انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13874
08:46

نماینده سید حسن نصرالله: رکن آبادی اطلاعات زیادی نداشت/ مشاور ظریف: وی منبع اطلاعات بود

نماینده دبیرکل حزب الله لبنان در تهران معتقد است که رکن آبادی اطلاعات محرمانه زیادی از نیروی مقاومت حزب الله لبنان و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در اختیار نداشته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، «آقای رکن آبادی اطلاعات محرمانه زیادی از نیروی مقاومت حزب الله لبنان و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در اختیار نداشته است.» این جمله بخشی از مصاحبه جنجالی "سید عبدالله صفی الدین" نماینده دبیرکل حزب الله لبنان در تهران با خبرگزاری میزان است. وی در این مصاحبه همچنین گفت: "بدلیل ناامنی های حال حاضر سفرا نباید اطلاعات زیادی در دست داشته باشند."

وی با بیان اینکه "رکن آبادی فردی سیاسی بود نه نظامی امنیتی" خاطر نشان کرد: " با توجه به اینکه غضنفر رکن آبادی فردی سیاسی بود اطلاعاتی محرمانه نظامی در دست نداشت."

نماینده دبیرکل حزب الله لبنان در تهران معتقد است که رکن آبادی اطلاعات محرمانه زیادی از نیروی مقاومت حزب الله لبنان و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در اختیار نداشته است.

صفی الدین در همین حال خاطر نشان کرد: پس نمی توان این گونه تحلیل کرد که مقامات آل سعود به دنبال تخلیه اطلاعاتی ایشان هستند.

حسین شیخ الاسلام با اشاره به مسئولیت مهم شهید رکن آبادی در تصدی گری سفارت ایران در لبنان و اطلاعات و اشراف بسیار زیاد وی به مسائل منطقه، با رد صحبت هایی پیرامون این موضوع که شهید رکن آبادی اطلاعات محرمانه چندانی از وضعیت و ارتباطات منطقه در اختیار نداشت گفت: سفیر یک کشور منبع و سرچشمه اطلاعات محرمانه است.

مشاور وزیر امور خارجه ادامه داد: با شناختی که از سعودی ها داریم و با توجه به کشتار و قتل عام زنان و کودکان یمنی در 16 ماه گذشته، این نتیجه برایمان دست یافتنی خواهد بود که به دلیل قدرت و توانمندی های انکارناپذیر شهید رکن آبادی، سعودی ها اگر وی را می شناختند پس از حادثه منا اجازه زنده ماندنش را نمی دادند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها