انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13901
08:35

حقوق‌ خبرنگاران شایسته آنها نیست/ افشای حقوق‌های نجومی بهترین کارکرد خبرنگاران در ماه‌های اخیر

استاد ارتباطات با بیان اینکه افشای حقوق‌های نجومی بهترین کارکرد خبرنگاران در ماه‌های اخیر بوده است گفت: حقوق پرداختی به خبرنگاران شایسته آنها نیست و معاونت مطبوعاتی باید برای اصلاح رژیم حقوقی خبرنگاران اقدامات بیشتری کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از فارس، با اشاره به لزوم افزایش حمایت‌های دولتی از خبرنگاران گفت: با وقوع انقلاب اسلامی شاهد باز شدن فضای مطبوعاتی در کشور بودیم و پیشرفت نسبی قابل قبولی در برخی شاخص‌ها رخ داده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون وقتی روزنامه‌ها یا مطبوعات را می‌بینیم، بسیار مشهود است که فعالیت آنها به سمت حرفه‌ای‌گرایی حرکت کرده است، اما به اعتقاد بنده سرعت این حرکت کند است و متناسب با اقتضائات نیست، چرا که ایران در منطقه‌ای قرار دارد که موجب تهاجمات روانی و تحریم‌های زیادی است، بنابراین ما باید از سیستم اطلاع‌رسانی نیرومندی برخوردار باشیم که افکار عمومی را اقناع کنیم تا همراه با حاکمیت شوند.

این استاد ارتباطات افزود: متأسفانه حقوق خبرنگاران بسیار پایین است، نحوه استخدام آنها شایسته نیست و از نظر شرایط بیمه و انجمن صنفی کارآمد در شرایط خوبی نیستند، حتی در برخی از رسانه‌ها جو روانی مناسبی برای خبرنگاران مهیا نیست و به اعتقاد بنده، باید همگام با پیشرفت تکنولوژی در رسانه‌ها به سمت حرفه‌ای‌گرایی نیز حرکت کنیم و از نظر معیشتی، ساختاری، صنفی و حقوقی به گونه‌ای اوضاع را ساماندهی کنیم که خبرنگاران احساس امنیت و آزادی بیشتری کنند.

قدیمی با اشاره به افشای فیش‌های حقوقی نجومی در ماه‌های اخیر گفت: این اقدام یکی از عملکردهای بسیار مثبت خبرنگاران در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بود که فضا را به گونه‌ای رقم زدند که هم‌اکنون حتی اگر شخصی بخواهد از خط قرمزها عبور کند، با این روشنگری رسانه‌ها از آن پرهیز می‌کند، بنابراین می‌توان گفت در ماه‌های اخیر یکی از بهترین کارکردهای خبرنگاران در رسانه‌ها را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: قطعاً دولت و وزارت ارشاد باید در زمینه‌هایی مانند دادن یارانه به مطبوعات، ایجاد شرایط مناسب برای پس‌انداز، امکانات رفاهی و معیشتی، اعطای وام و شرایط بازنشستگی و اصلاح رژیم حقوقی خبرنگاران اقدامات بیشتری را انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها