انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13673
07:32

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: نگران درز بقیه اسناد محرمانه‌ایم!

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: وقتی سندی از آژانس بیرون می‌آید ما نگران می‌شویم که در حوزه‌های دیگر هم ممکن است این اتفاق بیفتد.

«بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: چند روز پیش آسوشیتدپرس مطلبی ارائه کرد که نشان داد بخش‌هایی از برنامه بلندمدت غنی‌سازی و طرح و توسعه کشورمان که قبلا در اختیار آژانس قرار گرفته بود در آن گزارش آمده است.
کمالوندی افزود: البته این یکی از اسناد ماست که در اختیار آژانس قرار داده‌ایم ما اسناد مهم‌تر بسیاری هم در اختیار این نهاد بین‌المللی قرار داده‌ایم که مرتبط با فعالیت‌های کشورمان است و البته این فقط منحصر به ایران نیست، بلکه کشورهای دیگر عضو را نیز شامل می‌شود.
وی تصریح کرد: وقتی بخشی از این اسناد و اطلاعات درز می‌کند پرسش مطرح این است که چه کسی و برای چه این کار را کرده است؛ ما فعلا ظنمان به آژانس و افرادی است که در آژانس به این مدارک دسترسی دارند.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: بر این اساس علی‌القاعده باید از این مدارک محرمانه مراقبت کند.
کمالوندی خاطرنشان کرد: در قدم نخست بنا داریم نامه‌ای از طریق دفتر نمایندگی‌مان در وین و از طریق نماینده دائم خود در قالب یادداشت اعتراض به آژانس ارائه و مراتب ناخرسندی کشورمان را به درز اطلاعات محرمانه اعلام کنیم.
وی افزود: اصل محرمانه ماندن اسناد برای ما مهم است، زیرا اگر افشای اطلاعات واسناد محرمانه باب شود سندهای محرمانه دیگری نیز وجود دارد که انتشار آن از نظر فنی و امنیتی به مصلحت نیست وباید جلو این رویه گرفته شود و به همین علت به آژانس اعتراض می‌کنیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با ابراز نگرانی نسبت به درز اطلاعات از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خاطرنشان کرد: به‌طورکلی ما از این به بعد براساس پروتکل الحاقی بسیاری از اسناد را در اختیار آژانس قرار خواهیم داد و آژانس هم طبق منشور و پادمانی که با ما امضاء کرده و حتی طبق پروتکل الحاقی موظف به حفظ اسرار و اسناد ما است و لذا وقتی سندی از آژانس بیرون می‌آید ما نگران می‌شویم که در حوزه‌های دیگر هم ممکن است این اتفاق بیفتد.

 

انتهای پیام/

نسیم آنلاین

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها