انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13661
08:20

اجبار دانش‌آموزان به انتخاب رشته، ضربه به آینده کشور است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت:‌ مصوبه وزارت آموزش و پرورش برای انتخاب رشته موجب دلسردی دانش‌آموزان شده و دانش‌آموزی که به اجبار به رشته‌ای برود، نمی‌تواند استعدادش را شکوفا کند و در نتیجه این مصوبه باعث ضربه به آینده کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، سیدمحمدجواد ابطحی، با اشاره به مشکلات به وجود آمده در خصوص انتخاب رشته تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم، اظهار کرد: این مصوبه بیشتر از آنکه هدایت تحصیلی باشد، دخالت تحصیلی است.
وی افزود: بعد از اینکه وزارت آموزش و پرورش این بخشنامه را که معتقد است مطابق سند تحول و برنامه درسی انجام شده را صادر کرده بود، در کمیسیون آموزش و تحقیقات بحث شد و معاون وزارت آموزش و پرورش گفت اجبار را برخواهند داشت.
عضو کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: تاکنون بعضی از مراکز آموزشی این مصوبه را با توجه به نگرانی خانواده‌ها ترتیب اثر ندادند، اما در برخی مدارس انجام شده است.
وی عنوان کرد: به رغم اینکه بسیاری از دانش‌آموزان نمی‌توانند در رشته مورد نظر ثبت‌نام کنند، اما آموزش و پرورش می‌گوید که ما از مدت‌ها قبل این موضوع را گفته بودیم که باید توازن درسی و رشته‌ها را به خاطر آینده کشور حفظ کنیم.
ابطحی با بیان اینکه چنین تصمیمی موجب دلسردی دانش‌آموزان خواهد شد، بیان کرد: دانش‌آموزی که به اجبار به رشته‌ای برود، نمی‌تواند استعدادش را شکوفا کند و این مصوبه باعث ضربه به آینده کشور می‌شود که قرار شد اجبار را در این زمینه حذف کنند.

 

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها