انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13827
09:20
رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش خبر داد

بازگشت یک میلیارد تومان شهریه اضافی مدارس به اولیای دانش‌آموزان

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از بازگشت یک میلیارد تومان شهریه اضافی دریافت شده به اولیای دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از فارس، مرضیه گرد معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش اظهار داشت: حدود یک میلیارد تومان از شهریه‌های اضافی که از اولیا دریافت شده بود، به آنها بازگردانده شد.

وی افزود: برخی از مدیران و موسسان اقدام به بازگشت این مبالغ اضافی به اولیا کرده اما برخی این کار را انجام ندادند که در این مورد ادارات کل آموزش و پرورش رأساً اقدام و مبالغ اضافی دریافت شده به اولیا بازگشت.

گرد در خصوص برخوردی که با متخلفان مدارس غیردولتی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: برخورد بستگی به نوع تخلف دارد؛ اگر یک مدرسه بنر مربوط به شهریه این مدارس را نصب نکرده و یا در جای نامناسب گذاشته باشد تذکر داده می‌شود.

وی تأکید کرد: اگر موضوع تخلف دریافت هزینه‌های اضافی از مردم باشد، منجر به عزل مدیر مربوطه می‌شود؛ ضمن اینکه در مواردی علی رغم تذکر و اخطارها پرونده این موسسان یا مدیران متخلف به شورای مرکزی مدارس غیردولتی آمده و منجر به توقیف فعالیت یک تا 3 ساله و حتی تعطیلی دائم شده است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پلمپ 200 آموزشگاه تصریح کرد: پلمپ این مراکز توسط اداره اماکن عمومی انجام شده اما اطلاعات مربوط به این آموزشگاه‌ها از طریق سازمان مدارس غیردولتی ارسال شده است.

گرد افزود: طبق تفاهم نامه آموزش و پرورش با نیروی انتظامی با متخلفان آموزشگاه‌های آزاد برخورد قانونی انجام می‌شود ضمن اینکه به زودی تعداد دیگری از این مراکز پلمپ خواهند شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزشگاه‌های آزاد مجاز هستند که دانش‌آموزان را از سنین 6 تا 20 سالگی جذب کنند و اینکه اقدام به ثبت نام خردسالان می‌کنند هم تخلف محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها