انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13694
07:36

اعتماد مردم را برخورد نکردن با مدیران نجومی از بین می‌رود

اعتماد سپس از قول مصاحبه وزیر بهداشت با سایت جماران نوشت: در قضیه فیش‌های حقوقی هم اسم افرادی را منتشر کردند که در هیچ دادگاهی محکوم نشده‌اند. اینها خانواده، ‌دوست و از همه مهم‌تر آبرو دارند. ما پیرو دینی هستیم که در آن حفظ حرمت و آبروی افراد واجب است؛ اما به راحتی با آبروی مردم بازی می‌کنیم. اینها نه جزو دین ما است، نه انقلاب ما.
نسخه مناسب چاپ

کیهان نوشت: وزیر بهداشت می‌گوید در ماجرای فیش‌های حقوقی با آبروی مردم بازی کردند(!)
روزنامه زنجیره‌ای اعتماد در گزارشی نوشت: «حالا دیگر صدای تک‌تک افراد کابینه بلندتر شده است. به نظر می‌رسد صدای جنجال‌ها به قدری بلند بود که گوش همه را کر کرده بود، حتی اعضای کابینه حسن روحانی را، اما با فروکش کردن سر و صداها ابعاد تازه‌تری روشن می‌شود؛ ابعادی که نشان از این دارد بسیاری زود به قضاوت نشستند و حرف‌های بسیاری در جار و جنجال رسانه‌های مخالف دولت شنیده نشد. فضای شایعه‌ها و تخریب‌ها به قدری گرم بود که اگر کسی واکنشی متفاوت نشان می‌داد با انبوهی از اتهام‌های دزدی و غارتگری روبه‌رو می‌شد. حالا اما فضا آرام شده است، مخالفان دولت سر و صدای‌شان فروکش کرده و در این آرامش دیگر می‌توان صداهای متفاوت را شنید. این روزها اعضای کابینه روحانی یکی پس از دیگری از پشت‌پرده جنجال فیش‌های حقوقی می‌گویند، از معصومه ابتکار تا مجید انصاری و علی یونسی. اما وقتی یکی از غیر سیاسی‌ترین مردان کابینه روحانی هم لب به گلایه باز می‌کند نشان از فشاری دارد که در این چند وقت گذشته بیش از قبل بر کابینه وارد است. وزیر بهداشت هم دیگر با صراحت می‌گوید: امروزه هر جریان خبری که ایجاد می‌شود، انگیزه خدایی ندارد، مگر خلافش ثابت شود. حالا دیگر همه کابینه همصدا از سیاسی بودن انگیزه انتشار فیش‌های حقوقی می‌گویند.»

اعتماد سپس از قول مصاحبه وزیر بهداشت با سایت جماران نوشت: در قضیه فیش‌های حقوقی هم اسم افرادی را منتشر کردند که در هیچ دادگاهی محکوم نشده‌اند. اینها خانواده، ‌دوست و از همه مهم‌تر آبرو دارند. ما پیرو دینی هستیم که در آن حفظ حرمت و آبروی افراد واجب است؛ اما به راحتی با آبروی مردم بازی می‌کنیم. اینها نه جزو دین ما است، نه انقلاب ما.
او درباره فیش‌های حقوقی می‌گوید: فکر کردیم اگر افشاگری کنیم به انقلاب خدمت کرده‌ایم؛ اما منصف باشیم و ببینیم نتیجه همین بوده است یا ما به بخشی از پازلی تبدیل شدیم که هدفش نابودی انقلاب اسلامی است؟ البته پذیرش این حرف برای خیلی‌ها که سر و صدای‌شان همیشه بلند است، بسیار سخت است. ولی من معتقدم اگر به خروجی اقداماتمان در این سال‌ها نگاه کنیم، متوجه می‌شویم حاصلش تنها ریزش نیرو و کم اعتبار شدن ارزش و منزلت جمهوری اسلامی در نگاه کسانی است که از درون و بیرون نظاره‌گر رفتار ما هستند.

وی می‌افزاید: مردم در مورد فیش‌های حقوقی می‌گویند این موضوع هم مثل بقیه موارد یک هیاهو است و آخرش هم چیزی دستگیر ما نمی‌شود.
درباره این سخنان سزاوار یادآوری است که اولاً آقای روحانی دستور قاطع عزل دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی و بازگرداندن پول‌ها به بیت‌المال را دادند. ثانیاً سخنگوی دولت و سپس وزیر اقتصاد عذرخواهی کردند. ثالثاً وزیر اطلاعات از رسانه‌های منتشر کننده به خاطر کمک به مبارزه با فساد تشکر کردند و رابعاً وزیر دادگستری گفتند من دست منتشرکنندگان فیش‌های نجومی را می‌بوسم. بنابراین معلوم نیست روزنامه اعتماد به نوعی و وزیر محترم به نوعی دیگر چرا ساز مخالف می‌زنند، مگر اینکه بخواهند اعضای کابینه را خدای ناکرده به دورویی با مردم متهم می‌کنند.

نکته بعدی اینکه فارغ از نیت‌خوانی معترضان که طیف‌های گسترده‌ای را شامل می‌شوند و حتی برخی حامیان دولت نیز در میان آنها هستند، مسئله این است که آیا خیانت مدیران مذکور به بیت‌المال واقعیت دارد یا خیر؟ از حقوق‌های 57 و 87 میلیونی تا 234 میلیونی را در 3 سال گذشته گرفته‌اند یا خیر؟ اگر گرفته‌اند که همین طور است، این دست‌کم، شرمندگی و عذرخواهی مدیران دولتی را می‌طلبد نه طلبکار شدن. فراموش نکنیم رئیس جمهور در کرمانشاه گفتند 100 تا 300 نفر هستند.
سوم اینکه دست کم 7-8 نفر از این افراد متخلف از سمت‌های خود توسط دولت برکنار شده‌اند. دولت نمی‌داند آبروی افراد محترم است؟
چهارم آبروی ده‌ها هزار مدیر و کلیت دولت و نظام در قیاس با آبروی مدیریت اشرافی مفسد و خائن به بیت‌المال است. جناب وزیر چرا غصه آن آبروها را نمی‌خورند. مفت‌خورها و ویژه‌خوارهای امتیازطلب و خائن به بیت‌المال عمومی چگونه «مردم» معرفی می‌شوند؟ در حقیقت اگر با این دزدها برخورد نشود و رسوا نشوند، اعتماد مردم از بین می‌رود و نه هنگامی که برخورد شود.

و سرانجام اینکه رهبر معظم انقلاب به صراحت درباره حقوق‌های نجومی ‌فرمودند:
«یک مطلب هم درباره مسائل داخلی کشور، موضوع این حقوقها و برداشت‌های غیرمنصفانه و ظالمانه از بیت‌المال است - که امروز در بین مردم رایج شده است که خبرش را دهان به دهان نقل می‌کنند- این برداشت‌ها نامشروع است، این برداشت‌ها گناه است، این برداشت‌ها خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است. قطعاً در گذشته کوتاهی‌هایی شده است، غفلت‌هایی شده است، بایستی جبران بشود. این جور نباشد که ما سر و صدا بکنیم و بعد قضایا را تمام بکنیم و به کلی به دست فراموشی بسپریم؛ باید دنبال بشود. خوشبختانه رئیس جمهور محترم و رؤسای محترم دو قوه دیگر، متعهد شده‌اند که این مسئله را دنبال کنند؛ باید با جدیت دنبال بشود؛ دریافت‌های نامشروع باید برگردانده بشود، و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند، و اگر سوء استفاده از قانون هم شده است بایستی اینها را از این کارها برکنار بکنند؛ اینها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند.

البته این را هم توجه داشته باشید، دشمنان نظام اسلامی می‌خواهند از این قضیه یک مستمسکی علیه نظام اسلامی درست بکنند. اینها یک عده‌ای هستند که در قبال مجموعه مدیران و کارکنان دستگاه‌های مسئول که با پاکی و صداقت دارند کار می‌کنند عده زیادی نیستند، اما همین کمشان هم مضر است، همین کمشان هم عیب است؛ این عیب را بایستی برطرف کرد. ما آسیب‌های ناشی از فقر را شناخته‌ایم، روی آنها برنامه‌ریزی می‌کنیم، درباره آنها جلسه می‌گذاریم، اما آسیب‌های ناشی از مستی اشرافی‌گری را کانه درست نمی‌شناسیم؛ وقتی اشرافی‌گری، اسراف، و تجمل در جامعه وجود داشته باشد و ترویج بشود، این قضایا به دنبالش پیش می‌آید و به وجود می‌آید و همه دنبال این هستند که یک طعمه‌ای به دست بیاورند و خودشان را از آن سیر کنند، شکمها را از این مالهای حرام پر کنند. با این پدیده بایستی با جدیت مقابله بشود؛ مسئله عزل کردن و برکنار کردن و برگرداندن آنچه از بیت‌المال به صورت نامشروع خارج شده است، این را در دستور قرار بدهند. این وظیفه همه است؛ مردم نسبت به این مسئله اهمیت می‌دهند و اگر چنانچه این قضیه اتفاق نیفتد و دنبال‌گیری نشود، اعتماد مردم به نظام کاسته می‌شود که این فاجعه بزرگی خواهد بود. بایستی با اقدام جدی، اعتماد مردم را حفظ کرد.»
 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها