انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13838
11:25

شهید حمید ترسناک فرزانگان

برگرفته از کتاب لاله های سرخ کاربر من یک معلم هستم خانم ناصح پور

شهید حمید ترسناک فرزانگان

من یک معلم هستم به روایت از کتاب سوره های سرخ نوشت

تاریخ تولد : 5/11/1339

تاریخ شهادت : 1361

محل شهادت :پنجوین

شهید والا مقام در تاریخ 5/11/1339 در خانواده ای متدین و با ایمان و البته نه چندان غنی از تمکن مالی در روستای قرا ملک شهرستان تبریز دیده به جهان گشود و دوران طفولیت را در کانون پر مهر خانواده سپری نمود.تحصیلات ابتدایی را در مدرسه پشمینه آذرمنطقه قرا ملک گذراند و برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی وارد مدرسه سعدی تبریز شد.در سال 1354 مدرک سیکل را اخذ و وارد دبیرستان ثقه السلام شد تا سال سوم نظری در رشته تجربی درس خواند و از آنجایی که در ایام شور انقلاب ملت ایران بر علیه ظلم شاهنشاهی قرار داشت  تحصیل را کنار گذاشت و در سنگر مبارزات انقلابی حضور فعال به هم رساند .

حمید پا به پای ملت غیور ایران در راهپیمایی ها شرکت می نمود به پخش اعلامیه  می پرداخت .او مدت ها در پایگاه مقاومت مسجد قراملک به عنوان بسیجی فعال حضور داشت . تا اینکه جنگ تحمیلی علیه ایران آغاز شد.حمید از طریق سپاه پاسداران و لشگر 31 عاشورا جهت انجام خدمت مقدس سربازی وارد جبهه های حق علیه باطل شد. بعد از طی دوره های آموزشی لازم در اواخر سال 1361 راهی مناطق عملیاتی تحت امر یگان های سرافراز لشکر 31 عاشورا در منطقه عمومی پنجوین عراق و کله قندی شد. وی با آنکه  دوره امدادگری را گذرانده بود و محل خدمتش بیمارستان امام خمینی تبریز بود خدمت به این شیوه را نپسندید و راهی مناطق عملیاتی شد. روحیه بیسجی او فوق العاده بود، دوست نداشت خانواده اش هنگام آمدن او به مرخصی اظهار شادی و نشاط کنند تا مبادا پدران و مادرانی که فرزندشان شهید شده غصه بخورند. صفات پسندیده شهید بزرگوار آن قدر زیاد است که قلم از بیان آن قاصر می باشد.

مدت ها بود در منطقه عملیاتی و در کنار سایر همرزمانش مشغول جهاد و ایثار بود تا آنکه در عملیات والفجر 4 در منطقه پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شدت مجروح شده و در اثر خون ریزی زیاد به فیض عظیم شهادت نایل آمد .پیکر پاکش در گلزار شهدا شماره 4 ردیف 37 در دل خاک آرام گرفت .

روحش شاد و راهش پررهرو باد

 

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها