و وزارت آموزش و پرورش، نظارت دو چندان را در دستور کار داشته باشیم تا نگرانی ها و دلمشغولی های فرهنگیان را که ناشی کم کاری های وزارتخانه است برطرف کنیم.

وی در خصوص طرح اصلاح قانون مدارس غیردولتی که در مجلس گذشته تصویب شد و توسط شورای نگهبان رد شد توضیح داد: سعی داریم ایرادات شورای نگهبان را برطرف کنیم و تلاش داریم این بار به نظرات کارشناسان این بخش توجه بیشتری نماییم.

کوچکی نژاد در خصوص طرح تجاری سازی حیاط مدارس گفت: هم اندیشی با کارشناسان و توجه به نظرات آنان را دنبال خواهیم کرد و این طرح را با رعایت شروط بررسی خواهیم کرد و بنده بعید می دانم که این طرح تصویب شود و اقداماتی که در زمینه تجاری سازی حیاط مدارس قبل از قانونی شدن آن در مجلس انجام شود تخلف است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها