انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13526
08:07

اجرای برنامه «تعالی مدیریت مدرسه» در 16 هزار واحد آموزشی در سال تحصیلی جدید

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول آموزش و پرورش با بیان اینکه از اول مهر برنامه تعالی مدیریت مدرسه 2 برابر شده و درحدود 16 هزار مدرسه این طرح اجرا خواهد شد، گفت: سامانه مدیریت این برنامه برای ارزیابی، راه اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، عظیم محبی مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش، درخصوص برنامه‌های سال تحصیلی جدید اظهار داشت: مهمترین کار در تابستان سال جاری ادامه کارهای سال قبل است و در 27 لغایت 29 مرداد اختتامیه جشنواره نوجوان خوارزمی در مشهد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اوایل شهریور اختتامیه جشنواره «تدریس مبتنی بر درس پژوهی» در تبریز و با کمک دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد.

محبی با بیان اینکه برنامه تعالی مدیریت مدرسه در مرحله ارزیابی است،گفت: ارزیابی 7هزار مدرسه شرکت کننده در این برنامه، در استان‌ها توسط ارزیابان  انجام می‌شود و پس از ارزیابی لازم همایش تجلیل از مدارس برتر در برنامه تعالی مدیریت مدرسه در مهر برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش افزود: مدارس در ارزیابی برنامه تعالی مدیریت مدرسه در چهار سطح ممتاز ،متعالی، پویا و موفق رتبه بندی می‌شوند و مدارسی که در استان‌ها در این طرح به عنوان سطوح ممتاز و متعالی شناخته می‌شوند، توسط تیم‌های ارزیابی وزارتخانه در تابستان مورد ارزیابی مجدد قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به برنامه‌های ویژه سال تحصیلی جدید تصریح کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی در سال تحصیلی جدید برگزار می شود؛البته تغییراتی در آن ایجاد کرده‌ایم و در سال تحصیلی جدید بحث ارزیابی از بازارچه‌ها، ارزیابی آزمایشگاه و کارگاه مدارس نیز از جمله برنامه‌هاست.

محبی در تشریح این برنامه‌ها یادآورشد: درسی بنام کار و فناوری در مدارس وجود دارد که در این درس دانش‌آموزان مواردی را به عنوان مهارت تولید می‌کنند و این درس با هدایت تحصیلی و نیز کارآفرینی ارتباط دارد، در حال برنامه ریزی هستیم تا تولیدات دانش‌آموزان در مدارس به صورت بازارچه‌هایی عرضه شود و آنها بتوانند این محصولات را خرید و فروش کنند و از این طریق، مهارت کسب و کار و کار آفرینی صورت گیرد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش از برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی با رویکرد جدید خبر داد و بیان داشت: احتمالاً محور جدیدی به آن اضافه می‌شود و آن «بازی ریاضی» یا «ریاضی ورزی» است؛ ضمن اینکه در این جشنواره محورهای پژوهش، آزمایشگاه، دست سازی، احساس واژه‌ها در ادبیات و زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به برنامه توسعه کار آفرینی خاطرنشان کرد: سال گذشته یک میلیون و 860 هزار دانش‌آموز در پایش کار آفرینی در پایه هفتم و هشتم شرکت کردند و برنامه امسال نیز این است که تمام معلمان کار و فناوری را آموزش دهیم تا به عنوان مربی کار آفرینی فعالیت کنند.

محبی تأکید کرد: بعد از ماه مبارک رمضان بحث کار آفرینی دانش‌آموزان در پژوهش‌سراهای آموزش و پرورش با رویکرد کار آفرینی انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از اول مهر فعالیت در برنامه تعالی مدیریت مدرسه 2 برابر شده و درحدود  16 هزار مدرسه این طرح اجرا خواهد شد، افزود: این برنامه مربوط به کل دوره های تحصیلی است؛ ضمن اینکه سامانه برنامه تعالی مدیریت مدرسه برای خود ارزیابی و ارزیابی، توسط ارزیابان مربوطه راه اندازی می‌شود.

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها